Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Sterowniki przednich drzwi rodziny 1Q0 959 70x F

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Sterowniki przednich drzwi rodziny 1Q0 959 70x F

    Zamieszczone przez Tomasz73
    a z drugiej strony sprzedałeś swoją?
    Zerknij na info po lewej stronie (profil użytkownika)

  • #2
    [O2] Sterowniki przednich drzwi rodziny 1Q0 959 70x F

    Kiedy jakiś czas temu spotkałem się z kolegą PiotrkiemGDY na żywo, sprzedał mi temat pt. "wyzwanie dla elektronika" - skoro jesteś taki mądrala, może coś poradzisz - podczas przygotowywania auta do montażu składanych lusterek okazało się, że prawe drzwi mam fajne, a lewych do tego samego zmusić nie mogę.

    "Fajność" drzwi polegała na tym, że przy otwarciu drzwi, szyba w otwartych drzwiach została automatycznie uchylona na ok. 10mm, co spowodowało, że powtórne delikatne zamknięcie prawych drzwi nie stanowiło już większego problemu (jeśli ktoś zastanawia się czemu, polecam siedząc na miejscu kierowcy poprosić kogoś o zamknięcie klapy bagażnika i zastanowienie się, jaki wpływ na zamykanie drzwi ma pojawiająca się wtedy fala wzrostu ciśnienia powietrza w aucie - podobnie dzieje się przy zamykaniu drzwi).

    Podczas oglądania samochodu kolegi PiotrekGDY VCDS-em odkryłem ciekawą rzecz. Miał on sterowniki drzwi oznaczone nalepkami 1K0959793R / 1K0959792R ale te symbole odnoszą się wyłącznie do modułów elektroniki. Symbol całego sterownika, mówiący o tym, do jakiego auta i o jakich parametrach jest to moduł, to drugi symbol - nadrukowany na przekładni bądź na silniku i widoczny podczas identyfikacji VCDS-em. U Piotrka zainstalowane były moduły 1K0 959 701 AG oraz 1Q0 959 702 F (obydwa moduły są to najmądrzejsze moduły z rodziny wszystkoobsługujących, tyle, że wersja 1Q0 959 70x F pochodzi z bezramkowców, m.in. VW EOSa i VW Scirocco). Wizyta na największym bazarze rzeczy używanych uchyliła rąbka tajemnicy - jak kolega do lewych drzwi upoluje moduł oznaczony symbolem 1Q0 959 701 F (i żadnym innym), obydwie szybki będą "fajnie" chodziły.

    Nie minął tydzień czasu, kiedy dostałem wiadomość - działa, udało się, jestem mądrala.

    Skoro tak, sam postanowiłem sobie zanabyć wspomniany zestaw do siebie. Jako że moje auto trochę lat już ma i zawiasy są niepierwszej młodości, a ja staram się jak mogę delikatnie drzwi zamykać, stwierdziłem, że ta poprawka osiągnełą status "must be" w moim przypadku. Jak pomyślałem tak zrobiłem. Obydwa moduły w drzwiach zostały wymienione na 1Q0 959 701 F / 1Q0 959 702 F i od tej pory:
    • auto samo uchyla okna przy wyłączaniu zapłonu (po kilku sekundach, jeśli dane drzwi nie zostaną otwarte, okno jest z powrotem domykane
    • auto samo uchyla okno kierowcy przy wyłączaniu alarmu (po kilku sekundach, jeśli drzwi kierowcy nie zostaną otwarte, okno jest z powrotem domykane)
    • auto samo uchyla okna przy otwarciu danych drzwi (o ile wcześniej nie zostało uchylone przy okazji rozbrojenia alarmu, czy też wyłączeniu zapłonu)
    • auto samo domyka okna przy zamknięciu danych drzwi
    • szyby w oknach działają zdecydowanie szybciej i z o wiele mniejszym fochem. Nie jestem w stanie podać konkretnych prędkości w cm/s jak było na modułach dedykowanych Octavii a ile jest na modułach od VW, ale widać znaczącą zmianę.
    • dodatkowo u mnie rozwiązał się problem zbyt czułych modułów przeciążeniowych prawego okna - szyba miała dwa punkty, przy których wykrywałą przycięcie obiektu bez powodu. Mam nadzieję, że problem rozwiązał się na na stałe, ale moduły jeżdzą trzy dni i objaw na razie sie nie powtórzył


