Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zmiana tapicerki

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zmiana tapicerki

    Zamieszczone przez maro rs
    Zamieszczone przez marlej108
    i drewnem
    Kurde, ale bym musiał hajsu wyłożyć, żeby mi to drewno usunęli...
    No w RS to byloby zboczenie takie drewienko... Ale w tym Mercu mi się b.podoba ale może mam taki emerycki gust ;-)

    PS.na miejscu autora watku rozważyłbym RSke...

  • #2
    Zmiana tapicerki

    Witam, jestem tu Nowy i mam pytanie odnośnie zmiany tapicerki w Octavii I. Czy jest taka możliwość i czy ewentualnie ktoś może się tym zajmował? Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam

    Komentarz


    • #3
      a co to za pytanie ?
      ale na co ? od czego , czy ogólnie ?

      oczywiscie ze jest , opcja szukaj na poczatek
      jest O1 RS 1.8T XENON
      była O1 1.9 TDI AGR

      Komentarz


      • #4
        Chodzi mi o materiał na drzwiach i fotelach. Poprostu chciałbym wymienić cały materiał na tzw. eko-skóre. I teraz Moje pytanie brzmi jak jest mocowany materiał na drzwiach i czy na fotele da uszyć sie tylko pokrowce na wymiar czy też można zedrzeć materiał który jest od nowości i obszyć od nowa tą eko-skóra?

        Komentarz


        • #5
          chyba lepiej kupic komlet uzywke ,
          jest O1 RS 1.8T XENON
          była O1 1.9 TDI AGR

          Komentarz


          • #6
            Można zrobić ale jak powiedział andru123, myślę, że warto poszukać używki, wyjdzie taniej prawdopodobnie, i to sporo (bazuję na własnym zapytaniu u fachmana, chcieli chyba ponad 2 klocki za skórkę obicie całości)

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez Kavalorn
              Można zrobić ale jak powiedział andru123, myślę, że warto poszukać używki, wyjdzie taniej prawdopodobnie, i to sporo (bazuję na własnym zapytaniu u fachmana, chcieli chyba ponad 2 klocki za skórkę obicie całości)
              potwierdzam i odradzam... Ponad 2 tysie za obszycie mebli do OI to lekka przesada. Tyle policzył mi znajomy, bo nakład pracy jest niemały. Już bym wolał kupić coś z S3 za połowę tej kwoty, no chyba że to jakiś wydumany projekt.
              Black Pearl, Elegance & RS LOOK
              @ by Tune-up Gdańsk
              TDI VP++ i jeszcze rośnie
              Antek

              Komentarz


              • #8
                Ja za 1200 kupiłem cały komplet z RSa w bardzo dobrym stanie

                Właśnie modzę tylne boczki, znaczy przeszczepiam do mojego kombi :szeroki_usmiech
                Używane boczki ogólnie chodzą po 100 za sztukę i tyle samo + materiał powiedział mi tapicer.
                To tylko Boczki, a fotele - najtaniej wymienić na inne, do tego kubełkowe :wink:

                No chyba że, samodzielnie kupisz materiał i będziesz własnorecznie oklejał :P
                O2FL: W stajni już tylko O2 FL BKD
                Była O2: Antracytowy Żonkowóz 1,6 FSI
                Była O1: Nastoletnia Oliwka ~140KM/325Nm

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez Tony065
                  Zamieszczone przez Kavalorn
                  Można zrobić ale jak powiedział andru123, myślę, że warto poszukać używki, wyjdzie taniej prawdopodobnie, i to sporo (bazuję na własnym zapytaniu u fachmana, chcieli chyba ponad 2 klocki za skórkę obicie całości)
                  potwierdzam i odradzam... Ponad 2 tysie za obszycie mebli do OI to lekka przesada. Tyle policzył mi znajomy, bo nakład pracy jest niemały. Już bym wolał kupić coś z S3 za połowę tej kwoty, no chyba że to jakiś wydumany projekt.
                  S3?? tzn z czego jak bys mogl rozwinac

                  podpinajac sie dopytam z jakich aut wchadza fotele i kanapa p&p łacznie z grzaniem
                  no i przy okazji przeszcep elektrycznych jest skomplikowany? przerabial ktos?

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez taperson
                    Zamieszczone przez Tony065
                    Zamieszczone przez Kavalorn
                    Można zrobić ale jak powiedział andru123, myślę, że warto poszukać używki, wyjdzie taniej prawdopodobnie, i to sporo (bazuję na własnym zapytaniu u fachmana, chcieli chyba ponad 2 klocki za skórkę obicie całości)
                    potwierdzam i odradzam... Ponad 2 tysie za obszycie mebli do OI to lekka przesada. Tyle policzył mi znajomy, bo nakład pracy jest niemały. Już bym wolał kupić coś z S3 za połowę tej kwoty, no chyba że to jakiś wydumany projekt.
                    S3?? tzn z czego jak bys mogl rozwinac

                    podpinajac sie dopytam z jakich aut wchadza fotele i kanapa p&p łacznie z grzaniem
                    no i przy okazji przeszcep elektrycznych jest skomplikowany? przerabial ktos?
                    Audi S3
                    był: VW Golf IV 1.9 TDI AJM '01 ->
                    jest: Skoda Octavia 1 1,6 BFQ '04



                    komputer VAG - Rybnik i okolice -> info PW.

