Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

octavia 1 rs benzyna turbo

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • octavia 1 rs benzyna turbo

    podpinam sie też bym wymienił gumy na stabilizatorze ....kiedyś jak wymieniłem chyba dwa auta do tyłu byłem w szoku jaka jest cisza !!!! przed wymianą na małych garbach , i falowaniach asfaltu były delikatne pukania i skrzypienia zawieszenia słyszane w środku ....po wymianie cisza - miałem wrażenie że jadę nowym autem .
    Czy może ktoś po Etce podesłać numer oryginału przodu - mam blisko do czech , tam na pewno tanio kupię

  • #2
    octavia 1 rs benzyna turbo

    Witam,czy w octavce 1 rs benz.turbo rocznik 2002 przy przebiegu 250 tyś można bezpiecznie zwiękrzyc moc, i na ile.Silnik super na dobrym oleju.
    - Sharan 05 SPECIAL
    - Octavia 1 RS
    - Impreza PRODRIVE

    Komentarz


    • #3
      w każdym aucie o każdym przebiegu można zwiększyć moc a czy silnik jest super ocenia tuner przed tuningiem pod względem wielu czynników i ocenia czy nadaje sie do modyfikacji my tak naprawde gówno wiemy w jakim stanie jest silnik to że pali na dotyk i dajmy na to nie ma wycieków nie znaczy że jest w super stanie :diabelski_usmiech
      http://picasaweb.google.com/ocp.maloslask1
      była:2006 octavia 1fl 101KM ATD
      2001 octavia 1fl RS 180KM AUQ
      JEST
      megane 3 rs 2.0T niby 250Km a chyba więcej
      octavia 1FL kombi 1.9TDI 4X4 ATD
      octavia 2 2.0TDI BKD

      Komentarz


      • #4
        Wiem ,że wszystkie silniki turbo biorą olej-one tak mają.Pytam o ile bezpiecznie można zwiększyć moc i w jaki sposób,myślę o pogmeraniu w ustawieniach.
        - Sharan 05 SPECIAL
        - Octavia 1 RS
        - Impreza PRODRIVE

        Komentarz


        • #5
          zmiez silnik w jakim jest stanie tzn np cisnienie jezeli bedzie ok to do 300 km bez problemu...
          ET 13.064 1/4 mili 2009 Octavia Rs I

          ET 13.576 ---->13.3xx---->13.006 1/4 mili Golf I TFSI bY GTO

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez patrolxx
            Wiem ,że wszystkie silniki turbo biorą olej-one tak mają
            To nie jest prawda.

            Zamieszczone przez patrolxx
            Pytam o ile bezpiecznie można zwiększyć moc i w jaki sposób
            To zalezy od budżetu :P
            OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

            DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

            Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

            Komentarz


            • #7
              Re: octavia 1 rs benzyna turbo

              Zamieszczone przez patrolxx
              Witam,czy w octavce 1 rs benz.turbo rocznik 2002 przy przebiegu 250 tyś można bezpiecznie zwiękrzyc moc, i na ile.Silnik super na dobrym oleju.
              Masz swietny ECU Project we wrocku. Podjedz i pogadaj z nimi objasnia co i jak bez paplaniny...
              pozdrawiam

              Diagnostyka i tuning
              hybrydowe wtryski i turbiny
              programy na ulice jak i do sportu

              Serwis mechaniczny aut koncernu VAG
              www.tune-up.pl

              HAMOWNIA PODWOZIOWA - POMIARY MOCY GDANSK

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez patrolxx
                Wiem ,że wszystkie silniki turbo biorą olej-one tak mają.Pytam o ile bezpiecznie można zwiększyć moc i w jaki sposób,myślę o pogmeraniu w ustawieniach.
                nie prawda miałem O1 1.8T AGU i od wymiany do wymiany nic nie ubywało.....program zrobiłem przy 130 tys km...odrazu poszło do wymiany turbo i kolektor bo było popękane.....( częsta przypadłośc).przy 250 tys km sprzedałem i nic sie nie działo...ostatnio ją spotkałem na miescie kolo jezdzi na taxi....hehe....zapodał gaz ma grubo ponad 300 tys i nadal smiga...twierdzi ze tylko dwumasa padła i jedna cewka.....ale musiały bo były od nowości....

                Komentarz


                • #9
                  Re: octavia 1 rs benzyna turbo

                  Spoko, ja robiłem przy 280kkm i nic się nie rozpadło *

                  Sprzęgło masz w dobrym stanie?
                  Bo jak już ma dość to po chipie mu sie nie poprawi ;-)


                  * spaliła się żarówka i zgniło gniazdo podświetlenia tablicy rejestracyjnej... ale to raczej nie ma związku :-D

                  Komentarz


                  • #10
                    sprawdz tylko turbo i kolektor bo para może pójść w gwizdek :szeroki_usmiech ..u mnie serie trzymało ok...ale po programie wyszło tylko 164 KM..po zmianie na nowe turbo ( k03s) i nowy kolektor + dolot bez zwęzki wskoczyło 198 KM

                    Komentarz


                    • #11
                      S3 CHRIS, 300 km to już po przeróbkach mechanicznych.
                      patrolxx, tak jak koledzy radzą, jedź do dobrego tunera, wrzuci auto na pomiary i będzie wiadomo, czy w silniku wszystko idealnie "bangla". Wywnioskowałem, że chodzi Ci o zrobienie samego programu. W OI RS, jak wszystko jest sprawne i trzyma serie 180 ps, to na spokojnie i bezpiecznie zrobisz 210 ps :wink:
                      Przebieg mocy i momentu to indywidualna sprawa - tuner musi to ocenić.
                      Jedź to Ecu jak radzi Rob.

