Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Bagażnik dachowy Skoda Octavia 2 (2012)

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Bagażnik dachowy Skoda Octavia 2 (2012)

    Fajnie ta czarna lota wygląda.
    Ledy nad rejestracja tak jak u mnie dają jak na wystawie z biżuteria

  • #2
    Bagażnik dachowy Skoda Octavia 2 (2012)

    Witam,

    jestem nowym klubowiczem,
    zamierzam kupić bagażnik dachowy głównie do przewozu rowerów, a w przszłości chciałbym również kupić "trumnę".
    Wielka prośba o poradę co mogę kupić. Zastanawiam się nad tanimi zamiennikami: np. mont blanc, ktore są 2 tańsze od thule czy oryginalnych z servisu skody.

    wielkie dzięki za pomoc

    Komentarz


    • #3
      Rozumiem ze belki dachowe masz?. Bo jasno z postu nie wynika.

      Komentarz


      • #4
        Nie mam nic. Zastanawiam się nak zakupem Thule 754 i do tego belki wingbar. Czy to dobry wybór. Czy może jest coś co wyglądem przypomina to a jest tańsze. tez zestaw to min. 820 PLN.

        Komentarz


        • #5
          Z tańszych to belki aerodynamiczne np. Aguri lub cam totus mozesz kupic za 400 zl z zamkami i do wyboru albo stalowe albo aluminiowe. Pamietaj że stalowe zwykle maja większa nośność co w przypadku boxa i rowerów na dachu jest istotne. Same uchwyty rowerowe tez sa od 80 do 300 zł pytanie jak często będziesz go wykorzystywał.
          Belki możesz kupić i za 100 zł pytanie czy warto. Jak chcesz namiar na sklep w Warszawie to pw.

          Komentarz


          • #6
            Które belki wg. Was będą cichsze

            Link1
            Link2

            Z góry dzięki
            Była: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=83896

            Komentarz


            • #7
              Jeździłem cały sezon zimowy z Interpack Quiet Q20 + box i w porównaniu do belek klasycznych (przekrój kwadratowy) są bardzo ciche. Jak na moje ucho to w mieście w ogóle ich nie słychać, a w trasie przy prędkościach 120-140 słychać może minimalnie głośniej opływające powietrze, osobiście nie słyszę wielkiej różnicy jadąc z tymi belkami ale to chyba kwestia wrażliwości i oczekiwań Proponuję podjechać do sklepu i poprosić o jedną belkę do przetestowania.

              Jedyny mankament to zamki, które zamontowane są z przedniej strony belki tak, że woda i cały syf leci prosto do zamka (wymagają dobrego środka do konserwacji i smarowania inaczej jest problem z otwieraniem).

              Komentarz


              • #8
                Zastanawiam się nad takim estawom do O2FL. Nigdy nie jeździłem z takim czymś na sobie, a jest mi taki pojemniczek trochę potrzebny. Ktoś może się wypowiedzieć na temat tch 2 elementów. Warto brać te, czy wziąć tansze zamienniki a jak tak to jakie?
                Box musi mieć takie wymiary jak w tej aukcji
                Box Thule
                Belki Thule

                Komentarz


                • #9
                  fajny ten box mam takiego w robocie i na naarty bralem spory i cichy. polecam.
                  mam belki Whispbar to ledwie wchodzi bo mocowania maja przewidziana szerokosc belek chyba max 80mm nie pamietam. ale mam juz moxc ori Thula wiec next time bedzie bez problemu.
                  Spalanie - Motostat.pl
                  Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
                  Moja OII FL 2.0TDI Kombi, oszust RS
                  Sprzedam na OLX!!

                  Komentarz


                  • #10
                    Cały sezon zimowy jeździłem z zestawem belki Interpack Quiet Q20 + box (Hapro) Inter Pack Zenith 6.6 i bardzo sobie go chwalę. Miało być cicho i jest cicho.

                    Też rozglądałem się za Thule ale naczytałem się sporo negatywnych opinii poza tym jak dla mnie był za wysoki. Przy wyborze zwracałem uwagę na wysokość (po zamontowaniu na aucie całość ma mieć mniej niż 2m - garaże podziemne, parking przy supermarketach), długość 1,9m (większa długość to box wystający nad przednią szybę, problemy z anteną dachową lub problemy z otwieraniem klapy) oraz sztywność "podłogi". Zenith oraz jego wyższy odpowiednik Traxer mają w podłodze metalowe szyny.

                    Przed zakupem proponuje podjechać do sklepu i przymierzyć do auta.

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X