Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

HALOGENY do Octavii...

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • HALOGENY do Octavii...

    Dzięki Mikrus za ifo.

    DjCzas a co do tych Maxów, to tych nie brałem, miałem jakieś inne Brembo, a ORO słyszałem że w moim przypadku nie są dobrym wyborem(chodzi mi tu głównie o trasy) no i cena też jest powalająca.

    Pozdrawiam
    Kris

  • #2
    HALOGENY do Octavii...

    Czy ktoś z Was orientuje się, gdzie można kupić (czy w ogóle są takie) kratki w przedni zderzak do Octavii 1 face-liftingu z halogenami. Chciałbym uzyskać coś podobnego jak Strony nie znaleziono - Skodovka Club ale oczywiście mniej tandetne.

    Oczywiście jest idea samemu dania do przeróbki kratki dobremu fachowcowi który spawa plastiki, ale trzeba by pomierzyć ile powietrza potrzybuje intercooler, gdyż może się to skończyć jeszcze przegrzaniem turbiny.

    KLOCek

    Komentarz


    • #3
      DjCzas ma fajnie zrobione halogeny , pogadaj z nim
      Była O1 130/280 powered by turbodiesel.pl

      Była O2 143/305 powered by turbodiesel.pl

      Jest O1 1.6 BFQ

      Komentarz


      • #4
        KLOCek, nie stety w octavi nie ma czegoś takiego dopiero w dwójce jest a to na zdieciu to moje .Jesli chodzi o tandete to sie mylisz to są Helle Ksenonowe dalekosiężne zasieg około 500m, mocowanie jest niestandartowe i nie wykończone jeszcze brak czasu.
        Problemem głównym jest że jak masz turbine to nie założysz tak jak ja mam ponieważ zasłonisz intercooler. Można tak zrobić dopiero w przypadku jak sie zrobi FMIC.

        Komentarz


        • #5
          DJCZAS, nie uważam, ze halogeny są "tandetne" , gdyż jakby tak było, to nie zastanawiałbym się nad nimi. Wyglądaj znakomice. Chodziło mi, że są całkowicie nie wykończone i na pierwszy rzut oka myślałem, że montujesz je tylko na jakieś spoty.... Jak zamierzasz je wykończyć? Wyciąć oryginalne kratki?

          Co do szczegółów technicznych a chłodzenie turbiny, to nie wydaje mnie się, żeby to było nie do przejście. Przecież wlot powietrza nie zabiera nawet połowy miejsca kratki, więc (oczywiście trzeba wcześniej policzyć ilości powietrza) montaż światełek w kratkach po wewnętrznych ich stronach wydaje mnie się całkiem rozsądny.

          Jaką Twoje światełka mają zewnętrzną średnicę?

          Co oznacza skrót FMIC ?

          Komentarz


          • #6
            FMIC = Front Mounted InterCooler

            Standartowy SMIC montowany w prawym nadkolu nie jest wystarczajacy nawet w serii.
            W przypadku jakis mod-ow jest to pierwsza rzecz do wymiany.

            Pozdrawiam
            Zibi

            Komentarz


            • #7
              A co powiecie o takich??

              OTOMOTO - nowe i używane samochody i motocykle oraz części samochodowe. Ogłoszenia motoryzacyjne.

              Pisalem do faceta, z zapytaniem o halogeny, ale nie odpisal, a bardzo mi sie takie podobaja.
              Pozdrawiam
              Radek

              Komentarz


              • #8
                Pokusiłem się i zadzwoniłem. Halogeny są od Felci a ktatka została zrobiona "domowym sposobem" (wycięta nożykiem technicznym). Co do chłodzenia intercoolera to właściciel twierdzi, że wszystko jest okej, gdyż przejechał nim całe 15.000 km. Ciekawe ile taka turbinka wytrzyma...

                Komentarz


                • #9
                  A co powiecie na coś takiego tylko wydatek też jest nie wąski :roll:

                  Kod:
                  [url="http://www.carstyling.pl/photo/433_04_640.jpg?sess_id=f70ee6a96ef53552e937cc6c932b7748"]Link[/url]
                  Kratki z halogenami HELLA
                  699.00 PLN
                  Niestety tylko 160.4 KM i 380 Nm

                  Komentarz


                  • #10
                    Przerabiałem ten temat. Trzeba wymienić cały zderzak na Milotec'a. Nie sprzedają osobno kratek, a nawet jakby sprzedawali, to i tak by były bezurzyteczne, gdyż nie pasują do oryginalnego zderzaka.

