Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Felgi do O2 Tour. 17"

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Felgi do O2 Tour. 17"

    Zapomnij też o pierdzeniu w stołki

    Ja mam zwykłą szarą tapicerkę i po 2 latach użytkowania kwalifikuje się w całości do czyszczenia/prania.
    Z tym że jakoś tam o nią nie dbam (czyli pierdzę w stołki ).

  • #2
    [O2] Felgi do O2 Tour. 17"

    Witajcie.

    Ubolewam na brak ładnych "bucików" w swojej skodziance.
    15" odpada, 16" jest ok ale nadal zostawia niedosyt a znalazłem dobrą ofertę na 17"-stki. Dotz Daytony. Link

    Chyba dość oryginalne, a do czarnego kombi mogą wyglądać atrakcyjnie.

    Pytanie jak z wymiarami felg, czy będą ok i czy będę w stanie na tych kołach wozić pełen komplet ludzi bez tarcia, dobijania, itp.

    Jaki rozmiar opon potrzebny jest do takich felg?
    Była Octavia II Tour kombi (sprzedana)

    Komentarz


    • #3
      OCPtaxi, felgi wymiarowo wejdą a na 17" to oponki 225/45/17.
      Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
      Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

      Komentarz


      • #4
        no dzięki.
        a jak ze spalanie, czy skromne 1,6 pociągnie 17", czy zamęczę go tymi kołami, paląc przy tym krocie paliwa?
        Była Octavia II Tour kombi (sprzedana)

        Komentarz


        • #5
          OCPtaxi, jak zakupisz felgę o szerokosci powiedzmy 7cali to mozesz założyć opony 205/50/17 i wtedy będzie tak samo jak na 16 ale przy szerokosci felgi 7.5 cala to pasuje założyć gume 225 a to sie juz odbije na spalaniu i osiągach, spalanie około 0.8l/100
          superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

          poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

          Komentarz


          • #6
            OCPtaxi, nie zdecydowałem się u siebie na montaż 17-ek, pomimo iż mam trochę więcej mocy i sporo więcej momentu niż 1.6 z gazem. Sam zastanawiałem się nad oponami 205/50, tyle że to niestd. rozmiar i potrafi być droższy niż 225/45. Na dodatek, jeśli Twój nick związany jest z zawodem i będziesz się kulał głównie po mieście, spalanie może się widocznie zwiększyć (każdorazowe rozkręcanie cięższych kół w korku).
            Pozdrawiam,
            Andys

            Komentarz


            • #7
              OCPtaxi, a może takie -> Forum - Octavia Club Polska
              obecnie Mazda 6 GL 2.5 Pb AT
              wcześniej O1 1.9 TDI AGR & O2 2.0 TDI BKD

              Markizy tarasowe, balkonowe, koszowe, rolety wewnętrzne -> www.x-mark.pl

              Komentarz


              • #8
                Andys, nie jest to personalna wycieczka ale błagam nie piszcie takich farmazonów. Zimą auto na 205/55/16 pali mi prawie 11l na 100 i tak samo latem na zestawie 225/45/17 :lol:

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez hotrain
                  Andys, nie jest to personalna wycieczka ale błagam nie piszcie takich farmazonów. Zimą auto na 205/55/16 pali mi prawie 11l na 100 i tak samo latem na zestawie 225/45/17 :lol:
                  nie może być inaczej, latem masz 17+klima a zimą w to miesce wchodzą niskie temperatury + poślizgi
                  saport techniczny baj DGW
                  była BKD+DSG '05 120kkm
                  była BXE '08 190kkm
                  no i nie ma :-)

                  Komentarz


                  • #10
                    szkoda, więc sumarycznie wyższe spalanie to jak bajka o żelaznym wilku, właśnie o to mi chodzi.

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez hotrain
                      Andys, nie jest to personalna wycieczka ale błagam nie piszcie takich farmazonów. Zimą auto na 205/55/16 pali mi prawie 11l na 100 i tak samo latem na zestawie 225/45/17 :lol:
                      Między 205/55/16 a 225/45/17 nie zauważyłem różnicy w spalaniu. Różnica dopiero pojawia się przy 195/65/15. Moim zdaniem klima w lecie bardzo dużo zżera paliwa. Na postoju z wyłączoną klimą pokazuje mi 0.9l/h a z klimą 1.2l/h. Większe spalanie na setkę nawet o jeden literek przy klimie jest bardzo prawdopodobne.

                      Seat Leon ST FR by mirek_p11

                      Fotki
                      Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
                      Fotki

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez hotrain
                        szkoda, więc sumarycznie wyższe spalanie to jak bajka o żelaznym wilku, właśnie o to mi chodzi.
                        no dokładnie.
                        saport techniczny baj DGW
                        była BKD+DSG '05 120kkm
                        była BXE '08 190kkm
                        no i nie ma :-)

                        Komentarz


                        • #13
                          a ja sądzę że przy tym siniku spalanie również wzrośnie. na 225 ten samochód wogóle nie będzie jechał i jeżeli będzie się go chciało rozpędzić w jakimś sensownym czasie do 80km/h na przykład to będzie potrzebował dobrego ciśnięcia na pedał. zazwyczaj takie rozmiary zakłada się do mocniejszych silników i zazwyczaj z turbo gdzie te auta jako tako jadą.