    Wymiana jest typu plug & play, tylko ma jeden minus. moduły serii 1Q0 959 70x F są bardzo nieszczęśliwe, pracując w O2, ponieważ nie mogą skomunikować się z modułem "Convertible Top Control Module (J256)" - No Signal/Communication. Być może będzie można to jakoś rozwiązać, ale o tym problemie będziemy dyskutowali, pewnie wyłącznie w gronie zainteresowanych, jak już entuzjazm trochę okrzepnie i znajdzie się informacje na temat tego, jaki moduł kryje się pod magicznym symbolem J256
    Pozdrawiam, Robreg.
    ----
    furmanka.blogspot.com fan ;-)

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez robreg
      J256
      składany dach

      robreg, teraz musimy wymyslić jak składać dachy w naszych kombiakach :wink:
      przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

      wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez piotrek_gdy
        Zamieszczone przez robreg
        J256
        składany dach
        No co Ty? Chodzi mi o rozwiązanie równania J256 = 1Q0 ??? ??? Jakby był w sensownych pieniądzach, mógłbym go zainstalować nawet w bagażniku :-D

        Zamieszczone przez piotrek_gdy
        Zamieszczone przez robreg
        J256
        robreg, teraz musimy wymyslić jak składać dachy w naszych kombiakach :wink:
        Jak składać? Na razie tylko siekierą, albo szlifierką ;-)

        [ Dodano: Pon 05 Sie, 13 11:35 ]
        Teraz mnie dopiero olśniło - to nie jest moduł szyberdachu (cały czas wydawało mi się, nie wiem czemu, że to o niego chodzi), tylko tego łamańca, który jest we wszystkich nowych kabrioletach z elektrycznie składanym dachem! WOW! W O2 kombi to byłby dopiero mod!

        Tak to jest, jak człowiek widzi jedno a czyta drugie :lol:
        Pozdrawiam, Robreg.
        ----
        furmanka.blogspot.com fan ;-)

        Komentarz


        • #5
          robreg, w ramach uzupełnienia twojego postu- u mnie dodatkowo pojawiła się/znikła jeszcze jedna opcja
          na panelu szyb elektrycznych w momencie naciśnięcia blokady tylnych szyb wszystkie szyby zjeżdżają w dół
          obojętnie ile razy nacisnę- ruch jest tylko w dół
          może to jednak wina okablowania i któregoś pinu ktory w EOSie jest inny
          przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

          wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez piotrek_gdy
            robreg, w ramach uzupełnienia twojego postu- u mnie dodatkowo pojawiła się/znikła jeszcze jedna opcja:
            na panelu szyb elektrycznych w momencie naciśnięcia blokady tylnych szyb wszystkie szyby zjeżdżają w dół obojętnie ile razy nacisnę - ruch jest tylko w dół
            może to jednak wina okablowania i któregoś pinu ktory w EOSie jest inny
            Ten patent trzeba będzie zbadać u Ciebie VCDSem podpiętym do bloków pomiarowych sterownika drzwi kierowcy. Jako że ja takiego panelu jak Ty nie posiadam, sam sobie tego nie posprawdzam, ale jak Twoja Czarna wróci do 100licy można będzie popatrzeć, co jej dolega.

            Sterownik, tak czy siak, ma możliwość współpracy z samochodami 4/5 drzwiowymi bo taka opcja kodowania jego jest i działa (co więcej, obydwa sterowniki jakie ja instalowałem, miały wkodowane "tylne furtki w prądzie" i były bardzo nieszczęśliwe, że tylnych modułów u mnie w aucie nie ma.

