Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Zmiana wtrysków w AHF na ASV

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] Zmiana wtrysków w AHF na ASV

    Mam przydomowy ogródek (bawię się razem z teściem ) wielkość około 10x15m, i dużo i mało zarazem. wygląda to następująco
    Wczesna wiosna czyli jak teraz , trochę obornika + kompost (skoszona trawa z zeszłego roku + inne odpady pochodzenia roślinnego skórki od warzyw owoców itp przez sezon się tego nazbiera - oczywiści musisz mieć miejsce gdzie to będziesz składował) i przekopujemy.
    Co do tego co siejemy
    - sałata ( flance dostaję od sąsiada który ma namiot foliowy i wcześnie wysiewa sałatę - dobrej jakości możesz również kupić na rynku - takim z warzywami)
    - czosnek (jak wyżej z tym że sadzonki czosnku wsadza się jesienią i przykrywa gałęziami co by nie zmarzły)
    - ogórki, rzodkiewka, marchew, pietruszka sieje uprzednio zakupione nasiona na ryneczku
    - ziemniaki (sadzę od kilku już lat tą samą odmianę nie pamiętam już jak się nazywa a sadzeniaki uzyskuje ze zborów z roku ubiegłego , czyli zostawiam małe i średnie ziemniaczki tak mniej więcej około wiaderka)
    - pomidory - tu jest najwięcej zabawy (kupuje około 10-12 krzaków różne rodzaje od koktajlowych po tzw bycze serca, oczywiście sadzonki kupuję na wcześniej wspomnianym ryneczku, tyczka szdzonką w ziemie i lekkie przymocowanie do tyczki) pomidorów nie wolno podlewać na krzak tylko pod krzak i ustana wodą , do nawożenia stosuje pokrzywę (zbierasz liście pokrzyw wrzucasz do wiadra zalewasz woda i czekasz aż zgniją śmierdzi to okrutnie dlatego trzeba trzymać to pod przykryciem, ale nawóz świetny rośnie po tym pomidor jak na drożdżach, przy pomidorach trzeba również bardzo uważać na wszelkiego rodzaju przymrozki bo lekki mrozik i szlag je trafi , ja stosuje namiociki z worka na śmieci którymi to delikatnie okrywam każdy jeden krzak na noc jak tylko jest prawdopodobieństwo wystąpienia przymrozków
    Dodatkowo na dwóch bokach ogródka jest zrobiony żywopłot z fasoli czerwonej która oczywiście jest siana co roku na tej samej zasadzie co ziemniaki.
    Niestety przy dzisiejszych cenach za wodę zabawa przestaję być opłacalna , dlatego załatwiłem zbiornik ok 1200 litrów i magazynuje deszczówkę, do tego mam używam pompy żeby nie nosić wody.

    Generalnie na przydomowym ogródku raczej się nie wyżywisz i należy to traktować jako uzupełnienie, przyznaje jednak że w miesiącach czerwiec - sierpień jest super bo ważywka masz zawsze świeże.

    Fajną sprawą są też drzewka i krzewy owocowe mam kilka jabłonek, grusze, czereśnie i wiśnię oraz z krzewów sporo malin (moja córka je uwielbia) w odmianach wczesnych średnich i późnych więc malinki mam prawie przez pół roku, do tego agreścik i winogron.

    Co do wędzenia to jest to suuuuper sprawa ponieważ szynka boczek czy kiełbasa odpowiednio przyprawiona i zapeklowana po za smakiem i brakiem zawartości chemii przydatność do spożycia jest dużo dużo dłuższa ( przykładem jest kiełbaska którą wisi już prawie osiem miesięcy - gwoździa spokojnie można nią wbić :szeroki_usmiech ale po pokrojeniu na cienkie plasterki nie jest to łatwe co prawda, natomiast smak do wódeczki i do ogórków kiszonych (ogóry oczywiście z ogródka) NIE ZAPOMNIANY

    Bimberek to najlepszy jest z owoców a nie ze zboża ale to temat na inną dyskusję :wink:
    www.bro-car.pl - Części samochodowe.

  • #2
    [O1] Zmiana wtrysków w AHF na ASV

    Koledzy czy mogę sam założyć wtryski do swojej octavi po wirusie od ASV i potem jechać na korekte do chłopaków z BRK TUNING czy na miejscu wymiana u nich i korekta co wiąze sie z kosztamii za wymiane przez nich? Bo mam okazje kupią używki wtryski od leona z przyzwoitym przebiegiem?
    SKODA OCTAVIA TOUR
    1,9 TDI 130PS 295Nm SLX ELEGANCE
    BLACK COMBII
    SOFT by BRK -TUNING + JEDNOMAS G60

    Komentarz


    • #3
      Pytanie brzmi po co? Twoje się zużyły? AHF i ASV to takie same silniki

