Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Kluczyk scyzoryk do Minta

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Kluczyk scyzoryk do Minta

    Do Czeszki zakupiony został nowy rejestrator jazdy MIO MiVue 358 FullHD bo poprzedni z Media Tech już mnie denerwował (słaba jakość, i rozjeżdżający się czas - przynajmniej 1 na 10 dni musiałem ustawiać aktualną godzinę) Nie obyło się bez małych problemów bo dotychczas ze schowka miałem wyprowadzone takie zasilania


    A teraz potrzeba było 2 x mini USB. Hub mini USB nie występuje więc wizyta w sklepie zakup gniazda i stary kabel. Trochę lutowania i przejściówka gotowa


    Po podłączeniu wygląda teraz tak


    Różnica między obiema kamerkami poza dużo lepszym obrazem w Mio i wyższą rozdzielczością jest taka że Media tech zapisuje w avi a Mio w mov. Mimo mniejszej rozdzielczości w MT plik 15min (takie miałem ustawione) to około 1,5 GB a w Mio 5 min to około 340 MB co daje około 1GB na 15 min czyli zysk 2 GB na każdą 1 h nagrywania. Teraz kartę mam 32GB więc spokojnie powinno starczyć na 7-8 h ciągłego nagrywania w dzień bo w nocy będzie jeszcze więcej. Filmików poglądowych żadnych nie wstawiam bo jest ich pełno w sieci. Nie miałem jeszcze okazji testować w złych warunkach oświetleniowych (noc) ale muślę, że i tu powinno być znacznie lepiej niż z MT

  • #2
    [O2] Kluczyk scyzoryk do Minta

    Witam

    Na wstepie przepraszam za otwarcie nowego tematu, w innych tematach nikt niestety mi nie pomógł.
    Chciałbym zmienić kluczyk w mojej O2 na scyzoryk. Wiem że wiąże się to ze zmiana modułu komfortu, ale nie posiadam niestety kabla i nie wiem jaki moduł mam w swoim aucie, nie mam Etki więc nie jestem w stanie sprawdzić jaki powinienem moduł kupić i jaki kluczyk do niego.

    Co za tym idzie mam pytanie czy możecie mi pomóc znaleźć nowy moduł do mojej O2 (chodzi o numer - Ja oczywiście sam sobie kupie i numer kluczyka do tego modułu), najlepiej taki najbardziej wypasiony żeby później znowu nie zmieniać jak mnie najdzie ochota na kolejne modzenie typu tempomat, maxi dot kierownica wielofunkcyjne itp
    Czy mozecie Mi cos poradzic co powinienem zrobic aby móc cieszyć się scyzorykiem z zintegrowanym alarmem i żeby działał jak pilot Passenger (domykanie szyb, alarm, centralny)
    Czy wymiana modułu wiąże się z jakims kodowaniem czy wystarczy wypiąć stary i wpiąć nowy, a reszta sama sie nauczy auta?

    Parametry mojego auta:

    Skoda Octavia 2 wersja Mint z 2008r
    VIN TMBDA21Z982189917,
    centralny na wszystkie drzwi,
    elektryczne szyby tylko z przodu,
    alalrm Passenger 200,
    podobno moduł, który obecnie jest w moim aucie to 1K0 959433 CN (tak powiedział mi przez telefon człowiek w Sinclan - Bis, po podaniu mu mojego numeru VIN) niestety nie wiem czy to prawda czy nie.
    poniżej kluczyk jaki posiadam

    czy ktos z Warszawy lub okolic stolicy może mi pomóc?

    pozdrawiam
    RAFAŁ
    Załączone pliki

    Komentarz


    • #3
      temat nr 1:
      Forum - Octavia Club Polska

      temat nr 2:
      Forum - Octavia Club Polska


      Ja nie wiem czy po Vinie to można sprawdzić bebechy takie jak moduł komfortu...
      Sprawdze u siebie jaki mam moduł i Ci podam. Nr części kluczyk - szukaj w wymienionych tematach

      Komentarz


      • #4
        Dziękuję za odpowiedź, ale zapoznałem się z tymi postami już dawno, I niestety nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania, wiem co mam zrobic i szacunek za to dla Enriqueza i Biszcza ale nie wiem jakich części mam użyć.
        Czy części które użyli Enriquez i Biszczu beda pasowały do mojej O2?
        Czy musze poszukać innych? Jeżeli tak to jakich i to jest dla mnie najwiekszy problem, bo nie sztuka kupic i sie okaże że jest zły tylko kupic ten który będie najlepszy i bedzie pasował.

        Czekam na pomoc i dziekuje bardzo za dotychczasową.

        RAFAŁ

        Komentarz


        • #5
          Dobra miałem napisać to piszę:
          1. Moduł komfortu ma u mnie symbol: 1K0959433CP
          2 Kluczyk ma symbol: 1K0959753G

          U mnie auto jest z MY'08 więc powinno być wrecz identycznie.

          Komentarz


          • #6
            dodatkowo nowa pasytlka immo lub orginalna ze starego kluczyka

            jak nowa pastylka to jeszcze pin do immo

            odpowiednie kodowanie modulu

            pozdrawiam

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez demmsi
              Dobra miałem napisać to piszę:
              1. Moduł komfortu ma u mnie symbol: 1K0959433CP
              2 Kluczyk ma symbol: 1K0959753G

              U mnie auto jest z MY'08 więc powinno być wrecz identycznie.
              A jaki alarm posiadasz?
              Czy twój scyzoryk współpracuje z alarmem?
              Czy ten twój moduł komfortu jest najbardziej wypasiony, tzn mozna bedzie jeszcze inne ciekawe rzeczy w nim włączyć?

