Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Domykanie szyb

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Domykanie szyb

    Zamieszczone przez amlas
    climatronic.

    nie ma zmian jak biorę econ czy auto...

    jak sprawdzic tę klapę?
    Klapa od ciepłego powietrza jest sterowana podnoszeniem i obniżaniem temperatury na panelu czyli czerwony i niebieski guzik a nie econ czy auto.
    Jak nie masz VAGa to trzeba sciagnąć konsolę środkową i dostać się do siłownika i zobaczyć czy się rusza.
    Gdzieś na forum jest porada jak zdiagnozować cilmatronik bez VAGa - odpowiednia kombinacja klawiszy na panelu i sam będzie wyświetlał błędy.
    lepiej źle jechać niż dobrze iść ;]

  • #2
    Domykanie szyb

    Witam.
    Naczytałem się że można coś pokombinować w module komfortu żeby szyby się domykały z pilota ale z tego co doczytałem to trzeba trzymać przycisk tak długo aż szyby się domkną więc trzeba być świadomym że któraś jest opuszczona. Znalazłem coś takiego na allegro i ostro się nad tym zastanawiam Link . Ma ktoś jakieś zadnie na ten temat, może ktoś już to wypróbował??

    Komentarz


    • #3
      Jeżeli masz autko rocznik 2003 i wzwyż to wystarczy VAG + Motordiag Komfort Manager Lite i sam sobie zrobisz ....

      Było już o tym na forum

      Co do tego z allegro ...

      coś mi się to nie widzi ... wychodzi na to że zawsze kiedy zamykasz samochód to szyby się zamykają a co w lecie .. ??!! np: z pieskiem , gdy zostawiasz samochód przed domem i chcesz żeby się przewietrzył ... itd itd więc nie ma za dużej opcji wyboru ... a gdy zrobisz to kabelkiem ... - wystarczy przytrzymać przycisk zamknięcia na pilocie i zamykają się ile chcesz , w każdym miejscu możesz przerwać ich domykanie ... tak samo z otwarciem ....

      Ja zrobiłem tak u siebie i jestem bardzo zadowolony ... a wiadomo coś dokładać itd to zawsze ingerencja w coś co wiadomo że zostało stworzone tak aby działać bez tego ...
      www.calorocznykierowca.blog.pl

      Komentarz


      • #4
        karfin, z tego sobie ściagnij Lite 1.20, to wersja darmowa, sam sobie aktywujesz w tym programie jak masz kabelek.
        MOTORDIAG - autodiagnostika, VAG-COM , OBD , KWP2000 , OBD2 , CAN BUS diagnostika

        Komentarz


        • #5
          Już się skusiłem na ten moduł. U mnie sprawa jest taka że nigdy nie zostawiam auta celowo z otwartymi oknami. Rzadko je otwieram ale za to często zapominam zamknąć. Domykanie z pilota jest ok ale jeśli wiemy że okno jest otwarte czyli w aucie tez to można zrobić. A zdecydowałem się na moduł bo ostatnio przypadkiem z balkonu z 12 piętra zerknąłem na swoje autko a tam się jakiś gość obok kręci schodzę a tu okno otwarte ;/

          Komentarz


          • #6
            ja mam rocznik 2002. I kolega z forum zpluta właśnie na spocię sądeckim i to uczynił jakimś czeskim programem przez kabel. No bywa na spotach krakowskich i to działa jak na się centrale z kluczyka. Ja mam zwykły klucz z dwoma przyciskami i działa.
            Spot Graniczny Małopolska - Podkarpacie, piątek 23.11.2012r. godz. 18.00, Pogórska Wola, Zajazd u Kazika, 521 km DK4 Tarnów - Dębica

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez juri
              ja mam rocznik 2002. I kolega z forum zpluta właśnie na spocię sądeckim i to uczynił jakimś czeskim programem przez kabel. No bywa na spotach krakowskich i to działa jak na się centrale z kluczyka. Ja mam zwykły klucz z dwoma przyciskami i działa.
              W pierwszym poście o tym samym pisałem ... rocznik 2003 jest pewny co do działania ... w dużej części 2002 też działa (zależy od modułu komfortu)
              www.calorocznykierowca.blog.pl

              Komentarz


              • #8
                Pytalem u elektoromechanika czy moze mi takie cos zrobic, stwierdzil ze chyba nie (ma kompa itd.) ale w temat sie nie zaglebial. Wiec potwierdzcie jasno, rocznik 2002, kluczykiem w zamku zamykam i otwieram szyby, ile chce. Czy wystarczy pogrzebac w module komfortu zeby z pilota tez dzialaly?!

