Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

OII RS przedlift dołożenie tempomat

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • OII RS przedlift dołożenie tempomat

    Witam,

    prześledziłem całe 21 stron tematu o montażu tempomatu do O2 ale nie znalazłem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi.
    Mam okazję kupić (w sumie to już prawie kupiłem) Octavie 2 RS TDI z 2008roku. Wszystko fajnie, serwisowana na bieżąco, wyposażenie jak to w RS, prawie full i nagle zonk patrze nie ma tempomatu. Z ciekawości przejrzałem wszystkie aukcje na olx i mobile de i w 99,9% przypadków w RS jest tempomat.

    I teraz pytanie ktoś dokładał może do Octavi 2 RS przedlift tempomat?
    Wiem, że muszę kupić manetkę (tylko pytanie z jakimi oznaczeniami?), moduł sterujący jeszcze nie wiem jaki jest (nie mogę rozebrać nie swojego auta).
    Czy w RS z 2008 roku też trzeba ciągnąć kable z podszybia, czy ten rocznik ma już przygotowaną wiązkę?
    Dużo ostatnio jeżdżę po trasach i nie wyobrażam sobie auta bez tempomatu. Nawet w starym golfie 4 mam tempomat.

    Pozdrawiam.

  • #2
    nie ma roznicy czy RS czy nie

    Zasada prosta i ta sama :
    kodowanie ECU
    Kodowanie SWCM - o ile osbługuje tempomat , jak nie, to wymiana na taki co obsługuje
    manetka z tempomatem - 2 rodzaje w zaleznosci od tego jaki masz SWCM , ale mozna je przerobić
    i kabel SW/WS od SWCM do ECU - rozbieraj obudowe kierownicy i sprawdzaj czy jest

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez MATT_DST Zobacz wpis
      wyposażenie jak to w RS, prawie full
      zależy na jaki rynek był produkowany. są takie co nie mają xenona i samościemniającego lusterka a jest np. webasto
      RS to nie taki full full
      Ale z tempomatem to dziwne, sprawdź bo może komuś padła manetka i wymienił na taką bez tempomatu
      Była O2 RS 190 km / 436 Nm
      Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

      Komentarz


      • #4
        w 2008 raczej będzie kabelek do ecu
        a czy jest multikierownica? bo wtedy tylko manetka i kodowanie
        ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
        ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
        poprzednie modele:
        ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
        ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
        O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

        Komentarz


        • #5
          Niestety brak multikierownicy. Mam znajomego co akurat ma rozbita octavie 2 na czesci, ktora posiadała tempomat i jak cos manetke i moduł w razie w bede miał. Na pewno po weekendzie bede probowal z tym walczyc (auto bede mial dopiero w sobote to wtedy posprawdzam).
          Poprzedni wlaściciel mowi ze auto mial od 6 lat i tak sprowadzil z de więc wygląda na to ze to jest ten nieliczny RS bez tempomatu.

          Komentarz


          • #6
            Jak masz komputer pokładowy to nie musisz zmieniać sterownika kierownicy. Wystarczy samą manetkę wymienić i zakodować w sterowniku kierownicy I silniku.
            kabelek jest, jak już krzynol napisał.
            Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
            Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

            Komentarz


            • #7
              Manetka 1K0953513G lub F
              Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
              Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

              Komentarz


              • #8
                Dziekuje za odpowiedzi. Bede z tym działać, teraz pytanie co do manetki (o ile okaże się, że z rozbitka będzie inna). Kupować zamiennik czy lepiej używke szukać o tych numerach?

                Komentarz


                • #9
                  Tylko oryginał po numerach , może być używka.

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X