Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kat OUT i filtr Pipercross

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Kat OUT i filtr Pipercross

    SS, ja jechałem pierwszą C5. Tam jest faktycznie super jeśli chodzi o komfort. Potem podobno się to zepsuło...

  • #2
    Kat OUT i filtr Pipercross

    Witam

    Pytanie jak w temacie...
    Jakich przyrostów KM i Nm i zużycia paliwa i hałasu można się spodziewać?
    Silnik 1.9 TDI ASZ 130 koni

    Proszę o wypowiedź ludzi, którzy to robili i mogą podzielić się doświadczeniami i spostrzeżeniami.

    Wszelkiej maści tunerzy "gawędziarze" wróżący z fusów co by było i jak by było gdyby...
    Niech nie spamują tematu.

    Pozdrawiam

    Komentarz


    • #3
      w seryjnym aucie żadnych.
      OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

      DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

      Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

      Komentarz


      • #4
        Kingu, wycięcie kata da Ci parę zł w portfelu i inny dźwięk turbo, filtr PC jest przereklamowany...
        Black Pearl, Elegance & RS LOOK
        @ by Tune-up Gdańsk
        TDI VP++ i jeszcze rośnie
        Antek

        Komentarz


        • #5
          minimalna zmiana charakterystyki pracy silnika pod obciążeniem, przy przyspieszaniu a jeśli chodzi o cyferki to nie zmienią wartości chyba że kat jest zatkany
          NFPNorth-West
          2.0TDI-ET=12.660s,>367KM/567Nm
          WARSZTAT www.dsize.pl
          ->
          CENNIK warsztat 01.01.11 <-plik do pobrania tel. 790226060
          spieszmy się kochać ludzi... 30.05.09 J.W. [i]

          Komentarz


          • #6
            Katalizator nie jest zatkany tylko mogę zrobić tą modyfikacje plus filtr nie wydając ani złotówki. Skoro mówicie że lepiej się będzie auto zbierać to jest dobra opcja.

            Pytanie za 100 pkt. do jakiego niuta wytrzymuje fabryczne sprzęgło w ASZ bo będę też zmieniał program i wolę mieć mniej Nm ale wykres bardziej płaski kosztem tego że sprzęgło zostanie fabryczne.

            Komentarz


            • #7
              Sprzęgło w asz jest dość mocne i wątpię żeby samym softem dojść do granicy jego wytrzymałości. Zresztą ten kto będzie robił program powinien wiedzieć jak go zrobić żeby dwumasie, sprzęgłu itp. nie było za ciężko- głównie chodzi o dół obrotów.

              Jeszcze słowo o filtrze:
              załóż seryjny filtr dobrej firmy np. Mann i śpij spokojnie bo podejrzewam że po tej wkładce PC będziesz pisał o gwiżdżącej turbinie. Seryjna wkładka starcza spokojnie do 200KM
              NFPNorth-West
              2.0TDI-ET=12.660s,>367KM/567Nm
              WARSZTAT www.dsize.pl
              ->
              CENNIK warsztat 01.01.11 <-plik do pobrania tel. 790226060
              spieszmy się kochać ludzi... 30.05.09 J.W. [i]

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Tony065
                Kingu, wycięcie kata da Ci parę zł w portfelu i inny dźwięk turbo
                O ile nasi juz tam nie byly, jak to czesto bywa w uzywanych autach
                Spritmonitor.de

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez DGW
                  Sprzęgło w asz jest dość mocne i wątpię żeby samym softem dojść do granicy jego wytrzymałości. Zresztą ten kto będzie robił program powinien wiedzieć jak go zrobić żeby dwumasie, sprzęgłu itp. nie było za ciężko- głównie chodzi o dół obrotów.