                      Komentarz


                      • #12
                        sew1981, 300KM robisz bez ruszania dołu więc mechaniczne przeróbki dotycza w zasadzie osprzetu a nie samego silnika ;-)
                        6Y20VT codename FiA - v.1.5 - 213KM/339Nm
                        Polecam NETCAR.PL - Opony i Felgi, VAGSerwis.pl

                        Komentarz


                        • #13
                          OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                          DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                          Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                          Komentarz


                          • #14
                            sew1981, ja mam 360 KM na seryjnym słupku od dłuzszego czasu

                            popatrz na auto rOBERTO795, trubo , wtrysk ,regulator ,IC + wydech 320KM

                            na 300 nie trzeba grzebac w silniku
                            ET 13.064 1/4 mili 2009 Octavia Rs I

                            ET 13.576 ---->13.3xx---->13.006 1/4 mili Golf I TFSI bY GTO

                            Komentarz


                            • #15
                              DZiękuję za podpowiedzi są bardzo cenne.
                              - Sharan 05 SPECIAL
                              - Octavia 1 RS
                              - Impreza PRODRIVE

                              Komentarz


                              • #16
                                S3 CHRIS, a turbo/ wtryski to nie zmiany mechaniczne?
                                miałem na myśli zarówno osprzęt jak i blok - to i to mieści się też pod pojęciem mechaniki przecie :P
                                pisałem poprostu, że bez żadnych zmian mechanicznych (w tym osprzętu) samym programem wyciągnie plus minus 210 ps, jak wszystko zdrowe. - może to koledze wystarczy i finansowo odpowiada, nie wszyscy są takimi hardcorami jak Wy :twisted: :P

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez S3 CHRIS
                                  sew1981, ja mam 360 KM na seryjnym słupku od dłuzszego czasu

                                  popatrz na auto rOBERTO795, trubo , wtrysk ,regulator ,IC + wydech 320KM

                                  na 300 nie trzeba grzebac w silniku

                                  S3 Chris regulator mam seryjny ;-)

                                  [ Dodano: Sob 09 Mar, 13 09:50 ]
                                  Zamieszczone przez sew1981
                                  S3 CHRIS, a turbo/ wtryski to nie zmiany mechaniczne?
                                  miałem na myśli zarówno osprzęt jak i blok - to i to mieści się też pod pojęciem mechaniki przecie :P
                                  pisałem poprostu, że bez żadnych zmian mechanicznych (w tym osprzętu) samym programem wyciągnie plus minus 210 ps, jak wszystko zdrowe. - może to koledze wystarczy i finansowo odpowiada, nie wszyscy są takimi hardcorami jak Wy :twisted: :P
                                  Masz racje ale z hardcorami to przesadziles :-). Poprawilismy tylko niedociagniecia fabryki.
                                  OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                                  DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                                  Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    sew1981, masz racje do mnie to tylko osprzet tyle razy juz to wyciagnołem ze mi sie wydaje ze to tylko dodatki...

                                    rOBERTO795, dokładnie poprawiliśmy fabryke
                                    ET 13.064 1/4 mili 2009 Octavia Rs I

                                    ET 13.576 ---->13.3xx---->13.006 1/4 mili Golf I TFSI bY GTO

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      S3 CHRIS, się nie dziwie wcale ,że mieliście "softwerowe" odczucie patrząc na wasze motorownie :wink: :twisted:

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Re: octavia 1 rs benzyna turbo

                                        Zamieszczone przez patrolxx
                                        przy przebiegu 250 tyś można bezpiecznie zwiękrzyc
                                        Ja robiłem program przy przebiegu 250 tyś, wszystko było ok, tylko przed chipem byłem w serwisie na sprawdzeniu wszystkiego czy jest ok, Tobie też tak radzę i będzie ok.

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Witam ,jeszcze autka nie kupiłem-jestem zdecydowany na 100 proc. na octavię rs 1,zastanawiam się czy nie dołożyć odrobinę inie kupić 2.

                                          [ Dodano: Wto 07 Maj, 13 21:40 ]
                                          zapomniałem dodać ,tylko benzyna-turbo
                                          - Sharan 05 SPECIAL
                                          - Octavia 1 RS
                                          - Impreza PRODRIVE

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez patrolxx
                                            Witam ,jeszcze autka nie kupiłem-jestem zdecydowany na 100 proc. na octavię rs 1,zastanawiam się czy nie dołożyć odrobinę inie kupić 2.
                                            Dołożyć dwukrotność O1.. :twisted:
                                            pozdrawiam

                                            Diagnostyka i tuning
                                            hybrydowe wtryski i turbiny
                                            programy na ulice jak i do sportu

                                            Serwis mechaniczny aut koncernu VAG
                                            www.tune-up.pl

                                            HAMOWNIA PODWOZIOWA - POMIARY MOCY GDANSK

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Witam,czy ktoś oglądał octavię1 rs wystawioną już dosyś dawno na all..... w okolicach Poznania ,chyba w Pniewach-kolor czarny o ile pamiętam za 14300-czy jest warta kupna.
                                              - Sharan 05 SPECIAL
                                              - Octavia 1 RS
                                              - Impreza PRODRIVE

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez patrolxx
                                                Witam,czy ktoś oglądał octavię1 rs wystawioną już dosyś dawno na all..... w okolicach Poznania ,chyba w Pniewach-kolor czarny o ile pamiętam za 14300-czy jest warta kupna.
                                                o ile mi wiadomo to O1 rs chodza po 18k....
                                                O1 1.6 75KM >> 1.8T 20V AUQ

                                                Komentarz

                                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                                Pracuję...
                                                X