Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wskaźnik zmiany biegu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wskaźnik zmiany biegu

    Jako, że to mój pierwszy post na tym forum to Dzień Dobry Pięknie

    W jaki sposób (o ile w ogóle to możliwe) można włączyć sugestię/informację dot. zmiany biegu? Mam licznik z wyświetlaczem bez MAXI-DOT, O2FL z 2010 roku, silnik 1.9TDI.

    Pozdrawiam
    Andrzej

  • #2
    Mi się włączył sam, ale po aktualizacji softu silnika, którą robiłem pod koniec zeszłego roku. Niestety nie wiem czy to była ukryta opcja, czy tylko z późniejszymi rocznikami się pojawia.

    Komentarz


    • #3
      Z tego co wiem, wskaźnik biegu jak również język polski dostępne były w licznikach po 2011 lub 2012 roku. Jeśli do tej pory tego nie miałeś, w żaden sposób nie idzie 'dokodować' VCDS'em
      O2 FL 2.0 TDI ==>> http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=71836
      Maciej
      Kierownice MF, tempomaty, MFA w grupie VAG Skoda, VW, Seat, Audi. Montaż, kodowanie sterowników, sterowniki, wiązki i inne..

      Komentarz


      • #4
        Dobre pytanie, mam dokładany maxi dot z 2013 auto z 2009 i nie mam wyświetlania aktualnego biegu, silnik 1.6 bse

        Komentarz


        • #5
          wskaźnik jest jak silnik jest z BMT o ile mi wiadomo, bo to ECu wysyła info

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez andrew01 Zobacz wpis
            Mam licznik z wyświetlaczem bez MAXI-DOT, O2FL z 2010 roku
            Jak nie masz MAXI-DOT to z tego co mi wiadomo nie bedziesz miał podpowiedzi biegu. Swoją drogą zbędny bajer nigdy z tego nie korzystam (mam FL z kwietnia 2010)



            CB Harry II ASC + Triflex

            Pozdrawiam Mirek!!

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez eaglemirek Zobacz wpis
              Jak nie masz MAXI-DOT to z tego co mi wiadomo nie bedziesz miał podpowiedzi biegu
              U mnie w aucie z 2012 r była podpowiedź na zwykłym komputerze pokładowym.
              SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
              ​​​
              Grzegorz

              Moja Ambitna Czarnula

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez georgg Zobacz wpis
                U mnie w aucie z 2012 r była podpowiedź na zwykłym komputerze pokładowym.
                potwierdzam u mnie też jest wiec albo licznik poliftowy albo Maxi Dot potrzebny


                Mariusz
                Spoty Tarnowskie

                Mam do sprzedania wyłącznik zespolony Octavia II po lifcie 5KO 953 507AS osłone poduszki kierownicy i tunel środkowy

                Komentarz


                • #9
                  Moje auto z 2009, poliftowe bez maxi-dot i bez MFA i też posiadało sugestię zmiany biegu.

                  Także uważam iż jest to zbędny bajer. Eto ustrojstwo zostało wprowadzone do motoryzacji gdzieś około 2008 roku (mogę się mylić) i od razu wszystkie koncerny zaczęły to wprowadzać "na wyścigi" żeby pokazać że jest się "bardziej proekologicznym". Ale konkretnie, to owa "sugestia" miała i ma na celu wyłącznie "ochronę środowiska". Sami dealerzy instruowali swych klientów w owych czasach, że owszem jest taki bajer, ale wcale nie musimy "słuchać się" podpowiedzi zmiany biegu, tylko jeździć we własnym stylu. Wydaje mi się także, że zmienianie biegów według tych podpowiedzi jest szkodliwe dla silnika.

                  Komentarz


                  • #10
                    Witam.
                    Czy komuś z szanownych kolegów udało się uruchomić w/w funkcję na sterowniku EDC 16 U34 ?
                    Witek

                    Komentarz


                    • #11
                      Potwierdzam zbedny bajer. Kto zmienia biegi według kompa, to moze sie pożegnać np. z dwumasa.

                      http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...via-by-gregor7

                      Komentarz


                      • #12
                        Ja mam pytanie odwrotne, czy wskaźnik zmiany biegu można wyłączyć?

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X