Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Poduszka powietrzna O2 / O2 RS

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Poduszka powietrzna O2 / O2 RS

    Zamieszczone przez greg44
    Czyli jak radio ma więcej niż 10 W to współpraca z tą anteną może uszkodzić radio, czy porostu antena wypromieniuje w eter moc nie większą niż 10 W i tyle?
    Może uszkodzić radio. Elektrycznie antena wytrzyma te 10W, ale przy wyższych mocach możesz popalić uzwojenia i zewrzeć bat do masy - a to w prostej drodze prowadzi do spalenia stopnia końcowego radia. Być może antena wypromieniuje większą moc - ale tylko jednorazowo. Do dzisiaj z rozrzewnieniem wspominam czasu jak eksperymentując z zasilaniem nadajnika, z generatora przeciwsobnego 5W wygenerowałem 50W ...i chmurę szarego dymu. To był piękny koniec stopnia końcowego... :lol:

    [ Dodano: Pon 10 Cze, 13 14:31 ]
    Zamieszczone przez rafiki
    Też noszę się z zamiarem kupienia CB. [ciach] Co o tych dwóch myślicie i czy macie jakieś inne propozycje?
    Odpuścił bym sobie. Alan to najniższa półka sprzętu a mały President jest radiem typowo low budgetowym o plastikowej obudowie (zakłócenia nachodzące na elektronikę radia, nie ma ekranu). Poszukaj polecanych tutaj Stabo, Yosan, Lafayette, Maxon. Niuchnij np. ]TUTAJ"] Forum - Octavia Club Polska

    [ Dodano: Pon 10 Cze, 13 14:37 ]
    Zamieszczone przez cezaryaksum
    co w praktyce te 100W będzie dawało?
    Prawie 3,5 większy zasięg. :diabelski_usmiech

    Zamieszczone przez cezaryaksum
    Będzie ładniej odbierać
    Nie będzie - tutaj nic się nie zmieni.

    Zamieszczone przez cezaryaksum
    i dalej wysyłąć sygnał czy zagłusze wszystkich?
    W swojej okolicy na pewno.

    Zamieszczone przez cezaryaksum
    no i pytanie jaka antena do tego radyjka, żeby się nie pogniewało? :diabelski_usmiech
    W zasadzie każda która wytrzyma obciążenie prądowe. Jak zastosujesz specjalną skrzynkę antenową to nawet da się grabie dowiązane do relingów zestroić. Serio, serio. :szeroki_usmiech

    [ Dodano: Pon 10 Cze, 13 14:50 ]
    Zamieszczone przez ajoter
    Czołem chce się podpytać Was co nieco o anteny. Moje radio to Harry III ( miał być Johny ale Harry był o 20 zł droższy wiec wybrałem go )
    Bardzo dobry wybór! 8)

    Zamieszczone przez ajoter
    W którą antenę warto zainwestować sirio turbo 1000 czy ml 145.
    Są porównywalne. ML-ka jest o połowę dłuższa - ale Turbo ma tą przewage, że jest "łamana" (nieocenione rozwiązanie na parkingach podziemnych).

    Ajoter Jeżeli nie zjeżdżasz do parkingów podziemnych weź ML-kę. Jeżeli zdarza Ci się odwiedzać marketowy Hades, Turbo będzie lepszym rozwiązaniem.

    Zamieszczone przez ajoter
    Co to jest moc ciągła , chwilowa??
    Upraszczając - ciągła to obciążenie jakie wytrzyma antena nadając przez nią non-stop. Chwilowa, moc odpowiednio większa, możesz jej używać tylko w krótkim okresie czasu (antena grzeje się, żeby jej nie uszkodzić nie można przekroczyć jej wytrzymałości termicznej).

    Zamieszczone przez ajoter
    Jeszcze dochodzi różnica pomiędzy pasmem SWR.Bo w jednym jak i drugim przypadku są inne.
    W przypadku pasma obywatelskiego bez znaczenia. Pasmo CB ma zakres 440 kHz.

    Zamieszczone przez ajoter
    Koszt anteny turbo z magnesem to 180natomiast ML z magnesem to 120
    Turbo jest bardziej markową anteną od ML-ki. A i wykonanie ma sympatyczniejsze. Sam się zastanawiam nad zmianą z ML-ki na Turbo ale 1700. :szeroki_usmiech

  • #2
    Poduszka powietrzna O2 / O2 RS

    Jako że ostatni napad jest taki żeby wsadzić zamiast kierownicy MLF kierownice RS powstaje pytanie co zrobic z airbagiem.

    Najłatwiej oczywiście byłoby kupić ale może da sie taniej. Zaślepka kosztuje 129 zł a kompletny air kolo 400zł.

    Pytanie czy da sie przełożyć bebechy airbaga z kierownicy MLF do kierownicy RS


    Na oko wygląda że tak ale czy ktoś może potwierdzić


    Airbag 4 ramienny

    Airbag RS

    ew czy w FL RS jest tez to samo

    Komentarz


    • #3
      Dobre pytanie, sam jestem ciekaw.
      Jest: Kodiaq 2024 2.0 TSI 4x4 DSG Sportline, Nissan Patrol 2.8 1992 Long, Ford Mustang 4.6 V8 2010
      Było: Audi S6 Avant Quattro 4.2 340KM 420Nm,​ Octavia 2 2.0 TDI BMM 230KM 490Nm, Ford Mustang 3.7 2012 350KM, Nissan Patrol 2.8 1995 Long, Opel Astra G 1.6

      Komentarz


      • #4
        Mr0czny, poszukaj manuala jak przełozyć zaślepke airbagu. nie wiem jak wygląda zaślepka RS-a "od tyłu" ale z pokazanej fotki wychodzi że to bedzie p&p.

        zwykłą zaslepke jeszcze gdzies mam, zakup tą z RS i sie porówna :szeroki_usmiech
        OII sprzedana


        Następca dużej czarnej - Mała czarna MC 1Z1Z

        Komentarz


        • #5
          potwierdzam wszystko pasuje p&p, kiera 4 ramienna przełożona na 3 ramienną RS

          airbaga da się przełożyć potrzeba tylko zaślepki

          dla koleś, za manuala z zaślepkami

          Komentarz


          • #6
            Mr0czny, a co z airbagiem?
            Masz pustostan?
            przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

            wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

            Komentarz


            • #7
              piotrek_gdy,
              nie trzeba kupować całej poduchy

              Zaślepki airbaga sie przekłada zgodnie z TYM PORADNIKIEM wszystko pasuje
              tak samo nie trzeba kupować całej poduchy jak chcemy wersje FL też środek pasuje

              Komentarz


              • #8
                to dobra wiadomośc
                czemu nei brałes kiery po fl
                u ojca w tourze wstawilismy 3-ramienna po fl i dla mnei bomba jakaś mniejsza i fajnie wyprofilowana chciałem ja do siebie ale nie wiedzialem czy poducha podejdzie a teraz juz po ptakach...
                BYŁA o1 rs
                BYŁA o2 1.6
                JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                Komentarz


                • #9
                  blackrs, kiera po fl robi robotę :diabelski_usmiech
                  superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                  poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                  Komentarz


                  • #10
                    ja coraz bardziej o niej myślę tylko tez jest kilka wersji perforowana lub nie kolory nici... ale cos sie chyba wybierze
                    BYŁA o1 rs
                    BYŁA o2 1.6
                    JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X