            Czy ktoś dostęp do Cioci Etki i może sprawdzić, w jakich autach prócz EOSa i Scirocco są instalowane wspomniane przez nas moduły (tzn. czy są jakieś auta, które używają tych modułów, a są dostępne z 4 szybami elektrycznymi)?
            Pozdrawiam, Robreg.
            ----
            furmanka.blogspot.com fan ;-)

            Komentarz


            • #7
              Ten patent może i fajny, ale pytanie co będzie zimą, jak szyby przymarzną do uszczelki?
              Będziecie skrobać przed? Wiem, że Scirocco tak ma i ludzie z tym żyją, ale ...
              Pozdrawiam
              Marcin

              Komentarz


              • #8
                Enriquez, ja już jedną zimę mam za sobą- nie było żadnych specjalnych dolegliwości
                raz troszkę śniegu mi się sypnęło do środka :wink:
                przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                Komentarz


                • #9
                  Enriquez - dobre, nie pomyślałem o tym.

                  Zamieszczone przez piotrek_gdy
                  Enriquez, ja już jedną zimę mam za sobą- nie było żadnych specjalnych dolegliwości
                  raz troszkę śniegu mi się sypnęło do środka :wink:
                  ...napisał piotrek_gdy, zimujący Skodę w podziemnym garażu ;-)

                  U mnie, kiedy auto zimuje pod chmurką będzie to bardzo duży problem. Czasami nieopatrzne próby ruszania szyb wiązały się ze strasznymi strzałami pękającego lodu zalegającego przy dolnej uszczelce okna.

                  Z tego wynika, że trzeba będzie:
                  • albo łazić ze skrobaczką (lub butelką letniej wody) i usuwać lód spod dolnej uszczelki szyby - wbrew pozorom mniejszym problemem jest śnieg na szczycie szyby (na to rozwiązaniem są np. owiewki HEKO), niż lód przyklejony do jej spodu
                  • albo założyć na okres zimowy stare moduły (cała wymiana to raptem 8/9 wkrętów na stronę - stare moduły ładnie leżą w pudełeczku części do użycia przy sprzedaży auta)

                  Pewnie skończy się downgradem przed pierwszymi śniegami. :twisted:

                  Z drugiej strony patrząc - nie wszystkie Scirocco zimują w garażach i żyją - może nie będzie aż tak źle
                  Pozdrawiam, Robreg.
                  ----
                  furmanka.blogspot.com fan ;-)

                  Komentarz


                  • #10
                    VW Scirocco ma te same sterowniki drzwi co Eos, i tu może być sztywny dach bez szyberdachu. Błędu takiego nie wywala. W sumie kodowania jest liczba 16384 której Ross Tech nie opisuje w angielskiej wersji nigdzie.
                    http://chomikuj.pl/lusob/VCDS
                    Trochę plików do VCDS, zapraszam

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez 1 6 D
                      16384
                      takie było oryginalne kodowanie sterownika
                      ja miałem najpierw założony sterownik drzwi pasażera ale tam nie było żadnego błędu
                      opisywany wyżej błąd pojawił się jedynie w drzwiach kierowcy
                      bez względu na zmianę kodowania(teraz mam 4343 w drzwiach kierowcy i 4342 w drzwiach pasażera) bląd nie daje się skasować trwale
                      przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                      wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                      Komentarz


                      • #12
                        Piotrek_gdy, gadzeciarzu mi w obydwu na razie wystarcza skromne 52 w obydwu.
                        Pozdrawiam, Robreg.
                        ----
                        furmanka.blogspot.com fan ;-)

                        Komentarz


                        • #13
                          Ori kodowanie w Scirocco były u mnie u kierowcy 0016436 i u pasażera 0016437
                          http://chomikuj.pl/lusob/VCDS
                          Trochę plików do VCDS, zapraszam

                          Komentarz


                          • #14
                            1 6 D, a jest jakiś patent żeby pozbyć się tego błędu?
                            przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                            wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                            Komentarz


                            • #15
                              Enriquez, mialem to samo napisać :diabelski_usmiech

                              Nie znaduje żadnego praktycznego zastosowania tych możliwości :P

                              Komentarz


                              • #16
                                demmsi, kolego- czy twój post wniósł cokolwiek konstruktywnego do dyskusji?