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez KLOCek
                      Przerabiałem ten temat. Trzeba wymienić cały zderzak na Milotec'a. Nie sprzedają osobno kratek, a nawet jakby sprzedawali, to i tak by były bezurzyteczne, gdyż nie pasują do oryginalnego zderzaka.
                      Dziwne, popatrz a ja je montowałe do zderzaka oryginalnego
                      Gdzie sie dowiadywałeś i kto tak powiedział, poza tym Miltec nie ma w ofercie całych zderzaków do Octy itp...
                      RS BLUE

                      Komentarz


                      • #12
                        KLOCek, problem z wykończeniem jest taki że trzeba zrobić siateczki ładnie i estetycznie ponieważ standartowe sie nie mieszczą nawet po przecięciu na dwie połowy bo wtedy sie nie trzymają. Prace trwają jak tylko zostaną zakończone to będą nowe fotki. Co do średnicy to napewno zasłonią skutecznie wlot poiwetrza na inetrcooler. Turbinie nic sie nie stanie jak bedzie auto miało gorszy dostep powietrza do IC ponieważ intercooler montuje sie miedzy turbina a kolektorem a nie miedzy puszka filtra a turbiną. Jest jeszcze jeden minus takiego montażu trzeba wyciąć tak jak to miało miejsce u mnie hak do holowania z przodu

                        Komentarz


                        • #13
                          montowałem kratki Miloteca z halogenami Helli do standartowego zderzaka po facelifcie.

                          wszystko niby powinno byc plug n play ale okazalo sie ze trzeba wyciac kawalek zderzaka zeby zmiescic oslone lampki, poza tym kratki nie trzymaja sie zbyt fest.

                          wizualnie zdecydowanie wygladaja ok, bo u mnie pasuja do wzoru siatki na klapie (tez Miloteca)

                          Komentarz


                          • #14
                            q1, jak możesz, to zarzuć kilkoma fotencjami.


                            DJCZES, sorki, ale wyciełeś hak do holowania???! Dobrze zrozumiałem??? A w przypadku odmowy posłuszeństwa Octavki tylko zostaje laweta, bo przecież za wahacz to nie da rady holować... Odważnie.

                            W moim przypadku Octavie holowałem 2 razy a przejechałem nią nie całe 23.000 od grudnia. Raz miska olejowa i wczoraj niezidentyfikowany jeszcze wyciek oleju.[/b]

                            Komentarz


                            • #15
                              widzisz ja mam GDM Gwarancja Dożywotniej mobilności

                              Komentarz


                              • #16
                                Niestety :lol: mnie jeszcze nie obejmuj gdyż moja Octavka ma niecałe 10miechów.

                                Wracając do tematu, pytałem Cię o średnice Twoich halogenów. Jakbyś był tak uprzejmy, to podaj jeszcze całkowitą głębokość. Jaką Twoje halogeny mają moc? Może łatwiej będzie Ci podać dokładny model - znajdę wymiary w necie. Dużo pieniążków Cię wyniosły?

                                Znalazłem coś takiego WESEM - producent oświetlenia do pojazdów rolniczych i samochodów (Halogenowy reflektor drogowy). Wiadomo, że nie ma co ich porównywać do Twoich. Może lepiej kombinować coś w tym stylu: Link Co o tym myślicie?

                                Komentarz


                                • #17
                                  Bardzo ładnie wyglądają te halogeny z felci
                                  Była O1 130/280 powered by turbodiesel.pl

                                  Była O2 143/305 powered by turbodiesel.pl

                                  Jest O1 1.6 BFQ

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez djczas
                                    widzisz ja mam GDM Gwarancja Dożywotniej mobilności
                                    Ale żeby wciągnąć na lawetę też o coś trzeba zaczepić wyciągarkę :?: Nie mówiąc już o tym że parę razy wyciągałem się z zaspy w zimie. Ale życzę jak najmnej problemów
                                    Była: O1 + B6, Turbo ARL, SMIC by Ali soft virus by Zoltar. Jest www.terracan.pl i Croma JTD

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez Masmo
                                      Zamieszczone przez djczas
                                      widzisz ja mam GDM Gwarancja Dożywotniej mobilności
                                      Ale żeby wciągnąć na lawetę też o coś trzeba zaczepić wyciągarkę :?: Nie mówiąc już o tym że parę razy wyciągałem się z zaspy w zimie. Ale życzę jak najmnej problemów
                                      mozna wciagnac tylem... choc ja tez nie zdecydowalbym sie na wyciecie ucha.
                                      O2FL RS | S2 | F2

                                      Komentarz

                                      POWRÓT NA GÓRĘ
                                      Pracuję...
                                      X