                  Jeszcze słowo o filtrze:
                  załóż seryjny filtr dobrej firmy np. Mann i śpij spokojnie bo podejrzewam że po tej wkładce PC będziesz pisał o gwiżdżącej turbinie. Seryjna wkładka starcza spokojnie do 200KM
                  U mnie wkładka piper-a dała ok 8-10 g/s w porównaniu do Mann-a.
                  OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                  DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                  Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                  Komentarz


                  • #10
                    U mnie wkładka piper-a dała ok 8-10 g/s w porównaniu do Mann-a.
                    _________________
                    na wolnych czy w max.?
                    i czy myślisz że kolega to odczuje? Moim zdaniem nic nie odczuje bo nawet jeśli "przesunie się" któraś mapa w funkcji MAF to ile taką wartością (8-10g/s) ster puści więcej paliwa? Pod warunkiem oczywiście że jesteśmy ograniczeni MAF-em (zakładałem 8-10g/s max)
                    W wolnossaku na pewno ma to znaczenie, być może w turbo benzynie też (nie wiem) ale czy w dyszlu?
                    Powiem tak. Miałem wszelkiego rodzaju filtry- wkładki, wielkie walce, dedykowany airbox i do takich mocy o których mowa najrozsądniejszym rozwiązaniem jest ori wkładka- przede wszystkim najmniej uciążliwa w codziennym użytkowaniu. Wyjmujesz starą, wkładasz nową- koszt żaden. Bez przedmuchiwania, czyszczenia,"prania" itd.
                    Aktualnie mam coś takiego tyle że długości 260mm Link i czyszczenie go doprowadza mnie do szału a i tak po jakimś czasie element filtrujący trzeba wymienić
                    NFPNorth-West
                    2.0TDI-ET=12.660s,>367KM/567Nm
                    WARSZTAT www.dsize.pl
                    ->
                    CENNIK warsztat 01.01.11 <-plik do pobrania tel. 790226060
                    spieszmy się kochać ludzi... 30.05.09 J.W. [i]

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez DGW
                      U mnie wkładka piper-a dała ok 8-10 g/s w porównaniu do Mann-a.
                      _________________
                      na wolnych czy w max.?
                      i czy myślisz że kolega to odczuje? Moim zdaniem nic nie odczuje bo nawet jeśli "przesunie się" któraś mapa w funkcji MAF to ile taką wartością (8-10g/s) ster puści więcej paliwa? Pod warunkiem oczywiście że jesteśmy ograniczeni MAF-em (zakładałem 8-10g/s max)
                      W wolnossaku na pewno ma to znaczenie, być może w turbo benzynie też (nie wiem) ale czy w dyszlu?
                      Powiem tak. Miałem wszelkiego rodzaju filtry- wkładki, wielkie walce, dedykowany airbox i do takich mocy o których mowa najrozsądniejszym rozwiązaniem jest ori wkładka- przede wszystkim najmniej uciążliwa w codziennym użytkowaniu. Wyjmujesz starą, wkładasz nową- koszt żaden. Bez przedmuchiwania, czyszczenia,"prania" itd.
                      Aktualnie mam coś takiego tyle że długości 260mm Link i czyszczenie go doprowadza mnie do szału a i tak po jakimś czasie element filtrujący trzeba wymienić
                      Przy pełnym bucie ale moje auto nie jest do konca seryjne. W seryjnym aucie podejrzewam ze zmieni sie dzwiek i nic wiecej, w dieslu-hymm ponoc lepszy dół-ale to nie moje zdanie i niebardzo sie z nim zgadzam. W rs6 daje 17KM
                      OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                      DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                      Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                      Komentarz


                      • #12
                        Wycięcie kata daje subiektywne odczucie że jest lepiej na dole. Generalnie ani mocy ani momentu z tego nie będzie. Moim zdaniem jak juz coś tam ruszać to wsadzić DP 2,5 cala wyciecie samego kata jest bez sensu no chyba że jest przytkany. Filtra bym nie ruszł.

                        PS na takie pytania to jest milion odpowiedzi w internecie! Trzeba tylko ruszyc cztery litery :wink:
                        "urodzilem się z kierownicą w dłoni i ołowianą stopą" ;]

                        176Km 343Nm
                        hamulce 312mm przód i 256mm tył

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez rOBERTO795
                          W rs6 daje 17KM
                          zacnie, nie jeden użytkownik octavii chciałby mieć taki przyrost po wymianie filtra powietrza
                          NFPNorth-West
                          2.0TDI-ET=12.660s,>367KM/567Nm
                          WARSZTAT www.dsize.pl
                          ->
                          CENNIK warsztat 01.01.11 <-plik do pobrania tel. 790226060
                          spieszmy się kochać ludzi... 30.05.09 J.W. [i]

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X