                    Komentarz


                    • #11
                      tak myślałem
                      ale z s3 wchodzi caly zestaw? tył+ przód? w kombi oczywiscie ??

                      Komentarz


                      • #12
                        A ja jeszcze podpowiem, że dobre pokrowce 100÷200zł załatwią sprawę. Wybór jest bardzo duży, zaczynając od cienkich z sztucznego tworzywa, grubszych, podbitych pianką (chyba najlesze), po skórzane, nieco droższe. Po co wydawać kilka tysięcy, kiedy efekt będzie podobny.

                        Komentarz


                        • #13
                          @Marian 2 - niby racja, ale trzeba uważać, żeby nie kupować przypadkiem uniwersalnej chińszczyzny która będzie wyglądać...cóż...szmacianie

                          Swoją drogą...zna ktoś sprawdzoną firmę produkującą pokrowce? Niedługo chcę u siostry zrobić skóra/alcantara pewnie tylko przydałoby się coś sprawdzonego, do O1.

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez Marian 2
                            A ja jeszcze podpowiem, że dobre pokrowce 100÷200zł załatwią sprawę. Wybór jest bardzo duży, zaczynając od cienkich z sztucznego tworzywa, grubszych, podbitych pianką (chyba najlesze), po skórzane, nieco droższe. Po co wydawać kilka tysięcy, kiedy efekt będzie podobny.
                            przeszlo mi to przez mysl 8)
                            ale boje sie ze bada sie robily "baloniki" pod tylkiem lub na plecach.
                            chętnie bym takie wynalazki na spocie pomacał

                            Komentarz


                            • #15
                              Powiem z własnego doświadzenia. Nabyłem oryginalne pokrowce w salonie Skody w 2000 roku, kilka miesięcy po zakupie samochodu. Są z dość grubego i sztywnego materiału, sprawują się dobrze do tej chwili, a to już 16 rok. Myślę już o nowych, gdyż trzeba było przednie zamienić miejscami, bo ten kierowcy, przetarło sę z brzegu oparcie od ciąglego wsiadania i wysiadania. Są koloru szaro/niebieskawego w cętki, i do tej pory nie były nawet prane, jedynie siedzenia czyszczone sztywną szczotką i odkurzaczem. Po tylu latach używania w niektorych miejscach "zaprasowały się" zmarszcki na siedzeniach, szczególnie kierowcy. Na oparciach (najbardziej widoczne miejsce) nic takiego niema.
                              W każdym razie, nawet jeżeli trafi się na "złe" lub nie podobające się, wymiana na inne, to nie wielki wydatek.

                              Komentarz


                              • #16
                                Re: Zmiana tapicerki

                                Zamieszczone przez modita331
                                Witam, jestem tu Nowy i mam pytanie odnośnie zmiany tapicerki w Octavii I. Czy jest taka możliwość i czy ewentualnie ktoś może się tym zajmował? Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam

                                Witam!
                                Tutaj mozna zobaczyc dobra tapicerke
                                Ogłoszenia - Sprzedam, kupię na OLX.pl

                                Komentarz


                                • #17
                                  RUS, No ładnie faktycznie zrobiona
                                  Ale:
                                  Przy okazji reklama :nono
                                  Trochę nie ładnie. Ogłoszenia daje się w innym dziale...
                                  Ja bym na twoim miejscu inaczej tego posta napisał, żeby nie wyleciał :diabelski_usmiech
                                  Oby MOD był łaskawy :P
                                  O2FL: W stajni już tylko O2 FL BKD
                                  Była O2: Antracytowy Żonkowóz 1,6 FSI
                                  Była O1: Nastoletnia Oliwka ~140KM/325Nm

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    przejrzałem oferte i instrukcje zakładania
                                    fakt wygladaja te pokrowce zajebiscie ale na kilku fotkach znalazlem niepozadane faldki ktorych w ori nie ma prawa byc
                                    ale to szczegół.
                                    co do instrukcji montazu to niestety w tym stanie sprawnosci dloni nie jestem w stanie tego zainstalowac a oddac komus to znow kolejne koszty i to sie robi troche skorka za wyprawke bo dalej to sa tylko pokrowce

                                    do tego na moja skodzine wychodzi tylko jeden jedyny wzór- chyba ze cos zle szukam 8)

                                    Komentarz

                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                    Pracuję...
                                    X