[octavia 2 tour] Wyciszenie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • zukersss
    Classic
    • 2013
    • 20
    • Octavia II combi (1Z5)
    • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

    #26
    Ok, zatem prawdopodobnie zabiorę się ze położenie alubutylu + pianki od zewnątrz, czy możesz polecić jakąś piankę ? nie ma problemu że może być tam woda ?
    Mam jeszcze pytanie odnośnie dodania pianki do wewnątrz kokpitu, masz może więcej fotek z tego ?

    Komentarz

    • adamsky
      Rider
      • 2024
      • 371
      • Octavia II combi (1Z5)
      • BSE 1.6 MPI 102 KM

      #27
      Zamieszczone przez zukersss Zobacz wpis
      Ok, zatem prawdopodobnie zabiorę się ze położenie alubutylu + pianki od zewnątrz, czy możesz polecić jakąś piankę ? nie ma problemu że może być tam woda ?
      Mam jeszcze pytanie odnośnie dodania pianki do wewnątrz kokpitu, masz może więcej fotek z tego ?
      Niestety niemam. Po prostu wyciągnąłem górny schowek i popatrzyłem gdzie mogę pianki dać, dosiągłem piankę i poukładałem. Daleko masz na Śląsk?


      Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

      Komentarz

      • adamsky
        Rider
        • 2024
        • 371
        • Octavia II combi (1Z5)
        • BSE 1.6 MPI 102 KM

        #28
        A pianki użyłem tej: https://allegro.pl/oferta/odbojnik-o...zu-12458766645


        Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

        Komentarz

        • zukersss
          Classic
          • 2013
          • 20
          • Octavia II combi (1Z5)
          • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

          #29
          Zamieszczone przez adamsky Zobacz wpis

          Niestety niemam. Po prostu wyciągnąłem górny schowek i popatrzyłem gdzie mogę pianki dać, dosiągłem piankę i poukładałem. Daleko masz na Śląsk?


          Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
          Heh , ze Szczecina jest niezły kawałek :P

          ale spoko, ogólnie myślałem o zdjęciu górnego schowka, kratek nawiewów i wypchaniu ile się da. Pomyślałem też o wyjęciu licznika, może za nim też uda się coś upchać, z tego co pamiętam jest za nim trochę miejsca. Dobrze mieć feedback, że przynosi to efekty. Co do użytej pianki, to nawet chyba mam jej jeszcze trochę z poprzednich zakupów w bitmat, choć i tak planuje zakupy pod słupki A i podszybie.

          Ogólnie czekam na termin z warsztatu, jestem przed wymianą szyby z AC, przy okazji na wersję z uchwytem pod czujnik deszczu. Zapytam w warsztacie, czy byłaby możliwość w trakcie zmiany coś podkleić, skoro będzie zdjęta. Aczkolwiek biorę pod uwagę, że jakikolwiek poślizg czasowy z ich perspektywy nie będzie mile widziany.

          A czy włożenie sznura 7mm do uszczelek przynosi jakieś zauważalne efekty ? Jest to gra warta świeczki ?
          Ostatnio edytowany przez zukersss; 31346.

          Komentarz

          • adamsky
            Rider
            • 2024
            • 371
            • Octavia II combi (1Z5)
            • BSE 1.6 MPI 102 KM

            #30
            Pamiętaj że pianka do podszybia musi być zamkniętokomórkowa żeby ci woda tam nie stała potem i nie rdzewiało. Zarówno alubutyl i piankę kleiłem od takiego jak gdyby podniesienia, jak rozbierzesz będziesz wiedział o co chodzi. Za licznikiem jest masa miejsca i tam idzie fajnie dojść do podszybia od środka. Też planuję wyciągnąć licznik, ale samo dołożenie pianki to słaby pretekst bo już mi się lekko plastik uszczerbil na rancie gdzie klucz do podważania wchodzi … szukam nowej idealnej szybki …


            Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

            Komentarz

            • zukersss
              Classic
              • 2013
              • 20
              • Octavia II combi (1Z5)
              • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

              #31
              Zamieszczone przez adamsky Zobacz wpis
              Pamiętaj że pianka do podszybia musi być zamkniętokomórkowa żeby ci woda tam nie stała potem i nie rdzewiało.

              Zostało mi jeszcze ok 2m2 pianki LT z bitmatu, którą zakupiłem z myślą o wygłuszeni grodzi za silnikiem, myślę że powinna się nadać, o ile się zmieści, z tego co pamiętam jest całkiem gruba.

              A trudno było zdemontować sterownik silnika i jego sanki ? Wspominałeś w poście coś o śrubach zrywalnych, jak wygląda ten temat z Twojego doświadczenia ?

              Komentarz

              • adamsky
                Rider
                • 2024
                • 371
                • Octavia II combi (1Z5)
                • BSE 1.6 MPI 102 KM

                #32
                Zamieszczone przez zukersss Zobacz wpis


                Zostało mi jeszcze ok 2m2 pianki LT z bitmatu, którą zakupiłem z myślą o wygłuszeni grodzi za silnikiem, myślę że powinna się nadać, o ile się zmieści, z tego co pamiętam jest całkiem gruba.