              RAFAŁ

              [ Dodano: Czw 18 Paź, 12 14:53 ]
              Zamieszczone przez rrobert
              dodatkowo nowa pasytlka immo lub orginalna ze starego kluczyka

              jak nowa pastylka to jeszcze pin do immo

              odpowiednie kodowanie modulu

              pozdrawiam

              Dzięki wiem że jeszcze transponder będę musiał wydłubac ze starego klucza bądź zakodować.
              A czy wiecie jak zakodować nowy transponder bo nie chcaiabym niszczyć kluczyka?
              Posiadam drugi kluczyk z taka karteczka jak się dostaje po zakupie auta i podobno jest tam Pin do IMMO i mozna jakos zaprogramować nowy transponder?

              RAFAŁ

              Komentarz


              • #8
                pod czarnym kwadratem na tym pasku powinieneś miec cztero cyfrowy kod pin.

                procedura jest prosta. opisana na stronie vcds-a

                musisz miec kabel do komunikacji z autem

                alarm jest w module konfortu, ale musisz dodac syrenke i czujnik ochrony

                syrenka ok 50zł czujnik ochrony ok 120zł na portalach aukcyjnych

                zrób skan auta i zobaczymy co masz w autku

                Komentarz


                • #9
                  Witam,

                  graty czyli moduł i kluczyk zakupione czekaja w domku, ale szukam kogoś z Warszawy lub okolic kto mi pomoże to wszystko zsynchronizować.

                  Czekam na szybka odpowiedź i kontakt do siebie gdzie mam podjechać

                  RAFAŁ

                  Komentarz


                  • #10
                    Pochwal się jakie dokładnie części kupiles?

                    Komentarz


                    • #11
                      Dokładnie te same co ty, czyli
                      1. Moduł komfortu ma symbol: 1K0959433CP, cena 115zł z wysyłka
                      2. Kluczyk ma symbol: 1K0959753G, cena 155zł z wysyłką

                      Biszczu mi sprawdził że podchodzą do mojego auta, a jutro wstępnie jestem umówiony z kolegą Loru (niestety problem jest z tym że Loru nigdy tego nie robił, a Ja tym bardziej nie wiem o co chodzi). macie jakiś tutorial albo ajkies inne pomoce?

                      czy możecie pomóc w kodowaniu??? Jak to sie robi itp??

                      Demmsi ty to robiłes czy możesz jakos pomóc???
                      Jakiś kontakt do ciebie itp? w trakcie roboty jakbysmy czegos nie mogli zrobić?

                      RAFAŁ

                      Komentarz


                      • #12
                        Logujesz się w Moduł Komfortu, kasujesz stare kluczyki, potem podajesz nową wartośc kluczyków , 2 , dajesz test , i masz 15sec by na kazdym pilocie nacisnąc raz guzik , mrygna kierunki i zrobione.

                        Komentarz


                        • #13
                          Ciesze sie ze nie kupiles innego modułu komfortu.
                          Ja tego nie robiem bo mam w standardzie :wink:

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez spacewalker
                            Logujesz się w Moduł Komfortu, kasujesz stare kluczyki, potem podajesz nową wartośc kluczyków , 2 , dajesz test , i masz 15sec by na kazdym pilocie nacisnąc raz guzik , mrygna kierunki i zrobione.
                            Czy oznacza to że wystarczy wypiąć stary moduł i wpiąc nowy (czy cos trzeba ustawiać - kodować, resetować itp)?

                            kodowanie kluczyków, rozumiem że jak wymieniam tylko jeden kluczyk, to i tak wykasowuwuje wszystkie, a potem koduje wszystkie na nowo z czego tylko na scyzoryku wciskam przyciski, bo na innych kluczykach nie mam żadnych przycisków?

                            a co z IMMO bo do nowego kluczyka dostałem nowy transponder? Czy będe musiał wydłubyać ze starego kluczyka, czy bedę mógł zakodować ten nowy? Posiadam oryginalny kluczyk z ta plastikową plakietką (zdjęcie), ale nie wiem które liczby oznaczaja kod do IMMO i co potem z tym kodem zrobić?

                            Demmsi to dlaczego ja myslałem że ty równiez wymieniałeś moduł i kluczyk ???

                            RAFAŁ
                            Załączone pliki

                            Komentarz


                            • #15
                              powinieneś mieć taki czarny kwadrat zdrapkę pod którym jest pin cztero cyfrowy.

                              zrób zdjęcie z drugiej strony tego plastiku

                              Komentarz


                              • #16
                                Cholera jasna, niestety z drugiej strony nic nie mam, tylko te dwie naklejki, żadnej zdrapki!!!
                                Co to do cholery znaczy że ktos nie nakleił kodu do IMMO?

                                pozdrawiam
                                RAFAŁ

                                Komentarz


                                • #17
                                  Nie. Po prostu masz juz nowsze immo gdzie nie dawali pinu. w twoim przypadku jest to pin 5 cyfr z ochroną komponentu.

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    to jak mam zaprogramować IMMO w nowym kluczyku scyzoryku?

                                    RAFAŁ

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Panowie a ja mam pytanie czy do modulu CP czyli tez 434 mhz moge zaprogramowac kluczyk:
                                      3T0 837 202

                                      niby tez 434 ale dziwnie tani w stosunku do innych, znow sie obawiam ze czai sie tam jakas niespodzianka
                                      Zostały mi czesci, po szkodniku:
                                      VCDS 11.2 oddam za 90 PLN!
                                      Instrukcja Skoda Amundsen POLSKA, sterowniki komfortu 1K0959433C AK, CN. oraz dużo cześci do Passata B6

                                      Komentarz

                                      POWRÓT NA GÓRĘ
                                      Pracuję...
                                      X