      >>>moja srebrna kombi strzała<<<

      Komentarz


      • #4
        Jedyne co bedziesz musial zrobic to przyspieszyc kat wtrysku na fasolkach kola pompy bo te z ASV maja wyzsze cisnienie pilotujace i po przekladce kat sie opoznia.
        Srednica dysz ta sama, 0.205 w obu przypadkach.
        VW Vento 1.9TDI 1Z ++
        Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
        Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0 :lol

        Komentarz


        • #5
          mozesz
          www.edc-tuning.pl
          Chiptuning / Diagnostyka / Hamownia DYNOMET
          https://www.facebook.com/edctuning

          Komentarz


          • #6
            eros662 rozumiem ze te co masz to Ci leja teraz? bo jezeli jest innaczej to nie spodziewaj sie jakiegos tam przyrostu, ta sama srednica jest, osobiscie wolalbym kupic koncowki 216 i przelozyc do swoich, chociaz mialbym pewnosc ze przebieg wynosi 0 km :diabelski_usmiech i ze na hamowni wypluje w granicach 140 - 155 KM
            Jest 230 i 500 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=74730

            Komentarz


            • #7
              Różnieca we wtryskach jest. Ciśnienie otwarcie w ahf jest jak dorze pamietam 180lub 190 a w asv jest 220 ciśnienie wtrysku 300. Odnośnie zamiany asv do ahf bez najmniejszego problemu. Jak zapodaż wtryski od asv do ahf bedzie nawet mniej dymił. Poprostu spełniają normy euro4 a ahf euro3.

              Osobiśnei sterujacy miałem ząlożony z asv a reszta ahfi tez jeżdził.

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Walus
                Poprostu spełniają normy euro4 a ahf euro3.
                To pojechałeś..... Jak nie ma DPF to tylko Euro3.

                Jak już ktoś napisał - daj 216tki
                Była O1 kombi ALH++ 150/340
                Obecnie Pyzio 206 1.4HDi+ ~90/200

                Komentarz


                • #9
                  masz racje moja pomylka ahf euro 2 asv euro 3.

                  osobiśnie zapodaj 230 300zł droższe a pompa się nie męczy dożucisz korekte z turbo i bedziesz zadowolony.
                  A jak zaczniejsz działac to kto wie co w przyszłości bedziesz modził. A 216 to pół środek.

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Walus
                    masz racje moja pomylka ahf euro 2 asv euro 3.

                    A jak zaczniejsz działac to kto wie co w przyszłości bedziesz modził. A 216 to pół środek.
                    Tylko ze do 216 mozesz kupic CALE zestawy Boscha ktore nie uklepuja sie po pol roku a 230 na zmeczonych korpusach rozjada cisnienia po 20tys km chociazby je Pan Bog ustawial na maszynie....

                    W kwestii formalnej...wymieniac AHF na ASV ... szkoda pradu.
                    pozdrawiam

                    Diagnostyka i tuning
                    hybrydowe wtryski i turbiny
                    programy na ulice jak i do sportu

                    Serwis mechaniczny aut koncernu VAG
                    www.tune-up.pl

                    HAMOWNIA PODWOZIOWA - POMIARY MOCY GDANSK

                    Komentarz


                    • #11
                      Dzięki koledzy za rady. Pytałem sie o to ponieważ jak byłem na programie to auto dymiło przy ustawieniach 135 ps i 315 nm i okazało sie że wtryski a mam możliwość tanio kupic od Asv także pytałem o to poza tym tam gdzie robiłem program też mi mówili o zmianie na Asv bo ponoc bardziej wydajne czy coś mówili. No ale teraz już wiem wszystko także będę zbieral na nowe 216stki :-)
                      SKODA OCTAVIA TOUR
                      1,9 TDI 130PS 295Nm SLX ELEGANCE
                      BLACK COMBII
                      SOFT by BRK -TUNING + JEDNOMAS G60

                      Komentarz


                      • #12
                        eros662, chcesz kontakt do sprawdzonego faceta od wtrysków :?: ma renomę wśród tunerów, wielu chłopaków z naszego /i nie tylko/ forum u niego kupiło i śmigają. ja mam od niego 216 Bosio i bez żadnej korekty w AHF wyszło ~130KM/270Nm by hamownia TUNE-UP :wink: .
                        Black Pearl, Elegance & RS LOOK
                        @ by Tune-up Gdańsk
                        TDI VP++ i jeszcze rośnie
                        Antek

                        Komentarz


                        • #13
                          Tony065 - to nie tajemnica - też mam wtryski 216tki BOSIO od Cowboy'a

                          U mnie na programie na 120/290 na serii, na tych wtryskach wyszło 150/350 z batorym. Po korekcie 148/336 bez batorego
                          Była O1 kombi ALH++ 150/340
                          Obecnie Pyzio 206 1.4HDi+ ~90/200

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X