Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

ALH 130PS i 300Nm

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • ALH 130PS i 300Nm

    autorus, zmień temat wątku, bo jest ogólny i każdy wątek można tak zatytuować! :evil:

    BTW podoba mi się marketing tego sprzedawcy z allegro - fajny filmik zapodał na dvd

  • #2
    ALH 130PS i 300Nm

    7 grudnia zrobiłem sobie oczekiwany mój własny utęskniony prezent mikołajkowy ale efekt przeszedł moje najśmielsze oczekiwania…

    Chcę podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat chip tuningu mojego ALH`a.
    I zaprosić do dyskusji na temat tego zjawiska….

    Podstawowe dane : Octavia 1.9 tdi, ALH, model 2004, 43 tyś przebiegu, filtr powietrza KN, kratka w nadkolu….. Generalnie aut z fabryki wyszło w niezłej serii 102 PS i 225Nm (seria)


    Z doświadczeń wielu użytkowników i tunerów wynika jasno, że należy spodziewać się przyrostów po wirusie rzędu 118PS i 285Nm oczywiście rozsądnych, a tu Mikołaj chiptuningu zafundował mi coś takiego…..(program 2) , uśmiech Bogusia z Jetronika był dziwnie szeroki 130PS i 300Nm na tym programie powinno być raczej cos w stylu 120PS i 290Nm a tutaj takie cuda…

    Po chwili euforii wczytaliśmy program średni który, wypluł na hamowni 127PS i 295Nm
    Co za wariactwo wszystko ściągnięte w dół a ta wściekła czeszka nic z tego sobie nie robi…

    Zabawa kwitnie, ładujemy program dla ramoli który daje standardowo mniej więcej 110PS i 260Nm i efekt jak zwykle odmienny od oczekiwanego bo 125PS i 282Nm.(program 1) Pamiętać należ że auta hamowałem na serii dwa razy w różnym czasie i wyniki pokrywał się 100% poza tym Maha się nie myli…

    Na zimę zostawiliśmy program 125PS i 282Nm ,ciśnienie sprężarki w szczycie nie przekracza 1.07 Bar w serii było równo 1 Bar, paliwo dolane też minimalnie, a fura karmi się chyba tylko siłą woli kierowcy?????

    Aż strach pomyśleć, co to auto może……………

    Teraz pytania :
    Czy moja ALH posiada fabrycznie mocne wtryski np. z ASV ?
    Czy może jest to cudowne dziecko fabryki ?
    Czy ktoś zna podobne przypadki ?
    Czy wierzycie w Świętego Mikołaja ?
    Załączone pliki

    Komentarz


    • #3
      Wynik w normie IMHO.
      Na Maha jest to mozliwe.
      TDI 205PS

      Komentarz


      • #4
        Re: ALH 130PS i 300Nm

        Zamieszczone przez Dawid
        ..................
        Teraz pytania :
        Czy moja ALH posiada fabrycznie mocne wtryski np. z ASV ?
        Czy może jest to cudowne dziecko fabryki ?
        Czy ktoś zna podobne przypadki ?
        Czy wierzycie w Świętego Mikołaja ?
        - może są bardziej wydajne
        - wtedy może być cudownym dzieckiem fabryki
        - znam takie że jak chcieli zdjąć ze 179KM pojawiło się 184KM
        - zawsze wchodzi przez Komin, mieszkam w bloku :wink:

        Pozdrawiam
        Życie jest bezwzględne nie lituje się nad nikim...
        Pokój jego duszy...KRIS 27.09.03
        BMW serii 3... Radość z jazdy.

        Komentarz


        • #5
          Przepraszam ale czy możesz szerzej i jaśniej itd.

          Komentarz


          • #6
            A co tu jaśniej :?:
            Ciesz się z takiego wyniku, ewentualnie podjedź na hamownie żeby porównać wykresy.

            Pozdrawiam
            Życie jest bezwzględne nie lituje się nad nikim...
            Pokój jego duszy...KRIS 27.09.03
            BMW serii 3... Radość z jazdy.

