Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zmiana fotela kierowcy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zmiana fotela kierowcy

    Nosz qrwa (przepraszam). Czy na prawdę serwis Skody jest taki dupny, że człowiek (tu: Kolega Ojciec) musiał sam wpaść na pomysł co i jak zrobić...?

  • #2
    Zmiana fotela kierowcy

    Witam

    Doradźcie Panowie jakiego fotela mam szukać ( golf/leon/o2 ), ma być coś pasującego p&p do mojej miętówki (hatchback), bez wodotrysków, ale z regulacją pod lędźwie - koniecznie :idea:
    Problem jest w tym, że w obecnym stołku plecy mam wklęśnięte a nie wypukłe :? dłuższa jazda kończy się bólem i problemem z dyskiem
    Szukam czegoś do 500 zł może być za sam komplet foteli przednich lub z kanapą, bez różnicy.

    Komentarz


    • #3
      Szukaj od Leona 1p TS ,Toledo3.Coś w założonym budżecie powinieneś wyhaczyć.

      A przypadkiem w bogatszych modelach O2 nie bylo regulacji pod lędźwiowy odcinek kręgosłupa?
      Tu jest sam fotel kierowcy,trzeba tylko dopytać o regulację.
      Link
      Zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach.

      Komentarz


      • #4
        Ja wsadziłem od Golfa VI, mając ten sam problem co Ty.
        Po wypchnięciu pleców skraca się siedzenie :wink:
        Fotele i poduszki podchodzą p&p, można od razu dołożyć ogrzewanie.

        Podobno pasują również fotele od Superba II.
        SC 1.1 -> SC 0.9 -> SC 1.1 -> Punto II 3D -> O1 Combi ALH (2007-2011) -> O2 FL Combi CFHF (2011 - 2016) -> Leon 5F ST FR CRLB (2016 - ...)

        Komentarz


        • #5
          Dzięki za odpowiedź

          Czytałem, że regulacja w "bogatszych" modelach o2 niewiele daje, stąd poszukiwania wśród kuzynów z koncernu vag.

          Komentarz


          • #6
            kuncfot, szukaj foteli z Leona FR (1P), nie maja dodatkowej regulacji, za to sam profil gabek oparcia jest po prostu zbawieniem dla kregoslupa
            With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

            Komentarz


            • #7
              Czy ten Leona FR (1P), to leon I czy leon II?
              FR to jakaś specjalna wersja?

              Komentarz


              • #8
                oluap, Leon 1P to inaczej Leon II, a fotele z wersji FR maja głębsze wyprofilowania poduszek, lepsze ma tylko Cupra
                With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                Komentarz


                • #9
                  Potwierdzam, że ktoś na forum podawał, że pasuje plug and play od superba a trochę tym autem jeździłem i siedziało się zacnie. Regulacja też była OK

                  Komentarz


                  • #10
                    tu masz,

                    Forum - Octavia Club Polska

                    przód pasuje P&P, z tyłem niestety rzeźba, no ale Tobie nie zależy na tym.
                    Uwaga - w S2 fotele mają węższe siedziska - koledzy z większymi 4 literami - radzę sobie posiedzieć najpierw w salonie skody
                    Pozdrawiam
                    Marcin

                    Komentarz


                    • #11
                      Dzięki za odpowiedzi.
                      U mnie problem polega na tym, że fabryczny fotel był szmaciany i na najmniejszej dziurze zaczynało bujać. Jak na bardzo miękkim pufiastym materacu.
                      Kupiłem od "starszej" Octy, sam początek produkcji, te fotele były troszkę inne i problem w nim jest taki, że sam koniec siedziska i początek podparcia pod plecy mają mało gąbki i na dziurach gniecie mnie w zad... rurarz stelaża...
                      Zastanawiam się jeszcze nad reanimacją fotela u tapicera, koszt 200 zł.
                      Ciekawi mnie, czy fotel od leona ma więcej gąbeczki na stelażu, bo skoda jakoś skąpi.
                      Z innej beczki był kiedyś artykuł w Auto Świecie, że te same auta ale innego Producenta - Opel i Chevrolet rózniły się jednym detalem - ilością dermy na siedzeniu. W amerykańcu było jej więcej przez co ankietowani odnośnie subiektywnych odczuć wskazywali, że Chevy jest lepszy...

                      Pytanie na koniec:
                      Czy jak się włoży od Superba to nie będzie efektu przesunięcia tyłka w stosunku do kiery i pedałów?
                      Wiadomo, fotel szerszy.

                      [ Dodano: Pią 09 Sie, 13 10:18 ]
                      Że nie lubię marudzić tylko działać, to zakupiłem na popularnym portalu aukcyjnym dwa fotele od Leona II, inaczej Leona 1P.
                      Leon ma trzy rodzaje siedzeń:
                      1. Siedzisko dzielone na trzy części i brak wzmocnień na wyprofilowanych "kubełkach" - to siedzenie nie trzyma za bardzo na boki, lecz rzeczywiście profil gąbek jest super.
                      2. Siedzisko dzielone na cztery części i wzmocnienia stelażu, wyraźne wyprofilowanie na "kubełki" i wzmocnienia boczków, aby lepiej trzymały. Taki fotel nabyłem i pochodzi od od wersji Leona po faceliftingu, kupując go mamy też gwarancję poza oczywistą wygodą, że fotel taki będzie stosunkowo mało "spracowany". Wydałem na to 500 złotych, wymiana godzina czasu.

                      Wersja 1 i 2 nie ma osobnej regulacji pod "lędźwia" - moim zdaniem zupełnie zbędna przy takiej budowie fotela.

                      Nexus6 opisuje wersję "2" jako wersję od Leona FR, wg mnie od Leona FR jest wersja 3 poniżej opisana.

                      3. Te fotele mają wyraźnie bardziej twarde siedzisko i oparcie - typowo twarde fotele sportowe, super wyprofilowane i posiadające regulację pod "lędźwia" - jednak nie polecam ich dla osób z wrażliwym kręgosłupem. Są dużo, dużo bardzie twarde od wersji numer "2".

                      Fotele pasują P&P i tu uwaga, ja mam Octę FL i Leon też był po FL, więc pasują tutaj wtyczki do poduszek.
                      W przypadku założenia wersji od Leona po FL do Octy przed FL należy zakupić nowe wtyczki w ASO koszt 12 zł sztuka, tak samo też będzie kiedy starsze fotele od Leona zakupimy do nowszej Octy. ( w fotelach od Octavii też tak miałem - starsze fotele - musiałem wymienić wtyczki).

                      Poniżej fotki jak to wygląda:

                      [ Dodano: Sob 10 Sie, 13 19:28 ]
                      Zamieszczone przez Nexus6
                      kuncfot, szukaj foteli z Leona FR (1P), nie maja dodatkowej regulacji, za to sam profil gabek oparcia jest po prostu zbawieniem dla kregoslupa
                      Jeszcze raz dzięki za radę.
                      Powinni w VWeju stosować tylko jeden rodzaj foteli - te z SEATów!!!
                      Rozważałem zakup stołka z Superba, jednak te które mam to poezja!!!
                      Załączone pliki

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X