                                założyłem takie sterowniki bo miałem taki kaprys i wybacz kolego ale twoje zdanie niewiele mnie interesuje
                                przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                                wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez 1 6 D
                                  Ori kodowanie w Scirocco były u mnie u kierowcy 0016436 i u pasażera 0016437
                                  1 6 D, chyba na odwrót - sterownik pasażera nie powinien przyjąć bitu 0 (tzn. liczby 1)

                                  U Ciebie wyszło mi coś takiego:
                                  Kierowca 0 + 4 + 16 + 32 + 16384
                                  Pasażer 1 + 4 + 16 + 32 + 16384

                                  Zamieszczone przez demmsi
                                  Enriquez, mialem to samo napisać :diabelski_usmiech
                                  Nie znaduje żadnego praktycznego zastosowania tych możliwości :P
                                  Wzruszyła mnie Twoja historia! O ile mnie wzrok nie myli, to znajdujemy się w miejscu dedykowanym technicznym dyskusjom, Twoje zdanie na temat przydatności takiej czy innej modyfikacji do tematu nic nie wnosi, więc wyrządź światu grzeczność i pozostaw je dla siebie.

                                  PiotrekGDY, u mnie moduły przyszły z takim kodowaniem:
                                  Kierowca: 1Q0 959 701 F, Coding: 20663, 1 + 2 + 4 + 16 + 32 + 128 + 4096 + 16384
                                  Pasażer: 1Q0 959 702 F, Coding: 20918, 2 + 4 + 16 + 32 + 128 + 256 + 4096 + 16384

                                  Przeglądając materiały z sieci w wersji beta, znalazłem coś takiego:
                                  0000001 = Zainstalowano przycisk zdalnego odblokowania bagażnika
                                  0000002 = Zainstalowano oświetlenie otoczenia lustra
                                  0000004 = Zainstalowano kierunkowskazy w lusterkach
                                  0000008 = Zainstalowano podświetlenie otoczenia klamki wnętrza
                                  0000016 = Automatic Run aktywne
                                  0000032 = Zainstalowano podgrzewane lusterka
                                  0000064 = Zainstalowano światło ostrzegawcze drzwi
                                  0000128 = Nadwozie 5 drzwiowe (tylne furtki w prądzie)
                                  0000256 = Zainstalowano pamięć foteli i / lub lusterko z funkcją pamięci
                                  0000512 = Kierownica po prawej stronie
                                  0001024 = Funkcja Safe-Motor niezainstalowany
                                  0002048 = Ochrona przeciw przycięciom nieaktywna
                                  0004096 = Składane lusterka zainstalowane (MY 2008+)
                                  0008192 = Zainstalowano obsługiwany ręcznie składany dach
                                  0016384 = ??? (bit nr 14 o którym wspominał 1 6 D)
                                  0032768 = ???
                                  0065536 = ???
                                  0131072 = Zainstalowano system start / stop (MY 2010+)

                                  szczególnie podoba mi się znaczenie bitu 13
                                  Pozdrawiam, Robreg.
                                  ----
                                  furmanka.blogspot.com fan ;-)

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Re: Sterowniki przednich drzwi rodziny 1Q0 959 70x F

