Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Podgrzewane dysze spryskiwaczy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Podgrzewane dysze spryskiwaczy

    1.8 bez "T" palił bardzo podobnie a oferował mniejszą moc, dlatego bez sensu było go trzymać

  • #2
    Podgrzewane dysze spryskiwaczy

    W związku że zgapiłem się przy zamawianiu auta, pomyślałem o zamontowaniu podgrzewanych spryskiwaczy do OII. Wygląda na to że wszystko co potrzebne można kupić tutaj :
    Link|Octavia%20II%28A5%29|Dal%C5%A1%C3%AD%20p%C5%99%C3 %ADslu%C5%A1enstv%C3%AD&img_b=IMG_0296_1.JPG

    Czy ktoś orientuje się jak wygląda sprawa montażu?
    Ze zdjęć wygląda że niema dużo pracy, poza tym cena tego dodatku -250 sugeruje że nie jest to jakiś skomplikowany czy kosztowny gadżet.

    Na jakiej zasadzie działa podgrzewanie dyszy, domyślam się że dysze działają razem z podgrzewanymi lusterkami?

    Komentarz


    • #3
      link nie dziala

      w sumie, tez jestem zainteresowany tematem...

      Komentarz


      • #4
        Link --->> Skoada --->> Octavia II(A5) --->> Dal¹í pøíslu¹enství --->> Vyhøívané ostøikovaèe

        Cena 725Kè czyli 115zł

        Komentarz


        • #5
          Re: Podgrzewane dysze spryskiwaczy

          Zamieszczone przez kross12
          ...
          Na jakiej zasadzie działa podgrzewanie dyszy, domyślam się że dysze działają razem z podgrzewanymi lusterkami?
          Ze schematu wynika, że dysze są podłączone na stałe do zasilania "po stacyjce" ( tego odłączanego przy rozruchu ). Są tam zapewne termistory ( a konkretnie to pozystory ), które zmieniają swoją rezystancję wraz z temp. ( zimno --> mała rezystancja; ciepło --> duża rezystancja ).

          Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
          Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

          Komentarz


          • #6
            Czy moglby mi ktos wyjasnic jaki sens maja takie dysze :?:
            W sumie nigdy plyn mi nie zamarzl, wiec czemu one maja sluzyc?
            M47N2

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez AndiT
              Czy moglby mi ktos wyjasnic jaki sens maja takie dysze :?:
              W sumie nigdy plyn mi nie zamarzl, wiec czemu one maja sluzyc?
              np. dlatego Link
              Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

              Komentarz


              • #8
                piotrek_os, podgrzewane spryskiwacze nic nie dadza gdy plyn zamarznie w zbiorniku. Wtedy pompa moze pompowac, krecic a lodu nie skruszy
                Podgrzewane spryskiwacze maja jednak racje bytu gdy otwory sa zalepione jakims lodem/sniegiem.
                W Vento podgrzewanie dziala po kluczyku.
                VW Vento 1.9TDI 1Z ++
                Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
                Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0 :lol

                Komentarz


                • #9
                  pomysł fajny, ciekawe jak z tylną wycieraczka czy też by się dało :?:
                  pamiętam jak jechałem w zimę do Wrocławia, wszystko pięknie pogoda fajna, słońce, ale mróz i resztki wody po śniegu, tylna szyba po paru km była urąbana że nie powiem, jak na złość spryskiwacz nie działał, już się przestraszyłem że coś się sypnęło, ale zaczął działać po ok 2h jazdy :shock:
                  I jak tu później przycisnąć gaz żeby z władzą się nie spotkać

                  Komentarz


                  • #10
                    Kross jak rozpracujesz podłączenie i będziesz to zamawiał to daj znać, chętnie się podłączę pod zakup.
                    Octavia II FL 1.4TSI Rosso Brunello

                    Komentarz


                    • #11
                      gieu, chwilowo odpuszczam temat, ostatnio dołożyłem kilka fantów do Octy
                      Poza tym moje 2 lewe ręce i zestaw narzędzi składający się z młotka i 2 śrubokrętów niewiele zdziała bardziej liczę tutaj na Enriqueza, trochę się dziwie że jeszcze nie wypowiedział w tym temacie

                      Komentarz


                      • #12
                        A nie myśleliście o jakims druciarstwie ;-) i zamista podgrzewać dysze, podgrzewać płyn do spryskiwaczy?

                        W sieci znalazłem kilka patentów ale najciekawsze są dwa (bo chyba są zgodne z zasadą KISS) czyli:

                        1. przy praktycznie zerowych kosztach - to wymienić wężyk idący od zbiornika na znacznie dłuższy i owinięcie wokół przewodu z płynem chłodzącym. Ładnie poukładać zwoje wokół siebie na tym wężu i sprawa z głowy

                        2. zrobienie ogrzewania płynu za pomocą rurki miedzianej zwiniętej w jakąś spirale i połączonej ze zbiorniczkiem od płynu chłodniczego
                        - O2FL Combi 1.4TSI DSG , [SPRZEDAM]--> ramka do SWING/BOLERO - WOOD

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez Jac_ek
                          A nie myśleliście o jakims druciarstwie ;-) i zamista podgrzewać dysze, podgrzewać płyn do spryskiwaczy?

