Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Gaz w Octavii 1.8T

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Gaz w Octavii 1.8T

    fajne nie?!
    [youtube] [/youtube]
    [youtube] [/youtube]

    Wsciekly Touareg
    Touareg W12 twin turbo testing, RWD mode - YouTube
    twin turbo W12 Touareg, testing in smart AWD mode - YouTube

    ps. szlag mnie trafia z tym dodawaniem filmow, zawsze robie to tak samo, a czasem za cholere nie chce wstawic miniatury tylko adres wdupia w dodatku nie zlinkowany, o co kaman?!

  • #2
    Gaz w Octavii 1.8T

    Witam!
    Zarejestrowałem się u was na forum już prawie rok temu Czytam was często, ale jakoś do tej pory nie udzielałem się w wielu tematach. Póki co Octavia należy do mojego Taty, ale niedługo Ojciec kupuje nowe auto a ja przejmuję Octavię :twisted: Tak jak widzicie pod avatarem jest tam 150-cio konny silnik 1.8T Mam zamiar dość dużo jeździć tym samochodem i zastanawiam się na założeniem instalacji gazowej do tego auta :roll: Do tej pory miałem Forda Sierrę z instalacją pierwszej generacji Oczywistą rzeczą jest że do Octavii trzeba będzie założyć sekwencję Nie znam nikogo kto by miał gaz w takim silniku dlatego proszę was o pomoc Z góry dziękuję za wszystkie rady!
    Pozdrawiam!
    Andrzej

    Komentarz


    • #3
      Aderus, masz tu jednego kolegę Forum - Octavia Club Polska
      O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez Mihau
        Aderus, masz tu jednego kolegę Forum - Octavia Club Polska
        Hmm... :roll: Po wykresie z hamowni widzę że różnice w benzynie i LPG nie są jakieś znaczące Czyli domyślam się że nie powinno być żadnych problemów :roll:

        Komentarz


        • #5
          Jedni mówią że polecą gniazda zaworowe i silnik się posypie.. ale moje zdanie jest takie że jak założysz porządną instalacje (nie tą najtańszą`za 1800 zł) i dobrze będziesz miał komponenty to nic się nie będzie działo Pamiętaj że "Gaz niszczy silniki ale tylko tym którzy go nie mają" :lol:
          "Byli to ludzie, których łączyło coś więcej niż tylko wspólna gra w piłkę. Dla których honor i obrona barw klubowych nie były pustymi pojęciami."

          "Możemy działać na zasadach demokratycznych ale rację będę miał Zawsze Ja"- Hubert Jerzy Wagner(1941-2002)

          www.zoltar.bielsko.pl

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez bws34
            Jedni mówią że polecą gniazda zaworowe i silnik się posypie.. ale moje zdanie jest takie że jak założysz porządną instalacje (nie tą najtańszą`za 1800 zł) i dobrze będziesz miał komponenty to nic się nie będzie działo
            No właśnie I moje następne pytanie dotyczy komponentów jakie mają być w tej instalacji. Co najlepiej żeby w niej było żeby silnik jak najlepiej pracował (chodzi mi o parownik, wtryskiwacze itd.)? :roll:

            Zamieszczone przez bws34
            Pamiętaj że "Gaz niszczy silniki ale tylko tym którzy go nie mają" :lol:
            Zgadza się Od kilku lat jeżdżę na gazie i mam to gdzieś co inni gadają

            Komentarz


            • #7
              ja mam instalacje stefanelli (jej już nie zakładają)teraz mam przebieg 155000km na instalacji LPG 110000km,zero problemów w 2005r kosztowała 3800pln,filterki i regularny serwis i bedzie działac bezproblemowo.utrata mocy minimalna.spalanie 80% trasa 10 literków.

              Komentarz


              • #8
                Ja mam klienta z 1.8t co sobie troche pomodowal (turbo IC) i na benz ma 215KM a na gazie 220KM (ten sam soft) :P z tym ze to gazownik i sam sobie montowal porzadny system z porzadnym reduktorem i wtryskami z duzym zapasem
                pozdrawiam

                Diagnostyka i tuning
                hybrydowe wtryski i turbiny
                programy na ulice jak i do sportu

                Serwis mechaniczny aut koncernu VAG
                www.tune-up.pl

                HAMOWNIA PODWOZIOWA - POMIARY MOCY GDANSK

                Komentarz


                • #9
                  Gaz ma wyzsza liczbe oktanowa a take kalorycznosc spalania. Dobrze zalozony gaz nie powinien wplynac na moc a co najwyzej ja zwiekszyc. Oczywiscie mozna poprosic o wieksze wtryski :twisted:
                  It doesn't matter what we're losing
                  It only matters what we're going to find!

                  Komentarz


                  • #10
                    tomil, zgodzę się z tobą że dobrze założona instalacja jaki dobrze ustawiona zwiększy moc, tak na przykład jest u mnie niby 75KM ale na LPG ciągnie dużo lepiej

                    Komentarz


                    • #11
                      rob555, I to jest jeszcze połowa sukcesu, znaleźć gazownika który zrobi to dobrze ale i sam się tym zainteresuje żeby było dobrze
                      "Byli to ludzie, których łączyło coś więcej niż tylko wspólna gra w piłkę. Dla których honor i obrona barw klubowych nie były pustymi pojęciami."