                                    Zamieszczone przez robreg
                                    .........
                                    "Fajność" drzwi polegała na tym, że przy otwarciu drzwi, szyba w otwartych drzwiach została automatycznie uchylona na ok. 10mm, co spowodowało, że powtórne delikatne zamknięcie prawych drzwi nie stanowiło już większego problemu (jeśli ktoś zastanawia się czemu, polecam siedząc na miejscu kierowcy poprosić kogoś o zamknięcie klapy bagażnika i zastanowienie się, jaki wpływ na zamykanie drzwi ma pojawiająca się wtedy fala wzrostu ciśnienia powietrza w aucie - podobnie dzieje się przy zamykaniu drzwi)........
                                    A to tylko dla tego ze EOS ma dach odchylany który jak się okazuje różnie potrafi się układać. Nie jest jakoś specjalnie sztywny tak jak rama drzwi, dlatego szyby "just in case" idą do dołu by nie było kolizji itp, by po prostu bezpieczniej/lepiej/pewniej się wszystko zamkneło razem.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      spacewalker, masz może schematy podłaczeń w drzwiach kierowcy w eosie i skodzie?
                                      może tam tkwi bug :roll:
                                      przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                                      wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez spacewalker
                                        Zamieszczone przez robreg
                                        .........
                                        "Fajność" drzwi polegała na tym, że przy otwarciu drzwi, szyba w otwartych drzwiach została automatycznie uchylona na ok. 10mm, co spowodowało, że powtórne delikatne zamknięcie prawych drzwi nie stanowiło już większego problemu (jeśli ktoś zastanawia się czemu, polecam siedząc na miejscu kierowcy poprosić kogoś o zamknięcie klapy bagażnika i zastanowienie się, jaki wpływ na zamykanie drzwi ma pojawiająca się wtedy fala wzrostu ciśnienia powietrza w aucie - podobnie dzieje się przy zamykaniu drzwi)........
                                        A to tylko dla tego ze EOS ma dach odchylany który jak się okazuje różnie potrafi się układać. Nie jest jakoś specjalnie sztywny tak jak rama drzwi, dlatego szyby "just in case" idą do dołu by nie było kolizji itp, by po prostu bezpieczniej/lepiej/pewniej się wszystko zamkneło razem.
                                        Od tego, że dach jest składany, wydaje mi się, jest co innego. Ostatnio widziałem jak jakiś mały Mercedesik składał sobie dach - szyby zjechały prawie do dna.

                                        Tutaj moim zdaniem bardziej chodzi o drzwi bez ramek i sposób na to, by szybę można było schować w górnej uszczelce (dokładniej w wnętrzu górnej uszczelki nadal zrobionej w formie odwróconej litery U), a nie jak to było w innych autach z drzwiami bez ramek, kiedy szyba dolega bokiem do górnej uszczelki, tylko do niej przylegając.

                                        Zamieszczone przez piotrek_gdy
                                        spacewalker, masz może schematy podłaczeń w drzwiach kierowcy w eosie i skodzie?
                                        może tam tkwi bug :roll:
                                        piotrek_gdy, wydaje mi się (dziś wieczorem to potwierdzę), że dokodowanie liczby 8192 do konfiguracji modułów może problem rozwiązać - takim kodowaniem powinieneś dać elektronice drzwi znać, że modułu składanego dachu nie ma :-) (tak jak dodaniem 1024 informujesz o tym, że drzwi nie mają silnika Safe, a dodaniem 2048, że ochrona przed przycinaniem ma być niedostępna).
                                        Pozdrawiam, Robreg.
                                        ----
                                        furmanka.blogspot.com fan ;-)

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez robreg
                                          że dokodowanie liczby 8192 do konfiguracji modułów może problem rozwiązać
                                          Zamieszczone przez robreg
                                          0008192 = Zainstalowano obsługiwany ręcznie składany dach
                                          to może powinno być -
                                          Kod:
                                          8192 = nie zainstalowano dachu składanego
                                          ?
                                          ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                          ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                          poprzednie modele:
                                          ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                          ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                          O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez krzynol
                                            Zamieszczone przez robreg
                                            że dokodowanie liczby 8192 do konfiguracji modułów może problem rozwiązać
                                            Zamieszczone przez robreg
                                            0008192 = Zainstalowano obsługiwany ręcznie składany dach
                                            to może powinno być -
                                            Kod:
                                            8192 = nie zainstalowano dachu składanego
                                            ?
                                            może, ewentualnie jeszcze można okreslić - nie zainstalowano automatycznie składanego dachu (nie wiem czy jakiś EOS jest w wersji z ręcznie składanym dachem ;-) Scirocco powinno coś takiego mieć ustawione) - tak, czy inaczej sens jest wiadomy.

