Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] oklejanie slupkow w O2 Kombi

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] oklejanie slupkow w O2 Kombi

    Zamieszczone przez iksik2
    że tak dzisiaj mam smaka na pizze i mi się przypomniało
    Hehe tez bym Pizzę od Marysi zarzucił
    RB56

  • #2
    [O2] oklejanie slupkow w O2 Kombi

    Chodzi mi po glowie dosyc tani modzik ... a dodajacy sporo smaczku do auta.

    Otoz nakladki milotec'a na slupki drzwi to droga impreza, bo trzeba liczyc niemal 400 zl. W starej O1 oklejalem slupki folia - taka zmatowiona chropowata delikatnie, nie wiem jakiej to bylo firmy, ale calosc kosztowala mnie jakies 30-40 zl plus moja robota.

    Robil ktos taka metoda slupki w O2 i moglby sie pochwalic? Bo ja w zasadzie juz dlugo za dlugo sie czaje, aby sie do tego zabrac i jesli nie namierze tej folii, to pewnie skusze sie na carbon albo czarny mat od 3M
    Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
    Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
    ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

    TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


    Komentarz


    • #3
      w orginale do O2 czarne nakładki progowe kosztuje chyba okolo 175 PLN wiec mysle ze to nie az taki duzy wydatek.

      ew. zawsze mozna zrobić z nich matryce :P

      Komentarz


      • #4
        misiek^wro, chodzi o folię progową jackysport z norauto?

        Co prawda to O1, ale zacytuję samego siebie:
        Ja u siebie w O1 robiłem folią progową. Poodchylałem uszczelki, odtłuściłem powierzchnię, odciąłem pasek folii odrobinę dłuższy niż potrzeba. Następnie odkleiłem po obu stronach folii ten papier, uciąłem go tak z 10cm od końca i ponownie nakleiłem na folię po to, żeby przykleić na razie tylko środek folii, a końce później. Kolejny krok to było naklejenie (tylko środek) :szeroki_usmiech równo i bez cięcia od strony szyby. Potem zająłem się docięciem folii z góry i z dołu - przejechałem nożyczkami delikatnie, żeby odznaczyć na folii ten kancik, gdzie ma się kończyć, odciąłem, oderwałem papier i nakleiłem do samego końca. Następnie musiałem tą folie jakoś ładnie wywinąć na krawędzi uciąłem tak, żeby wystawało tylko około 2cm (łatwiej wywinąć), starannie ręką zawinąłem do tyłu, od wewnętrznej strony drzwi w O1 jest na brzegu taki mały rancik (0,5cm), wzdłuż którego przyciąłem przyklejoną folię ostrym nożykiem i oderwałem nadmiar. Po wszystkim tylko jeden słupek musiałem poprawić, bo narobiłem bąbli i zrywałem
        Octavia

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez Zientek
          nakładki progowe
          Zientek, misiek^wro, chce oklejać slupki a nie progi

          misiek^wro, myślę, że może byc niezly mod- tylko problem z dobraniem odpowiedniej folii
          jak napisałeś-musiałaby być grubsza i nieco chropowata
          przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

          wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

          Komentarz


          • #6
            Sam nad tym myślę - trochę mnie te słupki też drażnią.
            W znajomej firmie reklamowej powiedzieli mi za taki mod maks. 100zł z użyciem folii z 10 letnią gwarancją.

            Komentarz


            • #7
              Przyjrzałem się zdjęciom O2 i jedyną różnicą, która stwarza problem w porównaniu do O1, są zaokrąglone dolne rogi szyb. Niestety, nie będzie tak ładnie jak w O1, że przyłoży się równo od strony szyby, tylko trzeba wyciąć jakoś ten kształt
              Octavia

              Komentarz


              • #8
                misiek^wro, ktoś ma u nas na forum chyba w białej 02fl ale nie pamiętam kto, jak znajdę to podrzucę nick :wink:
                Moje MU: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=586830#586830
                6n leichtwagen: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=886072#886072
                Rozpórki, mocowania foteli: http://gorny-sport.pl/

                Komentarz


                • #9
                  misiek^wro, weź jakikolwiek kawałek jakiejkolwiek folii i spróbuj wcisnąć go pomiędzy karoserię a uszczelkę :wink: Ja przerabiałem temat i wreszcie kupiłem miloteca

                  Komentarz


                  • #10
                    Skfarek, to kolega Jac_ek ale nie folia , finalnie milotec, jak pisze miguello, bo z folią to raczej nie idzie zrobić tego ładnie...

                    Komentarz


                    • #11
                      Czyli kupa na kółkach bo uszczelka nie bardzo chce sie poddac?

                      A gdyby tak spryskac dziwensa srodkiem zmiekczajacym gumy? On zmiekcza ja tymczasowo, wiec moze to jakies wyjscie z tej beznadziejnej sytuacji ?
                      Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                      Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                      ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                      TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                      Komentarz


                      • #12
                        misiek^wro, daj spokój, uduś jakiegoś pepika i styknie floty na Miloteca :szeroki_usmiech

                        Komentarz


                        • #13
                          hotrain, srednio mi sie carbon widzi.

                          Ponadto z AG auto mam to taniej niz w CZ.
                          Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                          Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                          ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                          TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                          Komentarz


                          • #14
                            misiek^wro, a nie masz jakiegoś znajomego magika od przyciemniania szyb? Przecież oni teraz jak przyciemniają to w większości nie zdejmują tapicery tylko maja urządzonka do odchylania uszczelek, może by takie cuś pożyczyć na czas oklejania? Ewentualnie suszarę/opalarę i delikatnie podgrzać wtedy powinny dać się odsunąć?
                            Moje MU: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=586830#586830
                            6n leichtwagen: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=886072#886072
                            Rozpórki, mocowania foteli: http://gorny-sport.pl/

                            Komentarz


                            • #15
                              Skfarek, mam goscia z AutoTOmeksu z Wro, musze do niego podjechac, bo oklejal mi O1, do tego pare innych O1ek z Wro i zawsze fajnie mu to wychodzilo.
                              Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                              Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                              ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                              TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                              Komentarz

                              POWRÓT NA GÓRĘ
                              Pracuję...
                              X