            Komentarz


            • #7
              Sadzac po czasie wyslania posta, mysle, ze z tym jasniej to bylo do mnie.

              Wiec wyjasniam - srednio z 8 na 10 TDi zmierzonych na Maha jest o jakies 5-10 koni mocniejszych od tych mierzonych na inercjach.

              Dlaczego tak jest, tego nie wiem - nie wiedza tego tez >ci<, ktorzy wiedzieli "wszystko" do czasu az Maha zagoscila w Al. Jerozolimskich... Od tamtego czasu woda w usta...
              Moze dlatego, ze padly pewne wygodne mity? Tego nie wiem...
              TDI 205PS

              Komentarz


              • #8
                MiKruS, Ciekawe które wyniki są bliższe prawdy....
                Na tej samej hamowni robiliśmy auto BioBogon,a wyniki i przyrosty były przewidywalne.
                Dodam jeszcze że moje auto nawet na 130/300 nie kopciło i pytanie jak w łatwy sposób srawdzic rodzaj zamontowanych wtrysków...

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez Dawid
                  i pytanie jak w łatwy sposób srawdzic rodzaj zamontowanych wtrysków...
                  Na przykład przez sprawdzenie nr. katalogowego na wtryskach. Ale chyba konieczny może się okazać ich demontaż.

                  Swoją drogą piękny przyrost mocy. Gratulacje !!! k

                  Aha jest prostszy sposób, wtryski od ASV na górze mają złote kropki. (Na seryjnych wtryskach miałem brązowe.)

                  Komentarz


                  • #10
                    Wynik jest piękny. Nie ma co wierzyć w Świętego Mikolaja - poprostu masz niezłe auto :wink: k

                    Moja gablota faktycznie zachowywała się zgodnie z oczekiwaniami tunera i wymagała sporo pracy, więc odrzuciłbym teorie związane z mahaniem.

                    Dawid, pewnie twoje auto było dobrze dotarte i dobrze jeżdżone. Wtrysków pewnie nie sprawdzisz i będziesz woził farbę większym stadem koni
                    Leon FR 2.0TDI 170KM

                    Komentarz


                    • #11
                      Pytanie kto ją docierał.... :diabelski_usmiech
                      Kupiłem w kwietniu z windykacjii z 16500 km i z tego co sie dowiedziałem to na samym placu stała 6 mc... komu dziękować pierwszemu właścicielowi czy chłopakom z windykacjii. k

                      Komentarz


                      • #12
                        wiesz Dawid... chłopakom z windykacji napewno podziękujesz jak Ci kiedyś zwiną fure :lol:

                        Komentarz


                        • #13
                          mówie o leasing`u a ty :?:

                          Komentarz


                          • #14
                            Mowil mi Marek wczoraj o Twoim przypadku.
                            Sam nie wiedzial o co chodzi, zdjal podobno wszystko co sie dalo, a i tak bylo duzo za duzo.
                            Tak czy siak, gratuluje udanego moda i nie ma co sie doszukiwac przyczyn, wazne ze jest dobrze.
                            "...Amnezja to łatwo tak zapomnieć co i gdzie i jak
                            Amnezja to łatwo gdzieś tak swoją chwałę na przód nieść"

                            STOP ECO-TERRORISM!

                            Komentarz


                            • #15
                              No no gratulacje! A jak tam sprzęgiełko ??

                              Pozdrówki
                              1.9TDI "AHF"
                              Master's Tuning

                              Komentarz


                              • #16
                                na hamowni 130/300 bez poślizgu ,a przy tej pogodzie to naulicy nie sprawdzisz trzeba czekać do wiosny...