                                            [ Dodano: Wto 06 Sie, 13 18:02 ]

                                            Zamieszczone przez piotrek_gdy
                                            spacewalker, masz może schematy podłaczeń w drzwiach kierowcy w eosie i skodzie?
                                            może tam tkwi bug :roll:
                                            Uparł się na te schematy! Ja Ci powtarzałem że nie :-P

                                            Kod:
                                            -------------------------------------------------------------------------------
                                            Address 42: Door Elect, Driver        Labels: 1K0-959-701-MAX3.lbl
                                               Part No SW: 1Q0 959 701 F    HW: 1Q0 959 701 F
                                               Coding: 0065652
                                            
                                            No fault code found.
                                            
                                            -------------------------------------------------------------------------------
                                            Address 52: Door Elect, Pass.        Labels: 1K0-959-702-MAX3.lbl
                                               Part No SW: 1Q0 959 702 F    HW: 1Q0 959 702 F
                                               Coding: 0065652
                                            
                                            No fault code found.
                                            
                                            -------------------------------------------------------------------------------
                                            Podszedłem do tematu jak każdy wielki odkryFca i przetestowałem brakujące bity na pałę! :twisted: Nie wiem, czy u Ciebie aktywny bit nr 16 nie spowoduje np. eksplozji lusterek, ale u mnie sprawił, że w końcu przestało drzeć się o ten nieszczęsny moduł.

                                            Może któryś bit wyłącza obsługę bezramkowców na zimę - zobaczę później - na razie spieszę się do synka!

                                            PS. Może to jednak powinno być tak:
                                            0000001 = Zainstalowano przycisk zdalnego odblokowania bagażnika
                                            0000002 = Zainstalowano oświetlenie otoczenia lustra
                                            0000004 = Zainstalowano kierunkowskazy w lusterkach
                                            0000008 = Zainstalowano podświetlenie otoczenia klamki wnętrza
                                            0000016 = Automatic Run aktywne
                                            0000032 = Zainstalowano podgrzewane lusterka
                                            0000064 = Zainstalowano światło ostrzegawcze drzwi
                                            0000128 = Nadwozie 5 drzwiowe (tylne furtki w prądzie)
                                            0000256 = Zainstalowano pamięć foteli i / lub lusterko z funkcją pamięci
                                            0000512 = Kierownica po prawej stronie
                                            0001024 = Funkcja Safe-Motor niezainstalowany
                                            0002048 = Ochrona przeciw przycięciom nieaktywna
                                            0004096 = Składane lusterka zainstalowane (MY 2008+)
                                            0008192 = ???
                                            0016384 = ??? (bit nr 14 o którym wspominał 1 6 D)
                                            0032768 = ???
                                            0065536 = Brak zainstalowanego automatycznie składanego dachu
                                            0131072 = Zainstalowano system start / stop (MY 2010+)
                                            Pozdrawiam, Robreg.
                                            ----
                                            furmanka.blogspot.com fan ;-)

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez robreg
                                              w końcu przestało drzeć się o ten nieszczęsny moduł
                                              robreg,
                                              przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                                              wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez robreg
                                                Czy ktoś dostęp do Cioci Etki i może sprawdzić, w jakich autach prócz EOSa i Scirocco są instalowane wspomniane przez nas moduły (tzn. czy są jakieś auta, które używają tych modułów, a są dostępne z 4 szybami elektrycznymi)?
                                                Nie wiem czy te moduły są instalowane w tym aucie, ale na pewno lekko opuszczane okna w drzwiach miał/ma Volkswagen Passat CC/Volkswagen CC.

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  byku123, tyle wiemy
                                                  mój pierwszy moduł pochodził od CC :wink:

                                                  ale teraz skoro temat kodowania opanowany to tylko instalować
                                                  przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                                                  wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X