Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Osłona pod silnik 1.8T

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Osłona pod silnik 1.8T

    Witam. Potrafi ktoś polecić jakąś osłonę do O1? Kupiłem jakiś czas temu w ASO zamiennik ale pod wpływem ciepła od silnika osłona odkształciła się u urwałem ją na krawężniku. Za pomoc z góry dzięki

  • #2
    Tylko metalowa pełna jako spód pod silnik i plastiki na boki.
    Osłona silnika dolna Metalowa Skoda Octavia I z silnikiem diesla i benzynowym - SKODA CZĘŚCI dystrybutor części do skody,części skoda,skodaczesci,skoda felicja,favorit,skoda fabia,octavia
    Poszukaj może na allegro ja kiedyś kupowałem od jakiejś firmy z Bydgoszczy.
    ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
    Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
    Spalanie - Motostat.pl
    Spalanie - Motostat.pl

    Komentarz


    • #3
      kurcze nie wiedziałem że są metalowe
      np taka?
      Link

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez freestyler Zobacz wpis
        kurcze nie wiedziałem że są metalowe
        np taka?
        Link
        Tak taka.
        Wszystkie one wg mnie z jednego towaru i tłoczni wychodzą. Brać więc gdzie taniej. W komplecie masz nitonakretki, śruby, stopki na podłużnice, podkładki i gumy do sanek.
        Do montażu najlepiej mieć kanał lub podnośnik kolumnowy. Można też zainstalować bez nitonakretek jeśli nie masz specjalnej zacisk arki ale jest trochę gimnastyki.
        W ubiegłym roku najechałem na leżącą dużą sarnę, była noc i jechałem dużo za szybko, w momencie najazdu dohamowałem do około 80-90 km/h, spód był cały do mycia ale osłona wytrzymała. Poszły te boczne plastikowe a blaszana zachowała się sprężyście nawet się nie zdeformowała.
        Kilka razy krawężniki przy zjazdach też zaliczyła.
        Warto to mieć wtedy można oszczędzić miedź.
        ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
        Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
        Spalanie - Motostat.pl
        Spalanie - Motostat.pl

        Komentarz


        • #5
          kanał mam więc jakoś to ogarnę.
          zaciskarka to o coś takiego Ci chodzi?
          Link
          Za ten zamiennik też dałem chyba coś ok 100 zł i po roku była do wywalenia. Lepiej kupić coś raz a porządnie i mieć problem z głowy

          Komentarz


          • #6
            Tak chodzi o takie urządzenie do zaciskania nitonakrętek.

            Ale polecam taką z podejściem pionowym. Jest bardziej uniwersalna jeśli chodzi o podejście i ma dość długie dźwignie ramion co ułatwia zaciskanie. Do zaciśniecia nitonakrętek w podłużnicy właśnie pionowa będzie odpowiednia bo masz ramiona skierowane w dół. I o ile dobrze pamiętam nitonakretki są w rozmiarze M10 a ta co podałeś link zaciska tylko do M8.
            ​​​​​

            Link
            Ja mam identyczną firma "geko" cokolwiek to znaczy. Spisuje się póki co ok, ma już kilkadziesiąt M8, kilkanaście M10 na koncie i działa ok.
            A i jeszcze taka uwaga jak zaciskam nitonakrętki w otworze to smaruje ją sobie smarem po zewnątrz żeby nie prowokować korozji na styku z blachą, wiadomo przy mechanicznym zaciskaniu gdzieś tam lakier może odprysnąć, śruba-gwint też na smar to się zawsze "zwraca" po latach.
            Zresztą osłonę i tak do wymiany oleju trzeba demontować.
            Ostatnio edytowany przez Bambek1; 38218.
            ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
            Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
            Spalanie - Motostat.pl
            Spalanie - Motostat.pl

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X