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez Golas27
                  Wiec potwierdzcie jasno, rocznik 2002, kluczykiem w zamku zamykam i otwieram szyby, ile chce. Czy wystarczy pogrzebac w module komfortu zeby z pilota tez dzialaly?!
                  Nikt jasno Ci nie powie,że tak.Mogę przypuszczać,że masz moduł właściwy do modyfikacji.Najlepiej zidentyfikuj typ modułu komfortu(jest na nalepce,lub podłączając ''coś'' do diagnostyki,lub programem ze strony motordiag.cz).
                  Tutaj masz informacje:
                  MOTORDIAG - autodiagnostika, VAG-COM , OBD , KWP2000 , OBD2 , CAN BUS diagnostika
                  Skoda Superb II Ambition
                  2.0 TDI CR 170 KM

                  https://www.facebook.com/kjautoelektronika/

                  Komentarz


                  • #10
                    Odgrzeje trochę temacik

                    Też chciałem sobie aktywować domykanie szyb.
                    Mój szkodnik to O1 2002r, program działa, wyskakuje komunikat że aktywowano ale nie działa :?
                    może coś robie nie tak

                    to mi się wyswietla:




                    1.9 TDI ALH, narazie 90KM

                    Komentarz


                    • #11
                      witam
                      Mam skodę octavie z 2000r a w niej moduł komfortu 1JO 959 799 AH i chciałbym tak go przeprogramować VAG-COMem żeby automatycznie mi zamykał szyby po wyłączeniu zapłonu (po wyjęciu kluczyka ze stacyjki). Dlatego proszę o pomoc jak to zrobić (o ile się da to zrobić). Za szybka odp. serdecznie dziękuję.

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez mc_majcher
                        witam
                        Mam skodę octavie z 2000r a w niej moduł komfortu 1JO 959 799 AH i chciałbym tak go przeprogramować VAG-COMem żeby automatycznie mi zamykał szyby po wyłączeniu zapłonu (po wyjęciu kluczyka ze stacyjki). Dlatego proszę o pomoc jak to zrobić (o ile się da to zrobić). Za szybka odp. serdecznie dziękuję.
                        Czeski program nie dziala z tym modulem.
                        Przeczytaj to
                        MODUŁ KOMFORTU - Diagnostyka VAG - Warsztat - Passat Forum
                        Komfortowie kierunkowskazy - włączasz 1 a miga 3x
                        Emulator czujnika poziomu oleju G266
                        Napraw sterowników AIRBAG

                        Komentarz


                        • #13
                          mc_majcher: pisanie we wszystkich tematach po kolei tego samego mija się z celem. Jak ktoś zna odpowiedź to ci napisze gdziekolwiek na ciebie trafi.
                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?p=562238

                          Komentarz


                          • #14
                            a co z autkiem z roku 2005 O2 z modułem komfortu 1K0 959 433 AK ?

