Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Swap 1.8t AUQ do Octavia I

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Swap 1.8t AUQ do Octavia I

    Texas, Gratulacje i przychylam się to pstrykacz, __atomek__, w sprawie fotek :diabelski_usmiech

    r2r, Najwięcej problemów ze starymi płytami to miałem z

    choć Verbatimki też musiałem nauczyć latać. Ogólnie odchodzi sreberko (nośnik) i potrafi nieźle zanieczyścić napęd optyczny. Płyty tłoczone nie mają tego problemu. Standardowo na DVD (jednokrotnego zapisu) zapiszesz 4,38 GB (problem z filmami mkv w jakości 1080p) Jeśli kupisz 100 płyt to zapłacisz około 80-100zł :!: Na dysk HDD 1 TB zmieścisz ponad 200 płyt (cena poniżej 200zł a 2 TB jeszcze taniej) w w dodatku jest możliwość wielokrotnego zapisu o prędkości zapisu/odczytu nie wspominając. Łatwiej również cokolwiek znaleźć na 1 HDD niż wachlując 200 płytami :diabelski_usmiech Jeśli chcesz aby to była archiwizacja względnie ważnych dany nie wypalasz pełną prędkością więc to trwa zwłaszcza jak to są małe pliki np zdjęcia.
    Osobiście dawno już odszedłem od tego typu nośników i preferuje teraz tylko HDD (kupuję 3,5 wewnętrzne i podpinam tylko jak coś potrzebuję zapisać lub odczytać. Szczególnie ważne dane przetrzymuję na 2 nośnikach i ewent. zaszyfrowane w sieci Nie chwaląc się mam ponad 7 TB w dyskach zewnętrznych i 40 kont gmail :!: :szeroki_usmiech :diabelski_usmiech

  • #2
    Swap 1.8t AUQ do Octavia I

    Witam. Szukam informacji na temat swapu silnika AUQ do Skody Octavii I . Potrzebuję wszystkich informacji. Moja wersja silnika to AEE (czyli bida) . Swap planuję zrobić z Leona anglika (całego, nie rozbitego, później jego też przekładamy na gratach pozostałych z octavii ).

    Teraz do sedna. Co potrzebne do swap'u do mojej Octy?:

    1.Jak z elektryką (i wnętrza i tą z komory silnika ) ? Sieć Can itp?

    2.Jak z klimatyzacją?

    3.Jak hamulce? Chciałbym przełożyć wszystko (łącznie z tylną belką, czy ona podejdzie? )?

    4.FMIC?

    Swap robimy sami w garażu (ojciec i ja jesteśmy mechanikami z zawodu). Potrzebuję po prostu info,żeby nie natrafić na jakiś problem. Oczywiście od razu wpada duże IC, DP 3", przelot .

    Pytanie, czemu tak, a nie przełożyć leona, i go grzebać? Bo u nas w okolicy leonów jest mnóstwo ostatnimi czasy, a na scenie Polskiego VAG'u jest raptem kilka dobrze porobionych Octavii (i chcę aby moja się też do nich zaliczała, więc pakiet rs, bardzo fajny spas, dobre felgii , i ogólnie ma być dobrze )

    [ Dodano: Nie 05 Sty, 14 23:06 ]
    Kupuję całego Leona Anglika AUQ 180 km , nie rozbitego.

    Komentarz


    • #3
      sprzedaj i kup octavie rs, albo przynajmniej octavie 1.8t z motorem AUM.... szkoda zabawy.. zawsze cos sie urwie, peknie itd, zawsze dojda koszty, suma sumarow w/g mnie nie trafiony pomysl. Co innego pakowac taki motor np do fabii, albo favorita :P ale po co otwierac otwarte wrota i pakowac cos co jest w octavii...

      Komentarz


      • #4
        Prędzej przełożę leona i jego będę robił, niż sprzedam moją Octavię. Za nic w życiu nie znajdę RS w takim stanie w jakim chce.

        A moja octa jest od zawsze w rodzinie, moi rodzice ją mieli od nowości, teraz ja ją mam.

        Dlatego nie pytam się, czy jest to trafiony czy nie trafiony pomysł, bo już ja to ocenię w czasie prac.

        Zadaję pytanie stricte swapu, a nie tego, czy to się opłaca, czy nie.


        EDIT:

        A po co to pakować do jakieś felicii którą porozciąga taki silnik? Albo do mega brzydkiej fabii?

        Komentarz


        • #5
          Zawias caly z dawcy ze skrzynia i silnikiem - jak jest sprzet to calkiem szybko idzie, klima przeciez jest taka sama, wkladasz nowy silnik z kompresorem, weze masz ori, nawet jak dokladasz climatronika w O1, to weze sa te same.