                          [ Dodano: Pon 08 Sie, 11 10:11 ]
                          aaa... no i daytony już są wycofane z produkcji jakby co..
                          O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                          GVI 1.4TSI
                          LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                          tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                          Komentarz


                          • #14
                            hotrain, cieszę się bardzo, że przy silniku 1.8 TSI nie widzisz różnicy w spalaniu i w dynamice auta również. Nie pisz bardzo Cię proszę, że piszę farmazony, gdyż napisałem jasno, że przy silniku 1.6 z LPG ta różnica będzie widoczna (nie pisałem o autach z większą mocą i co pewnie ważniejsze, wyższym momencie). Większa masa koła (masy rotującej) + wyższe tarcie spowodowane szerszą oponą MUSZĄ iść w parze ze zwiększonym spalaniem, tyle tylko że w mocniejszych silnikach różnica jest mniej widoczna.

                            szkoda, więc sumarycznie wyższe spalanie to jak bajka o żelaznym wilku, właśnie o to mi chodzi.
                            Ale to, że spalanie latem i zimą masz takie samo, nie wynika z faktu, że auto spala tyle samo na 16-kach i 17-kach, tylko z bilansu wszystkich czynników mających wpływ na spalanie.
                            Pozdrawiam,
                            Andys

                            Komentarz


                            • #15
                              Dobra, dla mnie koniec tematu. Cieszę się, że macie rację :lol:

                              Komentarz


                              • #16
                                czyli rozumiem że do 1.6 lpg jak zakładamy 17 to nalepiej 215/50 tak? nie chodzi o spalanie ( bo przy lpg litr w tą czy drugą to śmiech )tylko o przyspieszenie
                                BYŁA o1 rs
                                BYŁA o2 1.6
                                JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                                Komentarz


                                • #17
                                  blackrs, zamiennikiem 225/45 jest 205/50
                                  Pozdrawiam,
                                  Andys

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    panowie nie pierd...cie bo róznica w spalaniu jest, u mnie około 0.8l pomiędzy 205 a 225 :wink:
                                    superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                    poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Panowie, przymierzałem wczoraj felgi 17" et35 na szerokich (za szerokich oponach) 235/45/17.
                                      Było za szeroko i to znacznie, koła z tyłu dobijały/tarły o nadkola przy próbie w 3 osoby z tyłu.

                                      Jaki rozmiar 16" i 17" będzie odpowiedni, fabryczny i bezpieczny do jazdy z pełnym kompletem ludzi, czy ładunkiem.

                                      Proszę o podanie kokretnych parametrów felg, jeśli chodzi o et, szerokość felgi i rozmiar opon w przypadku 16,stek i 17,stek.
                                      Była Octavia II Tour kombi (sprzedana)

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        OCPtaxi,

                                        możesz zakładać fele 17 o szerokości od 7-8 cali, guma 205-225 i et nie mniejsze niż 40, optimum to okolice et45 przy szerokosci 8cali, 16 cali to szerokosc około 6.5 cala i guma 205, et moze być nawet 35
                                        superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                        poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          OCPtaxi, masz tutaj fabryczne rozmiary. Wszystkie są bezpiecznie, bo koła tyle chowają się głęboko.

                                          O2, rozstaw śrub - 5x112:
                                          aluminiowe
                                          7,0J x 17", ET 54, opona 225/45 R17
                                          7,5J x 18", ET 51, opona 225/40 R18
                                          6,5J x 16", ET 50, opona 205/55 R16
                                          6,5J x 15", ET 50, opona 205/60 R15
                                          6,5J x 15", ET 50, opona 195/65 R15 - do używania z łańcuchami
                                          6,0J x 15", ET 47, opona 195/65 R15

                                          stalowe
                                          średnica otworu centralnego - 57
                                          6,0J x 15", ET 47
                                          6,5J x 16", ET 50
                                          6,0J x 16", ET 50
                                          O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            OCPtaxi, a nie mówiłem, że mam dla Ciebie idealnie pasujące felgi :szeroki_usmiech
                                            Tak jak pisze piramida - inaczej przy ET 35 i bez obniżonego zawieszenia przy 17" będziesz czuł dyskomfort.

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Koledzy w temacie spalania to wszyscy macie rację i wszyscy nie macie. Rozmiar opony to jedno, a opory toczenia to drugie. Prosty przykład zmiana z zimówek na letnie w 2 samochodach (ten sam styl jazdy, waga kierowcy, fryzura itp : )UG7+(185/65R14) -> SpSport9000 (195/55R15) - wzrost spalania o 0,5-1 l/100km; UG7+ (196/65R15 ->SpSportMAXXTT (205/55R15) - spadek spalania o ok 0.5 l/100 km.
                                              Tak więc wystarczy poszukać opon o przyzwoitych oporach toczenia i nie powinno być tragedii (tylko bez przesadyzmu, bo te super/hiper paliwooszczędne, to takie same opory mają przy hamowaniu :idea: )
                                              Zobacz stronę mojego dziecka - podziel się 1% - http://piotrzwolinski.pl/
                                              O II Tour Combi 1.6
                                              Mitsu Carisma 4G93 GDI

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                ja mam 8cali i et 35 a spalanie przy moim silniku podskoczyło nie więcej niż 05l/100km :P
                                                Daniel

                                                Komentarz

                                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                                Pracuję...
                                                X