Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

NOKIA CK-100 + Radio Skoda Swing - Problem

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • NOKIA CK-100 + Radio Skoda Swing - Problem

    Zamieszczone przez kult0035
    Waśka, jak sytuacja na drogach, korki do bramek w Chorwacji?

    Pytam, bo w piątek wyruszam na Korczulę......ktoś też jedzie tamże?
    Ja wróciłem tydzień temu z Korculi.

    Przygotuj się na hektary wypalonych lasów i winnic, gdzie jedziesz dokładnie ?

  • #2
    NOKIA CK-100 + Radio Skoda Swing - Problem

    Witam!
    Mam pytanie do osób, które korzystają z zestawu głośnomówiącego Nokia CK-100. Otóż w momencie gdy wsiadam do auta (bluetooth w telefonie włączony) i je "odpalam", zestaw głośnomówiący sam włącza i zaraz po sekundzie wyłącza radio. Dzieje się tak trzykrotnie. Według mnie coś jest nie tak. Rozumiem, że telefon łączy się z zestawem (trzy razy?) i być może to pobudza radio, ale czy to musi/może tak być? Również kiedy wyjmuję kluczyk, to radio samo włącza się na sekundkę i gaśnie. Jeżeli radio będzie się tak włączać i zaraz wyłączać, to pewnie długo nie pożyje... Czy u Was też tak jest?
    Skoda Octavia FL 1.6 HB '09
    Skoda Octavia Tour 1.6 HB '12 + LPG BRC

    Komentarz


    • #3
      mam ten sam zestaw, u mnie wyglada to troche inaczej, laczy sie 2 razy, za kazdym razem z informacja ze podlaczyl telefon + multimedia (czy jakos tak), radio sie automatycznie scisza ale nie gasnie

      Komentarz


      • #4
        Może odświeżę temat.
        Tez mam tą samą konfigurację.
        Gdy telefon się zaloguje do zestawu są komunikaty: podłączono telefon, podłączono odtwarzacz.
        Telefon działa elegancko przez Swinga. NIE działa odtwarzacz. Telefon wysyła multimedia np muzę z odtwarzacza do zestawu BT , bo nie odtwarza przez głośniczek, ale w samochodzie cisza :-(
        Co zrobić, żeby odtwarzał mi multimedia przez zestaw CK + Swing?
        Telefon obsługuje potrzebne funkcje (Xperia ARC S). W innym aucie z radiem Kenwood z BT działa i fon i odtwarzacz multimedialny.
        O2 FL 2012 2.0 CR CFHF

        Komentarz


        • #5
          Masz pewnie podłączone ck100 przez 4pinową wtyczkę + końcówkę jakc 3.5 w zestawie, która podaje dzwięk tylko z telefonu na radio. Muzyki nie podaje bo zestaw tak podłączony wycisza radio tak jakby miała być prowadzona rozmowa i nie będzie nic słychać. W centralce zestawu jest druga szeroka wtyczka przez którą można podłączyć 4 głośniki i będzie słychać muzykę. Trzeba zorganizować taką wtyczkę (wiązkę iso) i albo zastosować przejściówkę iso-skoda, albo urżnąć samą szeroką wtyczkę, polutować i będzie hulać wczoraj sam to przerabiałem.
          Alarmy, zabezpieczenia antykradzieżowe, GPS, zestawy BT, elektryka i elektronika TOYOTA, VAG, FIAT, OPEL

          Komentarz


          • #6
            low-raider, Dzięki - jak będzie cieplej to się za to wezmę. W razie wątpliwości będę pytał .
            A w jakim trybie pracuje (aux?) radio w czasie odtwarzania z zestawu BT?
            O2 FL 2012 2.0 CR CFHF

            Komentarz


            • #7
              Oj tego nie wiem, bo nie mam aux u siebie podłączonego (jeszcze)
              Alarmy, zabezpieczenia antykradzieżowe, GPS, zestawy BT, elektryka i elektronika TOYOTA, VAG, FIAT, OPEL

              Komentarz


              • #8
                Ktoś wie jaki jest koszt montażu tego zestawu?

                Komentarz


                • #9
                  W ASO pewnie ok. 200zł, u lokalnego montera ok. 100zł
                  Mogę Ci opisać jak go zainstalować. Zajmuje to ok. 5-20 minut. Potrzebna "zielona kostka" numer nie pamiętam ale się zaczyna 8X0 i 2 przewody 000 979 009 (EA) lub (E). Względnie można obejść się bez kostki.