                          W sieci znalazłem kilka patentów ale najciekawsze są dwa (bo chyba są zgodne z zasadą KISS) czyli:

                          1. przy praktycznie zerowych kosztach - to wymienić wężyk idący od zbiornika na znacznie dłuższy i owinięcie wokół przewodu z płynem chłodzącym. Ładnie poukładać zwoje wokół siebie na tym wężu i sprawa z głowy

                          2. zrobienie ogrzewania płynu za pomocą rurki miedzianej zwiniętej w jakąś spirale i połączonej ze zbiorniczkiem od płynu chłodniczego

                          Nie mam pewności, czy takie patenty wystarczająco szybko i skutecznie pomogą z odmrożeniem wody w dyszach, a jedyne przykrości jakie mnie do tej pory spotykały, to właśnie zamarzniętę dysze ...
                          Poza tym preferuję rozwiązania oryginalne ;-)
                          Octavia II FL 1.4TSI Rosso Brunello

                          Komentarz


                          • #14
                            ale podgrzanie dyszy nic ci nie da jak będziesz miał zamarznięty płyn w przewodzie, doprowadzając ciepły płyn rozmrozisz i przewody i dysze, a wykorzystując sposób #1, eliminujesz możliwość jakiejkolwiek usterki bo jest to tak proste rozwiązanie że nie ma co się tam zepsuć, w/g mnie jest to znacznie lepsze rozwiązanie niż oryginalne.

                            dziś popatrzę jak są prowadzone przewody i jakie
                            - O2FL Combi 1.4TSI DSG , [SPRZEDAM]--> ramka do SWING/BOLERO - WOOD

                            Komentarz


                            • #15
                              Ponoć jest do kupienia w aso zestaw naprawczy, gdzie węża doprowadzającego plyn jest duzo wiecej i tylko przycina sie na odpowiednia dlugosc. Jutro zbadam ile kosztuje i ile tam tego jest - zeby dalo sie jakoś sensownie okręcić.

                              Przyznam zainteresowal mnie pomysl, sprobuje cos takiego u siebie zrobic.

                              Komentarz


                              • #16
                                meesha, ja dziś z 15 minut szukałem wężyków od spryskiwaczy :shock: :-), to najlepiej ukryta instalacja w samochodzie!, oczywiście przy dyszach są łatwe do namierzenia ale chyba bez częściowego demontażu się nie obejdzie...
                                - O2FL Combi 1.4TSI DSG , [SPRZEDAM]--> ramka do SWING/BOLERO - WOOD

                                Komentarz


                                • #17
                                  Aby miec latwy dostep do zbiornika i tym samym do przewodow nalezy sciagac przedni zderza, oslone rozrzadu, filtr paliwa i pare dupereli
                                  Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                                  Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                                  ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                                  TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                                  Komentarz


                                  • #18
                                    misiek^wro, no właśnie , tak to na pierwszy żut oka wygląda - jeszcze jak będę miał chwilę to wejdę pod samochód czasami z góry nic nie widać a z dołu wszystko na tacy - na razie w innym wątku wysłałem request o schematy ;-)
                                    - O2FL Combi 1.4TSI DSG , [SPRZEDAM]--> ramka do SWING/BOLERO - WOOD

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Odgrzewam kotleta. Czy ktoś instalował te cuda u siebie ?? Dużo z tym roboty??

                                      Kupował Ktoś może na tej stronie Link ?? Widzę że nie da sie tam zalogować

                                      Pozdro
                                      Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

                                      Spalanie - Motostat.pl

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        maxpaynemm, ja do Alka jezdze co 2 tygodnie.

                                        Jak trzeba, moge przywiezc
                                        Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                                        Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                                        ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                                        TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez misiek^wro
                                          maxpaynemm, ja do Alka jezdze co 2 tygodnie.

                                          Jak trzeba, moge przywiezc
                                          Będą dysze razem z wiązką elektryczną?? Jak tak to pisz na PW ile i się zamówi
                                          Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

                                          Spalanie - Motostat.pl

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            maxpaynemm, no jak mi to pokazywal, to bylo razem z kabelkami :twisted:
                                            Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                                            Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                                            ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                                            TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                                            Komentarz


                                            • #23
                                              A co da taka podgrzewana dysza?? Lejesz wodę, ok, dysza nie zamarza, ale po kilku spryskaniach masz lód na szybie i na bank na piórze wycieraczki.
                                              Pomysł nie za bardzo uzasadniony do użytku zimą.

                                              Lać płyn i nie bawić się w podgrzewany dysze. Ale jak ktoś lubi to niech sobie założy


                                              Piszę to bo mam doświadczenie z mercedesów. Tam był podgrzewany zbiornik płynu, cała linia podawania wody i spryski. Lało się wodę i miał się lód na szybie.
                                              Taki układ ma uzasadnienie kiedy złapie nas zima na letnim płynie. Tylko i wyłącznie.
                                              4x4

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                4x4BKF, bo jak Ci sie snieg zbryla przy spryskiwaczach zimnym plynem go nie rozwalisz i musisz stawac autem - a tak strozka sie przedostaje na szybe i jest git - przynajmniej ja to sobie tak tlumacze, bo sam zakladam to dla siebie za jakis czas. :szeroki_usmiech
                                                Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                                                Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                                                ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                                                TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez 4x4BKF
                                                  A co da taka podgrzewana dysza?? Lejesz wodę, ok, dysza nie zamarza, ale po kilku spryskaniach masz lód na szybie i na bank na piórze wycieraczki.
                                                  Pomysł nie za bardzo uzasadniony do użytku zimą.
                                                  Jak lejesz zimowy płyn to Ci nie zamarznie na szybie, a ta mała dziurka w dyszy owszem może. Raz, że może na nią spaść śnieg czy nawet deszcz. Zamarznie i wtedy pompka nie da rady tego wypchać płynem ze zbiornika. Poza tym nawet sam płyn może na tak małej powierzchni zatkać otwór. Mi kiedyś zamarzła wódka w zamrażalniku. Niemożliwe? Właśnie, że możliwe, bo miała plastikowy dozownik z małymi otworkami i to był punkt, przez który alkohol z butelki już się nie chciał przelać.
                                                  DADRL wyłącz światła - włącz myślenie

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X