                A trudno było zdemontować sterownik silnika i jego sanki ? Wspominałeś w poście coś o śrubach zrywalnych, jak wygląda ten temat z Twojego doświadczenia ?
                Moja pianka miała 8mm i to raczej maks żeby zamontować sanki ecu. Ecu ściąga się bez problemu jest na zatrzaskach, sanki są na 2 zwykłych śrubach. Silnik wycieraczek wymaga zdemontowani przedniej grodzi (2 śruby). Całość zajęła mi 2h z demontażem, oczyszczeniem, klejeniem i montażem. Najdłużej męczyłem się właśnie z silnikiem wycieraczek a o tak połamałem zatrzask we wtyczce więc obecnie siedzi tylko na wcisk


                Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

                Komentarz

                • zukersss
                  Classic
                  • 2013
                  • 20
                  • Octavia II combi (1Z5)
                  • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                  #33
                  OK, zatem zamawiam maty i pianki i zabieram się za to, jestem już po akceptacji przez ubezpieczalnie wymiany szyby czołowej, wyrazili zgodę na podmianę na taką z uchwytem na czujnik deszczu, czujnik i lusterko fotochrom już czekają, ale dobrze byłoby wyciszyć podszybie przed instalacją nowej szyby.

                  BTW. temat nieco z innej beczki - dzisiaj przyszedł mi panel climatic z grzaniem stołków, więc chciałem przetestować czy działa i przy podmiance wypięło mi się cięgno do zmiany nawiewu - ktoś wie jak to zamontować z powrotem ?? jakaś podpowiedź ?

                  Komentarz

                  • adamsky
                    Rider
                    • 2024
                    • 371
                    • Octavia II combi (1Z5)
                    • BSE 1.6 MPI 102 KM

                    #34
                    Zamieszczone przez zukersss Zobacz wpis
                    OK, zatem zamawiam maty i pianki i zabieram się za to, jestem już po akceptacji przez ubezpieczalnie wymiany szyby czołowej, wyrazili zgodę na podmianę na taką z uchwytem na czujnik deszczu, czujnik i lusterko fotochrom już czekają, ale dobrze byłoby wyciszyć podszybie przed instalacją nowej szyby.

                    BTW. temat nieco z innej beczki - dzisiaj przyszedł mi panel climatic z grzaniem stołków, więc chciałem przetestować czy działa i przy podmiance wypięło mi się cięgno do zmiany nawiewu - ktoś wie jak to zamontować z powrotem ?? jakaś podpowiedź ?
                    W o2 nie ma cięgien, jest pełna elektryka. Chyba że ty masz przedliftowy środek tam nie wiem jak było. U mnie były 3 wtyczki, ale środek mam fl.

                    Z szybą też mam graty pod fotochrom i czujnik, czekam na wymianę kiedyś tam. A jaką firmę montujesz, ja gdyby coś będę brał Pilkington.


                    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

                    Komentarz

                    • zukersss
                      Classic
                      • 2013
                      • 20
                      • Octavia II combi (1Z5)
                      • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                      #35
                      Tak, ja mam przed fl i panel jest przed fl. Jutro będę musiał rozebrać mocniej i spojrzeć kamerką, gdzie wpina się drugi koniec cięgna.
                      Co do szyby, ubezpieczenie mam w Allianz i oni właśnie wstawiają szyby Pilkington. Dzisiaj Pani zadzwoniła zapytać jaką mam szybę, powiedziałem że bez czujnika, ale interesuje mnie taka z uchwytem na czujnik, powiedziała że mają dostępną i taka zostanie zamówiona i wysłana do warsztatu. Czekam na telefon z warsztatu, który ma skontaktować się ze mną, jak szyba do nich dotrze.
                      Do tego czasu mam ambitny plan, żeby przygotować już wiązki i instalację, ale czy się uda tego nie wiem.

                      Trochę mnie naszło na mody, więc na raz idzie wymiana szyby pod czujnik deszczu/zmierzchu, do tego dalsze wyciszanie aby jak najbardziej zminimalizować dźwięk silnika, stąd podszybie i słupki A, a do tego okazyjnie trafiłem na panel climatic z grzaniem stołków więc go kupiłem i teraz ciągle zastanawiam się nad wymianą foteli - tutaj na forum jest kilka wątków, jednak zdania mocno podzielone - a na portalach aukcyjnych dostępne fajne zestawy skóra, grzanie elektryka ale od superb 2....

                      Komentarz

                      • adamsky
                        Rider
                        • 2024
                        • 371
                        • Octavia II combi (1Z5)
                        • BSE 1.6 MPI 102 KM

                        #36
                        Pod climatic musiałem jeszcze 2 czujniki montować.


                        Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

                        Komentarz

                        • adamsky
                          Rider
                          • 2024
                          • 371
                          • Octavia II combi (1Z5)
                          • BSE 1.6 MPI 102 KM

                          #37
                          W tym tygodniu przy okazji konserwacji rolek mechanizmu szyb w przednich drzwiach wyciszyłem zewnętrzne blachy. Mechanizm podnoszenia (blacha) przerobiłem z nitów na nitonakrętek by następnym razem łatwiej całość rozebrać. Do głośników dorobiłem sound ringi tak by dźwięk z wooferów szedł prosto do kabiny a nie pod tapicerkę.

                          podsumowując: zyskałem dużo mocniejszy i szybszy bas. Środek zakresu też jest lepiej słyszalny pewnie przez ringi.

                          zrobiło się też odrobinę ciszej, ale i tak najwięcej dały nadkola i przegroda silnika.

                          Zauważyłem że po ulewie przez ostatnie 2 dni jednak uszczelka blachy trochę się poci… nie leje się woda do środka kabiny ale odrobina wody jednak idzie spod uszczelki, czy to wina nitonakrętek czy starej uszczelki(12 lat) ciężko stwierdzić, myślę że dodam tam gumy żeby całość uszczelnić.

                          aha wymieniłem też spinki na nowe kupione od braci mniejszych, siedzą tak mocno że będę musiał uważać przy następnym demontażu by tapicerki nie połamać… więc z jednej strony fajnie trzymają tapicerkę i nic nie skrzypi, ale z drugiej można uchwyty w tapicerce połamać przy demontażu…

                          Komentarz

                          Pracuję...