                      "Możemy działać na zasadach demokratycznych ale rację będę miał Zawsze Ja"- Hubert Jerzy Wagner(1941-2002)

                      www.zoltar.bielsko.pl

                      Komentarz


                      • #12
                        A czy użytkownicy Octavii z takimi silnikami jak mój i z założoną instalacją LPG mogliby napisać jakie mają instalacje i jakie są w nich parowniki i wtryskiwacze? Ciekawy jestem co macie u siebie a co zaproponuje mi gazownik u mnie w mieście
                        Z góry dziękuję za odpowiedzi

                        Komentarz


                        • #13
                          Witam

                          Ja posiadam taki silnik z małymi zmianami oraz z zamontowaną instalacją LPG. Więc tak sil nik ma mała zmianę softu i na benzynie ma 183 KM na gazie nie mierzyłem ale chyba niewiele mniej. Co do samej instalacji. Założona 2 lata temu sprawuje się super i smiga jak marzenie choć trzeba się liczyć (przy moim powożeniu) ze spalaniem rzędu 12-13 l/100. Na trasie - nawet wczoraj sprawdzone - Katowice - Przeworsk wyszło 10l/100 km LPG. Jechałem spokojnie bez szaleństw, jak poszaleje to wychodzi pod 15 l/100 km (średnia z 200 km autostradą ze średnią prędkością 150 km/h)

                          Co do instalacji:

                          Stag 300 plus, parownik jakiś tam chyba Gold, i wtryskiwacze MagicJet

                          Dziś bym dopłacił do wtryskiwaczy Hanna i może inny parownik - elektronika jest jak najbardziej OK

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez Aderus
                            A czy użytkownicy Octavii z takimi silnikami jak mój i z założoną instalacją LPG mogliby napisać jakie mają instalacje i jakie są w nich parowniki i wtryskiwacze? Ciekawy jestem co macie u siebie a co zaproponuje mi gazownik u mnie w mieście
                            Z góry dziękuję za odpowiedzi
                            Witam

                            u mnie jest cały zestaw Landi Renzo Omegas z reduktorem do turbo i białymi medami.
                            Polecam taki zestaw, ale koszt tego to pewnie jakieś 4 tys.

                            Pozdrawiam
                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=51370

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez Wojmil
                              Co do instalacji:

                              Stag 300 plus, parownik jakiś tam chyba Gold, i wtryskiwacze MagicJet

                              Dziś bym dopłacił do wtryskiwaczy Hanna i może inny parownik - elektronika jest jak najbardziej OK
                              Zamieszczone przez ccLot
                              Witam

                              u mnie jest cały zestaw Landi Renzo Omegas z reduktorem do turbo i białymi medami.
                              Polecam taki zestaw, ale koszt tego to pewnie jakieś 4 tys.

                              Pozdrawiam
                              Dzięki za odpowiedzi Mam znajomego gazownika który ma mi założyć instalację, ale zastanawiałem się jeszcze nad jedną rzeczą. Przeglądałem dzisiaj na Allegro kompletne instalacje i widzę że ceny są tam bardzo konkurencyjne Może lepiej bym na tym wyszedł jakbym kupił całą instalację na Allegro a gazownicy włożyliby mi ją do auta Dobry czy zły pomysł? :roll:

                              CcLot, tez bym sobie włożył taką instalację, ale chyba nie wyrobię się finansowo... :roll:

                              Może jeszcze jakiś właściciel Octavii 1,8T z gazem pochwaliłby się co wchodzi w skład jego instalacji?

                              Komentarz


                              • #16
                                Odnośnie instalacji gazowych to polecam to
                                forum

                                Jeśli ma byś w miarę tanio i dobrze to bym proponował:
                                1. Stag 300 premium
                                2. Wtryski Hana
                                3. I jakiś silny reduktor.
                                4. oczywiście porządny montaż

                                Kupowanie części samemu i montowanie w zakładzie to chyba nie dobry pomysł. Jak majster coś spaprze to powie, że graty były do pupy, a sprzedający powie że montażysta uszkodził.....

                                Pozdrawiam.
                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=51370

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez ccLot
                                  Odnośnie instalacji gazowych to polecam to
                                  forum
                                  Hmm... Poczytam w wolnej chwili co tam piszą

                                  Zamieszczone przez ccLot
                                  Jeśli ma byś w miarę tanio i dobrze to bym proponował:
                                  1. Stag 300 premium
                                  2. Wtryski Hana
                                  3. I jakiś silny reduktor.
                                  4. oczywiście porządny montaż
                                  Dzięki za rady odnośnie sprzętu jaki założyć

                                  Zamieszczone przez ccLot
                                  Kupowanie części samemu i montowanie w zakładzie to chyba nie dobry pomysł. Jak majster coś spaprze to powie, że graty były do pupy, a sprzedający powie że montażysta uszkodził.....

                                  Pozdrawiam.
                                  Akurat gazownik to mój znajomy, więc może uda się załatwić to tak że jak coś będę mógł kupić taniej na necie to kupię to a jak nie to on to zamówi ze swojego sklepu

                                  Komentarz

                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                  Pracuję...
                                  X