                                Komentarz


                                • #17
                                  piękny przyrost !!! ciekawe co się będzie działo jak wymienisz wtryski... :shock:
                                  ASV + Aligator MT K-ce 150 KM 320Nm
                                  www.wasilewski-foto.pl
                                  KIA 2,2 d (245KM i 523Nm)

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez Dawid
                                    MiKruS, Ciekawe które wyniki są bliższe prawdy....
                                    Na tej samej hamowni robiliśmy auto BioBogon,a wyniki i przyrosty były przewidywalne.
                                    Nie zamierzam rozpoczynac dyskusji na temat hamowni. Tym bardziej, ze i tak nikt nic madrego nie napisze.
                                    Jest tak, ze w przypadku TDI wyniki mocy sa czesto wyzsze niz na sterej inercji. Oczywiscie zdarzaja sie tez przypadki odwrotne, ale tych pierwszych jest wiecej.

                                    Dlatego napisalem, ze taki wynik jak Twoj nie jest dla mnie zaskoczeniem.

                                    No, ale nie ma co doszukiwac sie drugiego dna. Wyniku gratuluje - oby autko sie dobrze spisywalo.
                                    TDI 205PS

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      MiKruS, nie dziękuję k

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        dzisiaj przejechalem sie z Dawidem, i powiem wam ze nic tylko chylic czola
                                        zreszta czas do setki okolo 9,5 sec mowi wszysko,a to z 2 osobami bylo :wink:

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          No to ladnie to Twoje ALH sie dalo zaczipowac :shock: Gratulacje ! Ale uwazaj na sprzeglo bo ja pewnie wiesz jest slabe ponoc szczegolnie roczniki 2003 -2004. U mnie podlaczenie BOX'a skonczylo sie poslizgami najpierw po ostrej jezdzie smierdzialo dziwnie potem zaczelo slizgac sie wyraznie w czasie jazdy. Moja OCTA to 2003 przebieg 67 tys.

                                          Zrob wiec jak chcesz taki prosty test: jadac na 5 biegu z taka predkoscia zebys mial obroty maksymalnego momentu wcisnij gaz do dechy. Jak auto przyspiesza rowno tj. predkosc rosnie rowno z obrotami jest OK a jak nie bedzie OK to zobaczysz jak wyraznie obroty rosna szybciej niz predkosc po chwili poslizg ustaje ....
                                          Ma znaczenie tez temperatura zewnetrzna u mnie zaczelo sie to dziac jak sie zrobilo zimno - ponizej 5 st C

                                          Po wylaczeniu BOXa nie ma tego smutnego efektu ...

                                          Na razie
                                          Czader

                                          OCTA COMBI 2003 ALH

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Czader, Zaczeło Ci się slizgać poniżej 5 st C bo octa dostała więcej mocy z powodu lepszego chłodzenia....(zimniejszego a więc gęstrzego powietrza podawanego do cylindrów...)

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez Dawid
                                              Czader, Zaczeło Ci się slizgać poniżej 5 st C bo octa dostała więcej mocy z powodu lepszego chłodzenia....(zimniejszego a więc gęstrzego powietrza podawanego do cylindrów...)
                                              Sprzeglo sie slizga, bo pod wplywem niskiej temperatury zmniejszaja sie jego wlasciwosci cierne (czy jak to nazwac).

                                              Jest to czesto spotykany objaw, ze sprzegla odmawiaja wspolpracy wlasnie przy niskich temperaturach i nie ma to nic wspolnego z gestszym powietrzem dostajacym sie do cylindrow... :wink:
                                              TDI 205PS

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Re: ALH 130PS i 300Nm

                                                Zamieszczone przez Dawid
                                                7 grudnia zrobiłem sobie oczekiwany mój własny utęskniony prezent mikołajkowy ale efekt przeszedł moje najśmielsze oczekiwania…
                                                Hej,
                                                popatrz na moje wykresy ALH

                                                Twój wynik jest jak najbardziej możliwy......
                                                tak trzymać.....
                                                Pink Floyd fan.

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Niestety wykresów o których mówisz nie ma....
                                                  Pozdrawiam ....Dzięki...

                                                  Ps: Może dopisz tutaj jak było u ciebie ....... bo o niwielu ALH takich słyszano....

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X