          Serwo hamulcowe chyba jest mocniejsze w 1.8T niz w 1.6, wiec to musisz dokupic, bo z angola jest troche inne.

          Leon 1.8T nie ma chyba takiego ICka jak ARL, czyli wielki z przodu. Tak wiec chlodnice wody o ile jest inna przekladasz, a ICka robisz customa.

          Wiazke silnika masz z angola, to co idzie do srodka, trzeba przepatrzec i zrobic.
          Spritmonitor.de

          Komentarz


          • #6
            Zawias wkładam KW , stabilizator s3.

            U mnie ori nie ma klimy.. Czy trzeba w takim razie walczyć ze ścianą?

            IC wpada duże aftermarketowe z przodu, bo chcę trochę pobawić się silnikiem

            Komentarz


            • #7
              W scianie dziury trzeba wyciac na dwa weze, jest miejsce i odplyw z klimy u dolu, albo kupic nowa za ~200zl 8)

              Climatronik wsadzasz caly (tu nie wiem czym rozni sie Leon/Octavia/Golf/A3+ panel Octavia/Golf/ + wiazka. Grunt zeby climatronik mial wiazke, bo sa dwa rodzaje wtyczek i potem trzeba rzezbic. Od biedy nawet wiazka climatronika z angola moze byc, chociaz trzeba ja poprzerabiac. Wiazka z Golfa albo Octavii moze byc. A3 i Leon maja inne wtyczki.
              Spritmonitor.de

              Komentarz


              • #8
                A sieć can itp?

                Bo o nią się chyba najmocniej obawiam, i jej przekładkę. Nie oszukujmy się, ale akurat moja octa to golas( fakt, jakieś 'bajery' w stylu 4 elektrycznych okien, elektrycznych lusterek ma, ale potęga to to nie jest, ale mam mega sentyment, dlatego chce się jej odwdzięczyć za tyle lat bez problemowej jazdy)

                Komentarz


                • #9
                  HKSdriftk, dopiero co był podobny temat :arrow: Forum - Octavia Club Polska
                  Black Pearl, Elegance & RS LOOK
                  @ by Tune-up Gdańsk
                  TDI VP++ i jeszcze rośnie
                  Antek

                  Komentarz


                  • #10
                    Wiem, już go czytałem. Chodzi mi o elektrykę w środku A ciężko o jakieś informacje (a przecież wkładają te silniki do różnych modeli, gdzie sieci can itp nigdy nie było ) , a chcę żeby wszystko było w miarę ori , bo ma być to naprawdę mega kompleksowa przeróbka tego samochodu

                    Komentarz


                    • #11
                      Co Ty chcesz mieć po canie w OI? Poza szybami, lusterkami ew. klimatronic wsadzisz. To nie O2, żeby dało się np. światła kodować, grzebać w ABS itp.
                      Black Pearl, Elegance & RS LOOK
                      @ by Tune-up Gdańsk
                      TDI VP++ i jeszcze rośnie
                      Antek

                      Komentarz


                      • #12
                        przecież ja ci wszystko tłumaczyłem... klimy z angola nie wsadzisz... przewody są inne pucha pod dechą jest inna. możesz jedynie chlodnice klimy, osuszacz i sprężarkę założyć. nic więcej.

                        Komentarz


                        • #13
                          Do klimy mam komponenty z Europejczyka wymontowane , elektryczne lusterka i szyby juz mam . Czyli tak naprawdę , to moze sie okazać , ze nawet moja instalacja elektryczna z wnętrza podejdzie po przeróbkach małych ?

                          Komentarz


                          • #14
                            musiał bym schematy oblookać ja u siebie nic nie drutowałem, wystarczyło 2 kable zamienić miejscami w puszcze na podszybiu i przelutować kostkę z pod akumulatora.

                            Komentarz


                            • #15
                              Dobra , a oprócz instalacji , ktora ogarnę bo mam ori schematy z pracy ( aso skody i peugeota ) to co jeszcze moze stworzyć problem ? O co chodzi z immo i czy d rade podłączyć zegary z pełnym fisem ?

                              Komentarz


                              • #16
                                da rade bylo gdzies nawet na forum opisane krok po kroku jak wsadzic fisa.

                                [ Dodano: Sob 11 Sty, 14 22:20 ]
                                da rade bylo gdzies nawet na forum opisane krok po kroku jak wsadzic fisa.
                                z immo jest taki problem; licznik masz zkodowany z obecnym sterownikiem silnika, przy swapie przekladasz komputer ale licznika juz nie. i teraz sie poprostu gryza se soba licznik i sterownik. wiec dajesz albo emulator albo fachman zdejmuje ci immo

                                Komentarz

                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                Pracuję...
                                X