Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

CLIMATIC NA CLIMATRONIC wersja LIGHT

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • CLIMATIC NA CLIMATRONIC wersja LIGHT

    Cześć ,

    Pamiętam ,że ktoś tutaj na 100% opisywał taki mod ale ,nie było to w osobnym temacie więc nie potrafię tego znaleźć. Chciałbym przerobić CLIMATIC na CLIMARONIC w Octavii 2 FL ale beż wyciągania nagrzewnicy. Z tego co pamiętam z tamtego opisu i logiki potrzebuje dołożyć brakujące czujniki ( jakiś w kratce , nasłonecznienia , jakości powietrza) wymienić wentylator na taki ze sterowaniem tyrystorowym oczywiście dorobić wiązkę i wymienić panel. Teoretyczny efekt jaki chce uzyskać to automatyczna klimatyzacja jednostrefowa. Oczywiście będzie wywalało błąd drugiej strefy. Pytanie czy ktoś taki mod robił albo wie gdzie szukać opisu jak pozmieniać piny. Generalne u Chińczyków jest sporo takich setów np dla golfa 7 ale myślę ze w octavii 2 p lifcie to też jest do ogarnięcia.

  • #2
    Porównaj schematy climatica i climatronica to będziesz wiedział co zamienić a co dołożyć i jakie wtyczki wymienić. Obawiam się że może być problem z nastawami podstawowymi klap jak będziesz miał błędy od brakujących silniczków klap, ale mogę się mylić.

    Komentarz


    • #3
      Właśnie muszę zdobyć odpowiednie schematy z climatica i climatronicka do O2 FL. Jeżeli ktoś takie posiada to bardzo bym prosił . Jeżeli chodzi o błędy od brakujących silników to w sumie wcale ich brakować nie musi , nie będą tylko niczym sterować.

      Komentarz


      • #4
        Przyjedziesz to zajrzymy do schematów.
        Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
        Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

        Komentarz


        • #5
          Sam jestem ciekaw ile roboty jak się ma Climatica na pokładzie. Jednostrefowy Climatronic napewno wizualnie lepiej wyglądam tylko pytanie ile jest dłubania.

          Komentarz


          • #6
            koleś Bardzo chętnie, Jak już rozeznam co i jak to chciałbym też u Ciebie zamówić wiązkę pod ten mod.
            smajler raz ze wizualnie ale co najważniejsze to 6 stopniowa dmuchawa bo tego trochę brakuje. Bo wiadomo czujnik jakości powietrza i wyświetlanie wartości na radiu to bardziej bayery ale tez cieszą. Jak to sfinalizuje to opisze jak to wygląda

            Komentarz


            • #7
              Cześć, jak tam udało się coś ustalić? Ogólne schematy przedstawił kolega Krzynol w filmie na YT o wiązkach.

              Komentarz


              • #8
                Sprawa wygląda niestety tak ,że elektrycznie wydawało się ,że jest to do ogarnięcia bo czujniki temp są rozwiązane identycznie z tym ,że w climaticu mamy 2 czujniki mniej ( kwestia pomiaru temp w nawiewie 2 strefy osobno nogi i osobno kratki centralne) , ale cały problem leży w sposobie kierowania powietrza i liczbie siłowników . W climaticu pomijając klapę obiegu zamkniętego mamy siłownik klapy temperatury i siłownik klapy kierunku nawiewu- jeden dla 2 klap . Klapy rozdzielającej powietrze nogi-kratki środkowe i sprzęgnięte z klapą nawiewu na szybę ) W Climatroniku (pomijając to ze są osobne klapy prawa strona lewa bo to było by do ogarnięcia ) nawiew na szybę ma osobny siłownik. I teraz naciśniecie przycisku odmrażania szyby powoduje otwarcie siłownika klapy otwierającej kierunek na szybę a u nas tego siłownika nie ma. Może dało by sie go dołożyć , ale to bez sciągania dechy nie wykonalne więc niestety ZONK. Najlepsze jest to ,że okazało się ,że teile do wymiany całości na climatronic da się wyhaczyć za mniej niż 300 zł. Kupiłem wszystko i będe się bawił dalej ale już na oryginalnym osprzęcie. To samochód żony więc musze się wstrzelić w jej urlop bo pewnie w jeden dzień się nie wyrobie.

                Komentarz


                • #9
                  boonsaw nadal trzymam kciuki

                  Komentarz


                  • #10
                    Czyli wnioski identyczne jak moje - bez przełożenia całego kombajnu to się nie uda.

                    Komentarz


                    • #11
                      W ramach ciekawostki, google znalazło za mnie :
                      Page Not Found - Aliexpress.com

                      to jest gotowy set dla Passata B7 do przeróbki jaką chciałem zrobić. Tutaj kluczowy jest panel który steruje klapą kierunku tak jak ten z climatica ma pewnie zmodyfikowany soft. Mając możliwość podegrania takiego softu do panela z octavii i dołożeniu 2 czujników + nawet samych tyrystorów do dmuchawy dało by się ogarnąć. w tym wypadku patrząc na cenę nie ma to najmniejszego sensu.

                      Komentarz


                      • #12
                        Wnioski takie że taniej wychodzi wymiana całej nagrzewnicy + panel + ramka i robota. Mnie cała przyjemność wyniosła 600zł

                        Komentarz


                        • #13
                          jasiek2905 Zarzucę CIe dziś pytaniami , Robiłeś to sam czy w warsztacie? Ja mam wszystkie części kupione wiązkę brakującą dorobiłem sam , ale ściągać deski i rozpisać układu chłodzenia ogrzewania nie mam gdzie więc szukam warsztatu.

                          Komentarz


                          • #14
                            Sam dasz radę, uwierz prostsze niż Ci się wydaje.

                            Komentarz


                            • #15
                              Pisania zbyt dużo zadzwoń masz nr. tel. na Pw

                              Komentarz

                              POWRÓT NA GÓRĘ
                              Pracuję...
                              X