Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dodatkowe uszczelki w drzwiach

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Dodatkowe uszczelki w drzwiach

    Hejka,
    Po modzie w xenonami i szybami z tyłu, tak sobie myślę że chciałbym troszkę wyciszyć auto. Zauważyłem że przy prędkościach >120 słychać szum powietrza od strony drzwi.
    Dodatkowo ostatnio zauważyłem, że kolega w swoim golfie ma jeszcze jedną uszczelkę w drzwiach (po obwodzie drzwi) i zacząłem się zastanawiać czy niedało by się tego samego zrobić w o2.
    ]"]That page doesn't exist (404) — ImgBB
    ]"]That page doesn't exist (404) — ImgBB

    Uszczelki są samoprzylepne z tego co się dowiedziałem, ale pytanie jest czy np nie utrudni to zamykania drzwi, albo czy szpara w o2 nie jest za mała na te uszczelki.
    Ostatnio edytowany przez adamsky; 26587.

  • #2
    Pomysł dobry ale raczej się nie uda. Golf to inny profil drzwi. Prawdopodobnie jak dasz w Octavii drugą uszczelkę to bedzie problem z zamykaniem drzwi. No ale spróbować można, nic nie popsujesz - proces całkowicie odwracalny

    Komentarz


    • #3
      Gdzies widzialem ze do środka uszczelek wpychali taki gumowy wałek/sznurek i uszczelki byly bardziej dolegające. Ale to karkołomne zadanie było bo latwo bylo uszkodzic uszczelke podczas tego wpychania.

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez paszczak1991 Zobacz wpis
        wpychali taki gumowy wałek/sznurek
        W profil uszczelki (zamknięty) wpycha się gumowy wałek. Ważne: 1.) aby wałek miał średnicę mniejszą od otworu w profilu uszczelki oraz 2.) aby taki wałek porządnie nasilikonować (natłuścić - wtedy jest lepszy poślizg). Włożenie takiego gumowego wałka czasami może skutkować potrzebą mocniejszego domykania drzwi. Bo trzeba pamiętać, że taki otwór w profilu uszczelki jest po to żeby uszczelka miała możliwość elastycznego uginania się i dopasowania do otworu drzwi. Włożenie tam gumowego wałka zmienia charakterystykę uszczelki. Czasem pomoże, czasem nie. To naprawdę sprawa indywidualna i zależna od wielu czynników: modelu auta - w tym kształtu drzwi i rocznika, stanu uszczelek, grubości i sztywności gumowego wałka itd.
        W każdym bądź razie - powodzenia.
        Szerokości.
        ps. ma się rozumieć, że taki wałek gumowy najlepiej wciskać do zdemontowanej uszczelki

        Komentarz


        • #5
          Było na forum. Zakładano dodatkowe uszczelki od Superb2:
          przód lewy: 3T0 837 701
          przód prawy: 3T0 837 702
          tył lewy sedan: 3T5 839 701
          tył lewy kombi: 3T9 839 701
          tył prawy sedan: 3T5 839 702
          tył prawy kombi: 3T9 839 702
          Osobiście zamontowałem do drzwi kierowcy, lecz ciężko się zamykały i po kilku miesiącach usunąłem ją. U mnie też występuje szum przy drzwiach kierowcy i niestety ta uszczelka nie eliminowała problemu.
          Załączone pliki

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X