Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Octavia 2 RS dołożenie podświetlenia lusterek zewnętrznych

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Octavia 2 RS dołożenie podświetlenia lusterek zewnętrznych

    Witam,

    posiadam Octavie 2 RS przedlift z konća 2007r. My2008.
    Niestety nie mam w niej (o dziwo) podświetlenia lusterek zewnętrznych.
    Chciałbym dolożyc kierunki z podświetleniem i nigdzie nie mogę znaleść odpowiedzi jak to podpiąć.
    Widzialem, że doły z podświetleniem maja podłaczone lamkpi w gniazdo wtyczki lusterka.
    Czy wystarczy, że kupie odpowiednie kierunki L+P podepnę i zakoduje?
    Mam maxidota i sterownik maksymalny 30 bitowy wiec podejrzewam, że sterowniki drzwi będą odpowiednie.
    Ewentualnie pociągnę dwa przewody ale gdzie to wpiąć i pod jaki pin?
    Proszę o jakieś sugestie.

  • #2
    Musisz dołożyć kable od lampeczki do wtyczki od sterownika drzwi.
    Jak dobrze pamiętam to masowy idzie do niebiesko-czarnego pin10 we wtyczce od sterownika. Ja zlutowałem oba ze sobą.
    Do plusowego musisz zarobić pin i dać chyba do 11 we wtyczce od sterownika - jest pusty jak nie ma oświetlenia w lusterkach.
    Potem kodowanie - zmiana cyferek - vcds podpowie na co zmienić jak myszka najedziesz.
    To tak w skrócie.

    ...Moje Cappuccino MPi...

    jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
    sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
    wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

    Komentarz


    • #3
      A bede musial dokupic 2 przejsciowki?

      Wiązka kierunkowskazu lusterka trzypinowa Skoda Octavia II -oryginał - SKODA SKLEP

      Komentarz


      • #4
        ja mam polifta i robiłem kablami - lutowałem.

        ...Moje Cappuccino MPi...

        jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
        sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
        wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

        Komentarz


        • #5
          poszukaj filmów moich, dłubałem w lustrach
          ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
          ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
          poprzednie modele:
          ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
          ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
          O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

          Komentarz


          • #6
            Montaż lusterka zewnętrznego fotochromatycznego Octavia 2FL - YouTube
            tutaj się dłubałem w lustrze
            ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
            ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
            poprzednie modele:
            ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
            ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
            O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

            Komentarz


            • #7
              Witam podpinam sie pod w/w post. Mam Octavie 2 FL 2009r kombi 1.8 TSI 160KM, chciałbym dołożyć oświetlenie pod lusterkami zewnętrznymi tylko nie wiem czy w drzwiach mam odpowiednia wiązkę przewodów oraz sterownik drzwi, po drugie nie mogę znaleźć nigdzie zestawu oswietlenia otoczenia do mojej octavii. Czy ktos jest mi w stanie powiedzieć co trzeba pokolei zrobic nim zdemoluje drzwi w aucie i rozbiorę boczki ?? Moje lusterka są ręcznie składane a auto ma wylacznie elektrycznie podgrzewane i ustawiane lusterka. Jestem z Rzeszowa , woj. Podkarpackie i nie wiem gdzie szukac czesci i jak się do tego zabrać. Czy po numerze VIN jest mozliwość ustalić czy mój samochód ma kompletną instalację w drzwiach pod opcje oswietlenia otoczenia i wystarczy dokupić lampki do lusterek wraz z obudową i wpiąc się w instalację ??? Mój znajomy ma octavie scout 2 fl również 1,8tsi tylko 4x4 z 2011r i u niego jest zestaw oswietlenia otoczenia zamontowany fabrycznie a różnic w wyposażeniu oprócz multikierownicy, radia z navi i tego napedu 4x4 wiecej nie ma. Proszę o pomoc i ewentualnie kontakt jesli nie tu to na email : [email protected]

              Z góry dziękuję za pomoc

              Komentarz


              • #8
                Potrzebujesz spody lusterek :
                • 3T0857603A - strona lewa
                • 3T0857604A - strona prawa
                ​do tego lampki ( polecam ledowe ) musisz przeciągnąć przewody przez korpus lusterka i wpiąć się w sterownik drzwi. Na końcu wszystko zakodować. Polecam zacząć od sprawdzenia czy sterownik przyjmie kodowanie bo jest jakaś szansa ze twój tego nie obsługuje. Raczek pod na cieplejsze dni chyba ,że masz podgrzewany garaż bo przy rozbieraniu tapicerki i lusterka przy tych temp na bank połamiesz zaczepy. Jak masz RLS to fajnie to wtedy współpracuje z C/L Home

                Komentarz


                • #9
                  Boonsaw ale ja mam O2 FL i kupilem juz kompletne lusterka jakie trzeba, teraz szukam sterowników drzwi zeby z nimi wspolpracowaly oraz przełącznika regulacji lusterek z funkcją el. składania bo takie lusterka wlasnie zakupilem el. skladane i z oswietleniem otoczenia oraz chyba maja tez lustra fotochromowe.( wtyczka 13 pinów ma ) Nigdzie nie moge znalezc tych czesci a ASO odmowilo wspolpracy w podaniu numerow seryjnych badz tez w sprzedazy takich czesci twierdzac po moim VIN-ie ze nie bedzie to dzialac bo moje auto nie mialo tego w opcji wyposazenia .

                  Komentarz


                  • #10
                    Jeśli masz ręcznie składane lusterka a chcesz zamontować elektrycznie składane to na 100% masz do wymiany sterowniki drzwi.

                    Komentarz


                    • #11
                      Krzysztof mi mówił że trzeba sprawdzić wpierw numery sterownika drzwi jakie mam i mu podać a jeśli się okaże że są wersja podstawowa to trzeba będzie je wymienić i wtedy będę kombinował i szukał innych tylko nie wiem czy same sterowniki czy kompletne z silnikiem podnoszenia szyb trzeba by wymienić.

                      Komentarz


                      • #12
                        Na 100% masz podstawowe. Do wymiany sterownik razem z silnikiem. Jako komplet.

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X