Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Radio Swing

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Radio Swing

    Wmontowałem radio swing do O2 FL classic/mint (wcześniej było wąskie sony). Auto ma czujniki parkowania z tyłu lecz niestety po wrzuceniu wstecznego biegu, na radiu nie ma wizualizacji ani radio się nie przycisza. Czy jest potrzebne dodatkowe kodowanie, że ta funkcja została aktywowana?

  • #2
    Potrzebne kodowanie
    Skoda Octavia II FL
    Motul 8100 X-Cess 5W40, Filtry Knecht, Świece Beru

    https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2sDZh/

    Komentarz


    • #3
      Czy może ktoś wie jaki parametry należ pozmieniać?

      Komentarz


      • #4
        Może trzeba dodać w gateway-u:
        10: Park/Steer Assist
        56: Radio


        Ostatnio edytowany przez georgg; 28340.
        SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
        ​​​
        Grzegorz

        Moja Ambitna Czarnula

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez Charlie6 Zobacz wpis
          Czy może ktoś wie jaki parametry należ pozmieniać?
          Parametry to potem , zacznij od identyfikacji swoje centralki parktronika ( jest w tylnym lewym nadkolu ) jeżeli jest bez literki czyli same 475 to zapomnij o wizualizacji , wtedy trzeba zmienić centralkę na stosowny model ale z literką ( są 4 i 8 kanałowe ).
          Jak podpinałeś się kablem to masz tam numery centralki a jak takowego nie posiadasz to musisz sprawdzić to organoleptycznie .
          Jeżeli faktycznie posiadasz z literką na końcu to : zaznaczyć radio w can gatewayu lista urządzeń, zaznaczyć centralkę parktoronika to co podał kolega wyżej , przekodować centralkę na wizualizację i radio .

          Ale z tego co kojarzę to w clasicach i mintach nie było z literką , chyba że miałeś fabryczne radio a ktoś je potem usunął to będzie .

          Komentarz


          • #6
            Próbowałem ustalić nr centralki parktronika podpinając się kablem polski VAG. Niestety nie komunikuje się ze sterownikiem. Czy np. z takim interfacem VCDS jak w linku nie będzie kłopotu z komunikacją
            180 zł: Nie bede sie rozpisywał bo każdy wie o co chodzi.ZAPRASZAM do kupna.180zł z wysyłką przy wpłacie na konto.Możliwy odbiór osobisty.Kabel + płyta.

            Komentarz


            • #7
              A jesteś pewien że masz oryginalne czujniki parkowania? Wrzuć fotkę to może uda się rozpoznać bez używania kabla.

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Charlie6 Zobacz wpis
                Próbowałem ustalić nr centralki parktronika podpinając się kablem polski VAG. Niestety nie komunikuje się ze sterownikiem. Czy np. z takim interfacem VCDS jak w linku nie będzie kłopotu z komunikacją
                VCDSem sprawdzisz. Taniej jednak byłoby jakbyś zajrzał za tapicerkę lewą w bagażniku. A właściwie to miałbyś to za darmo. Moduł tam się właśnie znajduje jeśli masz oryginalne czujniki parkowania.

                180 za wersję 15,7 to trochę dużo.



                Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                Komentarz


                • #9
                  W końcu znalazłem trochę czasu i zdemontowałem tapicerkę lewego tylnego koła i wszystko jasne. Brak oryginalnego modułu parkowania. Założone są nie oryginalne czujniki parkowania z centralką ( firmyLogic) jak na zdjęciu...

                  20170402.jpg

                  Wnioskuję, że nie ma możliwości spiąć tego z komputerem żeby uzyskać zamierzony efekt ?

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Charlie6 Zobacz wpis
                    Wnioskuję, że nie ma możliwości spiąć tego z komputerem żeby uzyskać zamierzony efekt ?
                    Niestety nie.
                    Kiedyś dokładałem oryginalny zestaw do Fabii 2 FL. Nie było to trudne. Właściciel miał już wymieniony zderzak z ori czujnikami. Ja tylko elektrykę połączyłem.

                    Może poszukaj zderzaka z oryginalnymi czujnikami, kup moduł i go podłącz?

                    Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                    Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X