                            Według rozpiski ma takie funkcje:
                            LC,00,0,Selektywna praca zamka centralnego - otwieranie/zamykanie drzwi kierowcy
                            LC,00,1,CENTRAL LOCKING WITHOUT SAFE-FUNKTION
                            LC,00,2,CENTRAL LOCKING WITHOUT SENSIBLE SAFE-FUNKTION
                            LC,00,3,Auto-Unlock (otwieranie zamka centralnego po wyjęciu klucza ze stacyjki)
                            LC,00,4,Auto-Lock (zamykanie zamka centralnego od prędkości 15 km/h)
                            LC,00,5,CENTRAL LOCKING WITH INTENTIONAL USE OF SAFE-FUNKTION
                            LC,00,6,CENTRAL LOCKING SWITCH REAR ACTIVATE TOTAL LOCKING
                            LC,01,2,CENTRAL LOCKING (REAR LID) 2-MOTORS LOCK INSTALLED
                            LC,01,3,CENTRAL LOCKING (REAR LID) INTERIOR SWITCH VIA CAN
                            LC,01,4,CENTRAL LOCKING (REAR LID) SOFTTOUCH (DIRECT OPEN/NO RELASE)
                            LC,01,5,CENTRAL LOCKING (REAR LID) SWITCH CONTROLLED
                            LC,01,6,CENTRAL LOCKING (REAR LID) CENTRAL LOCKING ACTUATOR INSTALLED
                            LC,01,7,CENTRAL LOCKING (REAR LID) PART OF CENTRAL LOCKING
                            LC,02,0,NORTH AMERICAN LOCK TYPE (WITHOUT SAFE MOTOR)
                            LC,02,1,Zamek centralny (tylna klapa) - "Security Lock"
                            LC,02,2,CENTRAL LOCKING (FOND) 1-MOTOR LOCK INSTALLED
                            LC,02,3,CENTRAL LOCKING (REAR LID) 1-MOTOR LOCK INSTALLED
                            LC,02,4,CENTRAL LOCKING (REAR LID) REAR WINDOW ACTUATOR SWITCH CONTROLLED
                            LC,02,5,CENTRAL LOCKING (REAR LID) ACTUATOR FOR REAR WINDOW INSTALLED
                            LC,02,6,CENTRAL LOCKING WITH SELECTIVE LOCKING PLUS DRIVERS DOOR
                            LC,02,7,CENTRAL LOCKING LOCKING FOR ROOF/REAR LID COVER (CABRIO)
                            LC,03,1,Zainstalowany elektryczny spoiler tylny
                            LC,03,5,Zaawansowane menu komfortu nieaktywne
                            LC,03,0,Funkcja komfortu nieaktywna
                            LC,03,1,Funkcja komfortu okien / dachu rozsuwanego przez zamek drzwi kierowcy - nieaktywna
                            LC,03,2,Funkcja komfortu okien / dachu rozsuwanego przez zamek drzwi pasażera - nieaktywna
                            LC,03,3,Funkcja komfortu okien / dachu rozsuwanego przez zamek tylnej klapy - nieaktywna
                            LC,03,4,Funkcja komfortu okien / dachu rozsuwanego przez przełączniki szyb - nieaktywna
                            LC,03,5,Funkcja komfortu okien / dachu rozsuwanego przez sterowanie pilotem - nieaktywna
                            LC,03,6,Funkcja komfortu - automatyczne zamykanie
                            LC,03,7,Elektryczne sterowanie szybami / dachem rozsuwanym wyłączone po otwarciu drzwi
                            LC,04,0,Komfortowe otwieranie szyb przez zamek w drzwiach - aktywne
                            LC,04,1,Komfortowe otwieranie szyb przez przełączniki szyb - aktywne
                            LC,04,2,Komfortowe otwieranie szyb przez sterowanie pilotem - aktywne
                            LC,04,3,Komfortowe zamykanie szyb przez zamek w drzwiach - aktywne
                            LC,04,4,Komfortowe zamykanie szyb przez przełączniki szyb - aktywne
                            LC,04,5,Komfortowe zamykanie szyb przez sterowanie pilotem - aktywne
                            LC,04,6,Funkcja komfortu aktywna przez ograniczony czas w przypadku autoryzowanego dostępu
                            LC,05,0,Komfortowe otwieranie dachu rozsuwanego przez zamek w drzwiach - aktywne
                            LC,05,1,Komfortowe otwieranie dachu rozsuwanego przez przełączniki szyb - aktywne
                            LC,05,2,Komfortowe otwieranie dachu rozsuwanego przez sterowanie pilotem - aktywne
                            LC,05,3,Komfortowe zamykanie dachu rozsuwanego przez zamek w drzwiach - aktywne
                            LC,05,4,Komfortowe zamykanie dachu rozsuwanego przez przełączniki szyb - aktywne
                            LC,05,5,Komfortowe zamykanie dachu rozsuwanego przez sterowanie pilotem - aktywne
                            LC,06,0,Potwierdzenie przy otwieraniu zamkiem w drzwiach (miganie)
                            LC,06,1,Potwierdzenie przy otwieraniu zamkiem w drzwiach (sygnał)
                            LC,06,2,Potwierdzenie przy otwieraniu pilotem (mruganie)
                            LC,06,3,Potwierdzenie przy otwieraniu pilotem (sygnał)
                            LC,06,7,Zablokowana możliwość konfiguracji potwierdzania sygnałem
                            LC,06,0,Potwierdzenie przy zamykaniu zamkiem w drzwiach (miganie)
                            LC,07,1,Potwierdzenie przy zamykaniu zamkiem w drzwiach (sygnał)
                            LC,07,2,Potwierdzenie przy zamykaniu pilotem (miganie)
                            LC,07,3,Potwierdzenie przy zamykaniu pilotem (sygnał)
                            LC,08,0,Pilot zdalnego sterowania nieaktywny
                            LC,08,1,Pilot zdalnego sterowania przy "zacisk 15 włączony" - nieaktywny
                            LC,08,2,Ograniczanie zasięgu pilota zdalnego sterowania - aktywne
                            LC,08,3,Możliwość manualnego dopasowania/kasowania pilotów - aktywna
                            LC,08,6,Potwierdzenie aktywacji systemu Anti-Theft (mruganie)
                            LC,08,7,Potwierdzenie aktywacji systemu Anti-Theft (sygnał)
                            LC,09,0,Drzwi (0 = 2 drzwi / 1 = 4 drzwi)
                            LC,09,1,Zainstalowane elektrycznie sterowane szyby z przodu
                            LC,09,2,Zainstalowane elektrycznie sterowane szyby z tyłu
                            LC,09,3,Zainstalowany zamek centralny
                            LC,09,4,Model (0 = ruch prawostronny / 1 = ruch lewostronny)
                            LC,09,6,Zsynchronizowane ustawianie lusterek
                            LC,09,7,Obniżanie lusterka po włączeniu biegu wstecznego (tylko gdy fotele z pamięcią)
                            LC,10,0,System Anti-Theft dezaktywowany
                            LC,10,1,Rozbrajanie systemu Anti-Theft jedynie przez pilota lub immobiliser
                            LC,10,2,System Anti-Theft aktywny po zamierzonym wyłączeniu f.Safe / nieaktywny mon. wnętrza
                            LC,10,3,Opóźnienie alarmu Anti-Theft (15 sek) nieaktywne (Thatcham)
                            LC,10,5,Pasywne uzbrajanie systemu Anti-Theft
                            LC,10,6,Zainstalowany czujnik pochylenia
                            LC,10,7,Zainstalowany monitoring wnętrza
                            LC,11,4,Zainstalowana syrena
                            LC,11,5,Rodzaj dźwięku syreny (0 = modulowany / 1 = przerywany)
                            LC,11,6,Sposób alarmowania syreną (0 = 10 alarmów (GB/Irlandia) / 1 = 1 alarm (RŚ))
                            LC,11,7,Zablokowana możliwość konfiguracji syreny
                            LC,12,0,REAR DOOR WARNING LIGHTS INSTALLED


