Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Doposażenie w fotele elektryczne z pamięcią

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Doposażenie w fotele elektryczne z pamięcią

    Panowie, jako że człowiek musi sobie stawiać kolejne cele to tym razem trafiło na elektrycznie sterowane fotele do mojej Elegance. Znalazłem fotele przedlifty a moje auto to polift (2011). Parę pytanek po lekturze schematów elektrycznych i ETKI:

    1. Fotele (szyny) sa Plug&Play?
    2. Fotel kierowcy i fotel pasażera nie są ze sobą w żaden sposób połączone elektrycznie?
    3. Każdy z foteli może działać niezależnie poza autem wyłącznie po podaniu napięcia i masy (kwestia sprawdzenia przy odbiorze)?
    4. Fotel pasażera nie ma żadnego sterownika, tylko plątanina drutów?
    5. Są problemy ze sterownikiem (brak) - jeśli uda mi się załatwić jakikolwiek przedliftowy choć z inną literką na końcu to całość uda się uruchomić?
    6. Przełożenie airbagów w fotelach (mam sporo "świeższe") to jakiś problem? Tylko przekręcić?
    7. Wychodzi, że jedyne połączenie z CANem auta to komunikacja z lusterkami elektrycznymi - czy funkcja pamięci będzie działać przy zwykłych elektrycznych lusterkach tzn. bez "krańcówek" i funkcji obniżania po wrzuceniu wstecznego?
    8. Tak z praktyki - pada to to czy raczej bezawaryjna zabawka?
    9. Czy były elektryki bez grzania?
    10. Sama elektryka foteli bez pamięci lusterek nie wymaga żadnego kodowania w aucie?

    Jeśli mi się jakieś pytanie po przespaniu z tematem przypomni to nie omieszkam dopisać

    Dzięki z góry!
    CFHC:
    140 HP-> 185 HP
    320 Nm -> 436 Nm

  • #2
    Zamieszczone przez adamdn Zobacz wpis

    1. Fotele (szyny) sa Plug&Play? TAK

    2. Fotel kierowcy i fotel pasażera nie są ze sobą w żaden sposób połączone elektrycznie? NIE

    3. Każdy z foteli może działać niezależnie poza autem wyłącznie po podaniu napięcia i masy (kwestia sprawdzenia przy odbiorze)?
    Możesz maty sprawdzić czy maty grzeją

    4. Fotel pasażera nie ma żadnego sterownika, tylko plątanina drutów? NIE


    5. Są problemy ze sterownikiem (brak) - jeśli uda mi się załatwić jakikolwiek przedliftowy choć z inną literką na końcu to całość uda się uruchomić? PO LIFT MUSI BYĆ


    6. Przełożenie airbagów w fotelach (mam sporo "świeższe") to jakiś problem? Tylko przekręcić? NIE WARTO PRZEKŁADAĆ - SZKODA RUSZAĆ TAPICERKI


    7. Wychodzi, że jedyne połączenie z CANem auta to komunikacja z lusterkami elektrycznymi - czy funkcja pamięci będzie działać przy zwykłych elektrycznych lusterkach tzn. bez "krańcówek" i funkcji obniżania po wrzuceniu wstecznego? NIE


    8. Tak z praktyki - pada to to czy raczej bezawaryjna zabawka? 99% ZADOWOLENIA

    9. Czy były elektryki bez grzania? BYŁY

    10. Sama elektryka foteli bez pamięci lusterek nie wymaga żadnego kodowania w aucie?
    NIE


    Wydaje mi się że się nie pomyliłem
    OIIFL Kombii - 198 Km / 457Nm - R Stage One
    http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5-o2fl-2-0-tdi


    T: 500286848

    Komentarz


    • #3
      I to są konkretne podpowiedzi, dzięki!

      Airbagow nie ruszac?? 2005 a 2011 to jednak spora roznica w wieku poduszek. W swoich poliftowych wkładałem już maty grzewcze więc to nie problem za wyjątkiem materiału wokół plastikowych tulejek mocowania zagłówka. Wie ktoś jak to zdemontować?

      Zamieszczone przez Rafał Oskar Zobacz wpis
      5. Są problemy ze sterownikiem (brak) - jeśli uda mi się załatwić jakikolwiek przedliftowy choć z inną literką na końcu to całość uda się uruchomić? PO LIFT MUSI BYĆ
      Rozumiem ze tylko jeśli chce uruchomić lusterka bo silniczki i pamięć w obrębie samego fotela będzie działać i na przedlifcie?

