Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dołożenie do seryjnego webasto sterowania smartfonem

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Dołożenie do seryjnego webasto sterowania smartfonem

    Hej,

    Mam w Octavi 2 przed FL zamontowane seryjnie webasto.
    Webasto to można uruchomić ręcznie z przycisku lub z komputera MaxiDot.
    Przerabiał ktoś webasto lub ma pomysł jak przerobić aby można było uruchamiać webasto zdalnie, smartfonem?
    Na tą chwilę można zaprogramować na dany dzień i godzinę uruchomienie webasto lub ręcznie wywować z przycisku.
    Problem w tym, że nie zawsze da się zaplanować kiedy się będzie w samochodzie (chociażby zimowy spacer, miło było by wrócić do zagrzanego samochodu ​ )

    Webasto ma dostępną opcję sterowania smartfonem - Webasto Zestaw ThermoCall TC4 Advanced
    Jednak cena jest zaporowa.
    Myślałem bardziej o wpięciu się w wiązkę climatronica i wyzwalanie zewnętrznym przekaźnikiem (na GSM) webasto.

    Macie jakiś pomysł jak to całościowo ogarnąć?
    Załączone pliki

  • #2
    Brałeś pod uwagę Telestart? Wyszłoby trochę taniej niż to sterowanie smartfonem. Co prawda Telestart ma ograniczony zasięg, ale może by wystarczył. Jeśli nie Telestart, no to jeśli masz w sobie żyłkę majsterkowicza to mogę zdradzić w jaki sposób wzbudzić webasto przy pomocy odpowiedniej ramki wysłanej do magistrali canbus. Musiałbyś jedynie zbudować moduł GSM wyposażony w canbus i/lub w-bus. Moduł ten musiałby się naturalnie cechować odpowiednio niskim prądem spoczynkowym aby nie wydoić akumulatora w zimne noce. Oczywiście zostaje jeszcze zrobienie jakiejś apki pod smartfon lub użycie SMSa o określonej treści.
    Aktualne zużycie paliwa

    Komentarz

    POWRÓT NA GÓRĘ
    Pracuję...
    X