                  I tak:
                  Wypadało by zdjąć plastik nad kolanami kierowcy
                  Centralkę najlepiej upchać po stronie kierowcy, gdzieś za puszką z bezpiecznikami. Z puszki wyciągnąć + i + po stacyjce, (czerwony i niebieski przewód). Masę pod śrubę gdzieś w okolicy. W zestawie masz kabelek z wtyczką 4 pin. Piny to + (czerwony), masa (czarny), +po stacyjce (niebieski) i mute (żółty).
                  Piny 009EA przecinamy na pół i wkładamy w zieloną kostkę w odpowiednie miejsca. Tu nie pamiętam w tej chwili które numery pinów, ale załączam zdjęcie i na tej podstawie opiszę.
                  Jak masz w zestawie głośnik, to ucinasz cały kabel z końcówką jack od niego. Odizolowujesz kawałek i lutujesz biały kabel do pinu oznaczonego we wtyczce jako TEL AF -, a czerwony TEL AF +, trzeci kabel (MUTE) lutujesz z kablem z 4pinowej wtyczki, która była w zestawie z kablami. Izolujesz wszystko, układasz ładnie. Podłączasz do centralki: mikrofon i prowadzisz kabelek w miejsce gdzie chcesz zainstalowac mikrofon. Wpinasz kabel z końcówką głośnika w odpowiednie miejsce w centralce. Na koniec podłączasz 4 pinową wtyczkę z zasilaniem. "Zieloną kostkę" wpinasz w szeroką wtyczkę w radio. Przekręcasz kluczyk i parujesz tel z zestawem
                  To tak po krótce.

                  A, i jeszcze to pokrętło do sterowania wpiąć w centralkę w odpowiednie miejsce. Nie ma opcji, żeby się pomylić

                  Jeśli chcecie mogę zrobić fotorelację z montażu CK100.
                  Załączone pliki
                  Alarmy, zabezpieczenia antykradzieżowe, GPS, zestawy BT, elektryka i elektronika TOYOTA, VAG, FIAT, OPEL

                  Komentarz


                  • #10
                    W ASO w Lesznie - uwaga!!!!!! 500-600 złotych za montaż :diabelski_usmiech
                    Sam tego nie ogarnę więc na razie jeżdżę bez zestawu

                    Komentarz


                    • #11
                      Ogarniesz spokojnie sluze pomoca zdalnie jakby co

                      Szczerze mowiac to za 500-600zl tez bym jezdzil bez zestawu Skad oni biora te ceny? A moze to cena z zestawem?
                      Alarmy, zabezpieczenia antykradzieżowe, GPS, zestawy BT, elektryka i elektronika TOYOTA, VAG, FIAT, OPEL

                      Komentarz


                      • #12
                        Cena montażu....ja nie mogę z tego ASO.

                        Komentarz


                        • #13
                          ja mam trochę inny problem.
                          u mnie jest Nokia CK-200.
                          Z tym że nie umiem/nie mogę jej zparować z telefonem....xperia z 1.
                          Po włączeniu CK200 jest napis "łącze".W telefonie też daję widoczny dla innych urządzeń w pobliżu... i nic dalej się nie dzieje.
                          Mam jeszcze dylemat czy tam gdzieś nie powinien być jakiś mikrofon zainstalowany?
                          koło lusterka mam rzep na podsufitce-myślę że służyło to byłemu właścicielowi właśnie w tym celu. Może ktoś łopatologicznie mi powie jak sparować te urządzenia...
                          Z góry dzięki

                          Komentarz


                          • #14
                            W telefonie nie musisz ustawiać widoczności. Na uruchomionym zapłonie bądz w trakcie pracy silnika w telefonie wyszukaj urządzeń BT. Wybierz nokia poprosi ciebie o pin wpisz właściwy dla zestawu zatwierdz i tyle powinno połączyć
                            A jak nie to trzeba poczytać manuala do zestawu

                            Komentarz


                            • #15
                              Hasan_ciach, Może być tak, że wyczerpał sie limit ilości urządzeń sparowanych z zestawem. Np w CK 100 jest chyba 5 sztuk. Trzeba zresetować " usunąć " z pamięci zestawu wszystkie zapamietane (sparowane) wcześniej urządzenia. patrz w instrukcji - powinno być jak to zrobić.
                              O2 FL 2012 2.0 CR CFHF

                              Komentarz


                              • #16
                                low-raider, U mnie CK-100 zamontowane jest tak:
                                Wsiadam do samochodu, przekręcam kluczyk włącza się automatycznie bluetooth.
                                następnie krzyczy podłączono telefon a później podłączono odtwarzacz.
                                - Jeśli ktoś dzwoni (wyświetla się na radiu swing "phone") odbieram poprzez naciśnięcie gałeczki
                                - Dźwięk z telefonu leci przez głośniki samochodowe, mogę pogłaśniać i ściszać poprzez radio oraz przez gałkę od odbierania rozmów
                                - w telefonie wszystkie aplikacje które wykorzystują głośnik wbudowany są wyciszone, mianowicie aplikacje jak automapa czy muzyka nie dają dzwięku.
                                - Można je włączyć ale poprzez wyłączenie w ustawieniach bluetooth sparowanego urządzenia "multimedia" wtedy dźwięki z multimediów idą przez głośnik telefonu a jak ktoś dzwoni to przez głośniki samochodowe.