      Co, poza lusterkami, może jeszcze dać wprogramowanie modułu siedzeń do auta? Otwarcie drugim kluczem przestawi automatycznie fotel i stacje radiowe pod drugiego kierowce?
      CFHC:
      140 HP-> 185 HP
      320 Nm -> 436 Nm

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez adamdn Zobacz wpis
        Airbagow nie ruszac?? 2005 a 2011 to jednak spora roznica w wieku poduszek. W swoich poliftowych wkładałem już maty grzewcze więc to nie problem za wyjątkiem materiału wokół plastikowych tulejek mocowania zagłówka. Wie ktoś jak to zdemontować?

        Poduszka ma "termin ważności" 10 lat jeżeli chodzi o "gaz" w naboju ...
        OIIFL Kombii - 198 Km / 457Nm - R Stage One
        http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5-o2fl-2-0-tdi


        T: 500286848

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez adamdn Zobacz wpis
          Rozumiem ze tylko jeśli chce uruchomić lusterka bo silniczki i pamięć w obrębie samego fotela będzie działać i na przedlifcie?

          Jeżli teraz masz składane lustra z gałki to nie powinno być problemów.



          Co, poza lusterkami, może jeszcze dać wprogramowane modułu siedzeń do auta?

          Nie kojarzę żeby "coś cudownego" oprócz samych ustawień było dodatkowo Ale lepiej niech się wypowie ktoś kto dokładał ostatnio.



          Otwarcie drugim kluczem przestawi automatycznie fotel i stacje radiowe pod drugiego kierowce?
          Tutaj nie mam pojęcia - ale raczej nie ma pamięci "drugiego użytkownika" ale mogę się mylić

          OIIFL Kombii - 198 Km / 457Nm - R Stage One
          http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5-o2fl-2-0-tdi


          T: 500286848

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez Rafał Oskar Zobacz wpis
            Poduszka ma "termin ważności" 10 lat jeżeli chodzi o "gaz" w naboju ...
            No właśnie - dlatego wskazane by ją przełożyć, na pewno więcej w niej życia niż w tej 6 lat starszej Skalpowanie tapicerki to nie problem za wyjątkiem nieznanego terenu jakim są okolice mocowania zagłówka. Robiąc grzanie podwijałem całość właśnie do tego miejsca i nie napotkałem na żadne problemy a tapicerka po ponownym naciągnięciu wygląda prawidłowo.

            Sprawdziłem numery sterowników w ETCE - w przedlifcie były 3C0 959 760 D oraz E a w polifcie tylko E. Teoretycznie jest szansa, że trafie na właściwy ale jak znam życie to raczej mała szansa z moim szczęściem
            CFHC:
            140 HP-> 185 HP
            320 Nm -> 436 Nm

            Komentarz


            • #7
              Możesz wstawić nawet 3C0 959 760 A, tylko wtedy w sterowniku będzie błąd, którego nie będzie się dało usunąć. Poza tym będzie działać.
              Co do pamięci "w kluczyku", to funkcja przywołania pozycji fotela działa nawet na starym sterowniku pamięci, niezależnie od typu lusterek.
              Airbagi można wymienić przy okazji, jeśli planujesz przerzucić swoją tapicerkę na elektryczne stelaże. Tylko zostanie w niej dziura po pokrętle regulacji od lędźwi. Można zostawić to pokrętło jako zaślepkę
              Aktualne zużycie paliwa

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez majonezz Zobacz wpis
                Tylko zostanie w niej dziura po pokrętle regulacji od lędźwi. Można zostawić to pokrętło jako zaślepkę
                O f.... Zapomnialem o tym zupelnie!! Dzieki za uswiadomienie!!! Musze porzadnie wyprac "nowa" tapicerke i zobaczyc czy oplaca sie przerzucac wszystko czy tylko same airbagi.

                Fotele juz w moich rekach, sterownik przedlift. Ważne info - fotel pasażera i kierowcy działają już nawet tylko po podaniu plusa i minusa bezpośrednio z akumulatora, funckja pamięci faktycznie działa bez problemu nawet poza autem, komunikacja z CAN samochodu jest zupełnie niepotrzebna jeżeli od elektryki foteli nie wymaga się nic więcej ponad ich elektromobilność

                Zdam relacje jak ogarnę je choć trochę.
                CFHC:
                140 HP-> 185 HP
                320 Nm -> 436 Nm

                Komentarz


                • #9
                  Dobra - schematy prawie ogarnięte. Żeby to to działało wystarczy podciągnąć zasilanie pod pin nr 8 w kostkach czarnych pod fotelami a pod pin 9 masy z okolic słupków B. Pytanie tylko skąd wziąć (tak jak oryginał) plusa? Na schematach jest bezpiecznik 30A oznaczony jako S44 - w którym miejscu powinien być on ulokowany (bo chyba nie w skrzynce bezpieczników z lewej strony deski) i skąd do niego podciągnąć zasilanie? Nigdzie nie mogę znaleźć na ten temat informacji :/
                  CFHC:
                  140 HP-> 185 HP
                  320 Nm -> 436 Nm

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X