Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Radio oryginał dla O2FL z SmartLink (MirrorLink + Android Auto + Apple Car Play)...

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Radio oryginał dla O2FL z SmartLink (MirrorLink + Android Auto + Apple Car Play)...

    Witam, podpowiedzcie proszę bo się mieszam i gubię. Chciałbym wymienić u siebie radio w O2FL (obecnie mam chińczyka) na oryginał na który będę mógł rzucić bezprzewodowo Google Maps na ekran (telefon na Adroidzie) oraz odbierać połączenia/rozmawiać przez telefon. Jest takie radio dostępne? W dużym skrócie czym się różni Bolero od Amundsena z poniższego linku?
    Radia wymienione w tym wątku powinny podejść również pod O2FL skoro pasują do SS2? - MIB STD2 PQ - Co trzeba zrobić żeby działał w Superbie II - Forum Skoda Superb
    Może istnieje starszy i jednocześnie tańszy odpowiednik powyższych aby obsłużył co potrzebuje (rzut bezprzewodowy z telefonu na Androidzie Google Maps na ekran radia + obsługa rozmów telefonicznych)?
    Zmiana z Chińczyka na Ori (wiem, że to z linku koszt raczej pod 3k) chyba, że istnieje tańszy oryginalny odpowiednik (?) z chęci powrotu do oryginalności i obsługi kierownicy multimedialnej , która jest w fazie kompletacji (brakuje tylko taśmy, która dziś powinna wyruszyć w podróż do mnie).

    Edit: podłączenie poprzez kabel aby rzucić Google Maps na ekran również wchodzi w grę pod warunkiem, że zajmie to mniej niż przysłowiowe "5 sekund"
    Edit 2: obecnie jest zamontowana chińska kamera cofania, fajnie jeżeli nowe radio można by było pod to podpiąć a jak nie to "nowe" radio dobrze by było gdyby również obsługiwało kamerę cofania bo pewnie by była wymieniona wraz z radiem w razie konieczności
    Ostatnio edytowany przez szere; 48118.
    Wirus -> 136 KM 310 Nm
    https://forum.octaviaclub.pl/forum/m...kombi-by-szere

  • #2
    Edit 3: Różnica pomiędzy Amundsen a Bolero to tylko wbudowana nawigacja?
    Wirus -> 136 KM 310 Nm
    https://forum.octaviaclub.pl/forum/m...kombi-by-szere

    Komentarz


    • #3
      szere tak jak piszesz Amundsen od Bolero różni się posiadaniem wbudowanej nawigacji. Jeśli nie zależy ci na navi bierz Bolero. Osobiście w byłej Octavii II FL miałem Amundsena 5L0035680C ze SmartLink (MirrorLink + Android Auto + Apple Car Play), z DAB, bez WiFi. Naprawdę polecam

      Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
      Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
      Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

      Komentarz


      • #4
        gradek dokładnie myślę o czymś takim jak piszesz. Powrót do oryginału wydaje się nieunikniony. Jedyne na czym mi zależy to navi od Google Maps i rozmowy telefoniczne
        Wirus -> 136 KM 310 Nm
        https://forum.octaviaclub.pl/forum/m...kombi-by-szere

        Komentarz


        • #5
          Więc wystarczy ci Bolero.. Nie wiem jak Bolero, ale Amundsen miał możliwość sparowania dwóch telefonów po BT.
          Najlepiej skontaktuj się z Pawłem pab567
          Ostatnio edytowany przez gradek; 9065.

          Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
          Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
          Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

          Komentarz


          • #6
            Jak dobrze szukam to cena Amundsena jest zbliżona do Bolero mając na myśli numery:
            Amundsen - 5L0035680...
            Bolero - 5L0035200...
            gradek rozumiem, że na Bolero też jestem w stanie rzucić obraz z telefonu?
            Obecnie mam Chińczyka na Androidzie (Skoda Octavia II ENko-IT) z kamerą cofania oraz dodatkowym mikrofonem zewnętrznym. Gdzieś przeczytałem, że kamera mogłaby zostać lecz musiałbym dołożyć konwerter NTSC na RGB czy jakoś tak :-) Nie wiem jak z mikrofonem, obecny jest jak dobrze pamiętam na 4-pinowej kostce. Zgłębię temat bliżej zakupu/montażu
            Wirus -> 136 KM 310 Nm
            https://forum.octaviaclub.pl/forum/m...kombi-by-szere

            Komentarz


            • #7
              szere jeśli różnica niewielka to bym brał Amundsena. Za zrzut ekranu z telefonu na radio odpowiada funkcja MirrorLink. Nigdy nie używałem. Zawsze korzystałem z Android Auto.
              Wystarczy ci kamera NTSC.
              Ostatnio edytowany przez gradek; 9065.

              Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
              Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
              Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

              Komentarz


              • #8
                Witaj ja załatwiałem Radio MIB STD2 PQ od Pawla pab567 / wszystko ogarnia / dodatkowo mam wpięte urządzenie Motorola MA1 do bezprzewodowego Android auto / kupiłem na Amazonie ale ostatnio rzuciło mi na Allegro / schowane w schowku , dodatkowo kamera cofania w klamce od klapy bagażnika z Aliexpress . Działa wszystko rewelacyjnie Polecam

                Shared album - Krzysztof Kwieć - Google Photos
                Shared album - Krzysztof Kwieć - Google Photos

                Komentarz


                • #9
                  Czy przy radiu MIB zostaje funkcjonalność wyświetlania informacji z radia/ telefonu na wyświetlaczu MD ?

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez boonsaw Zobacz wpis
                    Czy przy radiu MIB zostaje funkcjonalność wyświetlania informacji z radia/ telefonu na wyświetlaczu MD ?
                    po przerobce licznika o ile pamietam

                    Komentarz


                    • #11
                      A czemu chcesz wymienić chińczyka na oryginał? W chińczyku możesz zainstalować Google Maps (zazwyczaj mają już zainstalowane) i rozmowy też możesz prowadzić przez radio.

                      Komentarz


                      • #12
                        pejo mam chińczyka (2GB/16GB) i jest okej - tzn. na mój użytek wystarczy, choć ludzie piszą "2GB to za mało" u mnie co potrzebuje działa bez najmniejszego problemu (radio, rozmowy, Google Maps czy C+ on line), wzięło mnie na powrót do oryginału :-) Tylko i aż tyle. Zbieram informację, za bardzo dobrego chińczyka wg. mnie trzeba dać myślę do 1,5k pln a za oryginał który mnie interesuje z 2,5k pln. Różnica jest spora. Ile ludzi tyle opinii ;-D Jak przyjdzie do wymiany będzie "trudny orzech do zgryzienia..."
                        Wirus -> 136 KM 310 Nm
                        https://forum.octaviaclub.pl/forum/m...kombi-by-szere

                        Komentarz


                        • #13
                          Dla mnie chińczyk ma tę przewagę że nie muszę podłączać telefonu z Google Maps (właściwie to używam Wazea). Karta sim wpięta w modem a telefon schowany w kieszeni i na wyjazdy to jest super. Nie trzeba podpinać telefonu do ładowania. I możesz jeszcze inne aplikacje zainstalować na chińczyku.

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X