                            to jak aktywować domykanie szyb? Zaś wymieniać moduł komfortu?
                            "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                            Komentarz


                            • #15
                              Ja tu widzę jak wół:
                              LC,04,0,Komfortowe otwieranie szyb przez zamek w drzwiach - aktywne
                              LC,04,1,Komfortowe otwieranie szyb przez przełączniki szyb - aktywne
                              LC,04,2,Komfortowe otwieranie szyb przez sterowanie pilotem - aktywne
                              LC,04,3,Komfortowe zamykanie szyb przez zamek w drzwiach - aktywne
                              LC,04,4,Komfortowe zamykanie szyb przez przełączniki szyb - aktywne
                              LC,04,5,Komfortowe zamykanie szyb przez sterowanie pilotem - aktywne
                              Działa, czy nie?
                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?p=562238

                              Komentarz


                              • #16
                                tyle to ja też widzę - a piszę, że NIE DZIAŁA :diabelski_usmiech
                                "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                                Komentarz


                                • #17
                                  Nie napisałeś, że zakodowałeś i nie działa, tylko że "ma takie funkcje".
                                  Jeżeli nie działa to znaczy że tej kombinacji sterowników sygnał nie przechodzi od kluczyka do centralnej elektryki.
                                  BTW: Nie działa również domykanie za pomocą zamka w drzwiach? Jeżeli nawet to nie działa, to masz grubszy problem konfiguracyjny.
                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?p=562238

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Koledzy z tego co wyczytałem to w moim module komfortu domykanie szyb za pomocą pilota da się zrobić TYLKO kablem na COM ? lub programem motordiag ale w pełnej wersji ?

                                    I czy ewentualnie jest ktoś kto posiada pełną wersję ?

                                    Mój moduł to 1J0 959 799 AH.

                                    Bo zainstalowałem sobie alarm z funkcją domykania szyb i fajnie gdyby działała ta funkcja.

                                    Z kluczyka bez problemu domyka szyby.

                                    Pozdrawiam Łukasz

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      CZy u was tez był problem ze kabel USB nie działał ? a program jest na złącze COM

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        u mnie bylo cos takiego w OI, nie wiem jaki to byl kabel, ale jakis sredniak raczej albo gorszy nawet. W kazdym razie kolega nie mogl z nim dojsc do ladu ja jak sie bawilem to sciagnalem jakies sterowniki usb do kabla, byly najwyrazniej poprawione bo kabel zaczal dzialac. wczesniej nie wykrywalo go pod usb.

                                        Komentarz

                                        POWRÓT NA GÓRĘ
                                        Pracuję...
                                        X