                                Czy w ogóle da się zrobić tak aby głos multimedi szedł przez głośniki samochodu (zaznaczam że ma być to dźwięk stereo a nie mono) dźwięk mono można aktywować poprzez aplikację BTMusic na androida, działać to to działa ale wole już słuchać muzyki z głośnika telefonu niżeli kaleczyć oryginalne nagłośnienie
                                http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...a-by-aryziomex

                                Komentarz


                                • #17
                                  Da się. I w ck100 i ck200. Najprostrzy sposob to oryginalna wiazka nokia ca160 wpieta w instalacje za radiem i ta wiazką podłączony zestaw. Wtedy dzwiek stereo, wyciszanie radia podczas przychodzacej rozmowy itp. mam tak w prywatnym samochodzie.
                                  druga opcja jest troche trudniejsza, wiec nie bede jej opisywal ale dziala identycznie tak mam w sluzbowej
                                  wiazka ca160+ przejsciowka iso-》skoda to rozwiazanie p&p. Montaz zajmuje 2 minuty
                                  Wiazka ta ma swoj wlasny "modul", ktory rządzi zestawem i radiem.

                                  [ Dodano: Czw 21 Maj, 15 22:22 ]
                                  Zamieszczone przez Hasan_ciach
                                  ja mam trochę inny problem.
                                  u mnie jest Nokia CK-200.
                                  Z tym że nie umiem/nie mogę jej zparować z telefonem....xperia z 1.
                                  Po włączeniu CK200 jest napis "łącze".W telefonie też daję widoczny dla innych urządzeń w pobliżu... i nic dalej się nie dzieje.
                                  Mam jeszcze dylemat czy tam gdzieś nie powinien być jakiś mikrofon zainstalowany?
                                  koło lusterka mam rzep na podsufitce-myślę że służyło to byłemu właścicielowi właśnie w tym celu. Może ktoś łopatologicznie mi powie jak sparować te urządzenia...
                                  Z góry dzięki
                                  z telefonami sony jest generalnie problem bo sam czesto nie moge podlaczyc go do bt nokia. Glownie seria z jest jakas trefna. Podobnie jest z blackberry.

                                  Mikrofon masz w wyswietlaczu po lewej stronie. Moze byc dodatkowy na kabelku.

                                  Sprobuj: menu > ustawienia>polaczenie> menedzer polaczen>powiaz nowe urzadzenie. (w menu zestawu) I wlacz bt w telefonie. jak znajdzie to 0000 jako pin.
                                  jak nie dziala to zrob aktualizacje softu zestawu. Pomaga w wielu przypadkach.

                                  SorRy ze w dwoch postach ale pisze mobilnie i nie ogarniam
                                  Alarmy, zabezpieczenia antykradzieżowe, GPS, zestawy BT, elektryka i elektronika TOYOTA, VAG, FIAT, OPEL

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    low-raider, spoko luz, pewnie i tak sobie z tym nie poradzę a więc zapewne zostanie tak jak jest a więc szkoda, myślałem też nad wymianą kabla CA-134 na CA-159 ale nigdzie nie mogę znaleźć do kupienia :/
                                    http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...a-by-aryziomex

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      zapytaj tu: [email protected]

                                      w ubiegłym roku brałem od niego
                                      Alarmy, zabezpieczenia antykradzieżowe, GPS, zestawy BT, elektryka i elektronika TOYOTA, VAG, FIAT, OPEL

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Lipa, ta firma juz nie ma w sprzedazy tego kabelka, trzeba szukac dalej.
                                        http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...a-by-aryziomex

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez aryziomex
                                          Lipa, ta firma juz nie ma w sprzedazy tego kabelka, trzeba szukac dalej.
                                          jak Ci się uda podłączyć stereo i znaleźć komponenty to daj znać też sobie tak zrobię bo muzyka przez BT w radio brzmi fatalnie

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Podłącze w minsku maz/warszawie kolegom z forum za free.
                                            innym wytlumacze krok po kroku jak podłączyc samemu
                                            Alarmy, zabezpieczenia antykradzieżowe, GPS, zestawy BT, elektryka i elektronika TOYOTA, VAG, FIAT, OPEL

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              low-raider, Wpierw to musiał bym dostać się do centralki (nie wiem gdzie jest zamontowana) i zobaczyć jak to jest zrobione. później będę mógł co kolwiek napisać

                                              [ Dodano: Nie 24 Maj, 15 20:50 ]
                                              low-raider, W sumie jeśli to by nie robiło jakiegoś dużego kłopotu, to byś zrobił jakieś "How-to" dla potomnych ? i powiedz czy jeśli bluetooth krzyczy że podłączono multimedia to wtedy komunikuje się to na podstawie bluetooth ? czy trzeba coś dodatkowego podłączać do telefonu ?
                                              http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...a-by-aryziomex

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zna ktoś taki wynalazek głośnimówiący? Link

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez himi
                                                  Zna ktoś taki wynalazek głośnimówiący?
                                                  Jakiś chińczyk, w sumie idea fajna, ciekawe jak z wykonaniem.

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X