Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2FL] Climatic na Climatronic 02FL

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Domyślam się ,że takich decyzji się nie żałuję :lol: ,swoją drogą czytając wcześniejsze komentarze , jestem naprawdę miło zaskoczony ceną jaką zapłaciłeś - jest naprawdę przyzwoita
    ----> ! biała MurzyNka ! <----
    ---->było 101km 260NM jest 136km 312NM<----
    _________________
    Sprzedam : Przyciski multifunkcji Skoda Octavia III ,Panel Sterowania Klimatyzacji, Kabelek pod kierownicę MLF.
    _________________
    Michał.

    Komentarz


    • #27
      Witajcie po dłuższej przerwie. Po majówce (trochę z przymusu) biorę się za następnego moda.
      Jako, że mam problem z nagrzewnicą (climatic) zaopatrzyłem się w drugą (climatronic)
      Zorganizowałem panel, nagrzewnicę, czujnik słońca. Nie mam czujnika jakości powietrza (ale chyba mieć nie muszę).

      Pomoże mi ktoś wiedzą merytoryczną w przekładce? Gaz z klimy już wybrałem, deskę mam wyjętą.

      1. Wystarczy, że wrzucę nową nagrzewnicę poskładam i podłączę panel? Czy nagrzewnicę muszę jeszcze jakoś podłączyć elektrycznie, czy wystarczą te trzy kostki, które mam od nagrzewnicy do panelu? Czy potrzebna jest jakaś dodatkowa wiązka?

      2. Gdzie podłączyć piny od czujnika nasłonecznienia?

      3. Na co zwrócić szczególną uwagę? Chciałbym to w miarę ogarnąć, żeby nie jeździć takim rozpieprzonym samochodem Wiem, że Grzegorz robił takiego moda, ale nie ma step by step manuala.

      Z góry dzięki za okazaną pomoc

      PS. Moda robię w o2 przed FL

      Uprzedzając:

      Forum - Octavia Club Polska - czytałem

      Forum - Octavia Club Polska - czytałem

      Forum - Octavia Club Polska - czytałem

      Alarmy, zabezpieczenia antykradzieżowe, GPS, zestawy BT, elektryka i elektronika TOYOTA, VAG, FIAT, OPEL

      Komentarz


      • #28
        Był taki temat dość obszerny. Poszukaj na forum
        Mój szatan

        Paweł

        Komentarz


        • #29
          Zamieszczone przez Ciekavy
          Był taki temat dość obszerny. Poszukaj na forum
          Kolega powiedzial co wiedzial :-P

          Zamieszczone przez low-raider
          Witajcie po dłuższej przerwie. Po majówce (trochę z przymusu) biorę się za następnego moda.
          Jako, że mam problem z nagrzewnicą (climatic) zaopatrzyłem się w drugą (climatronic)
          Zorganizowałem panel, nagrzewnicę, czujnik słońca. Nie mam czujnika jakości powietrza (ale chyba mieć nie muszę).

          Pomoże mi ktoś wiedzą merytoryczną w przekładce? Gaz z klimy już wybrałem, deskę mam wyjętą.

          1. Wystarczy, że wrzucę nową nagrzewnicę poskładam i podłączę panel? Czy nagrzewnicę muszę jeszcze jakoś podłączyć elektrycznie, czy wystarczą te trzy kostki, które mam od nagrzewnicy do panelu? Czy potrzebna jest jakaś dodatkowa wiązka?

          2. Gdzie podłączyć piny od czujnika nasłonecznienia?

          3. Na co zwrócić szczególną uwagę? Chciałbym to w miarę ogarnąć, żeby nie jeździć takim rozpieprzonym samochodem Wiem, że Grzegorz robił takiego moda, ale nie ma step by step manuala.

          Z góry dzięki za okazaną pomoc

          PS. Moda robię w o2 przed FL
          Po pierwsze, mowisz o NAGRZEWNICY (w sensie elementu 1K0819031B), czy o calym klamocie rozrysowanym na stronie
          Kod:
          [url="http://vagpart.com/skoda/octavia-oct-eu-2007-1z-7-000-001-82020-air-conditioning-system-with-electronic-regulation/"]Link[/url]
          Jesli o tym drugim, to problemem jest to, ze bez demontażu elementu
          Kod:
          [url="http://vagpart.com/skoda/octavia-oct-eu-2007-1z-7-000-001-85700-cross-member-for-dash-panel/"]Link[/url]
          raczej się nie obejdzie. Ja stanąłem na tym kroku i musialem poskładać samochód, bo mnie niedzielna noc zastała, a w poniedziałek auto musiało być sprawne. Reasumując prawdopodobnie jeszcze demontaż belki wzmocnienia Cię prawdopodobnie czeka. Ja mam plan taki, że po zdjęciu wzmocnienia i wyjęciu wymiennika ciepła z obwodu chłodzenia silnika, rozpołowię moduł climatronica mój i dawcy i przełożę tylko górno tylne części, nie musząc rozszczelniać klimatyzacji. Jak belka wyskoczy, to się da ogarnąć.

          Czujnik jakości powietrza, czujnik nasłonecznienia oraz dwa czujniki temp. nawiewu na ryjki użytkowników przedniego rzędu foteli samochodu podłącza się pod złącze T20 panelu Climatronica.

          Po analizie okablowania panelu poliftowego O2 (wpadlem na pomysl, by zrobić dwa mody w jednym, czyli zmianę z Climatica O2preFL na Climatronic O2FL) wyszła mi poniższa rozpiska:
          T20g/1 - czujnik nasłonecznienia G107/G134 - pin 4
          T20g/2 - czujnik wysokiego ciśnienia G65
          T20g/3 - czujnik nasłonecznienia G107/G134 - pin 3
          T20g/4 - czujnik jakości powietrza G238 - pin 3
          T20g/5 - CANH-Komfort
          T20g/6 - CANL-Komfort
          T20g/7 - wolne
          T20g/8 - wolne
          T20g/9 - czujnik nasłonecznienia G107/G134 - pin 1
          T20g/10 - regulacja temperatury fotela kierowcy
          T20g/11 - regulacja temperatury fotela pasażera
          T20g/12 - wolne
          T20g/13 - Czujnik temperatury kratek nawiewu powietrza G150 - strona L - pin 2
          T20g/14 - Czujnik temperatury kratek nawiewu powietrza G151 - strona P - pin 2
          T20g/15 - wolne
          T20g/16 - wolne
          T20g/17 - masa czujnika G107/G134 - pin 2, masa czujnika G134 - pin 2, masa czujnika G150 - pin 1, masa czujnika G151 - pin 1
          T20g/18 - zawór sprężarki N280
          T20g/19 - masa
          T20g/20 - SC16 (+12V)

          Złącze T16 Climatronica idzie do wewnętrznej wiązki modułu Climatronica i jej nie rozpisywałem.
          Pozdrawiam, Robreg.
          ----
          furmanka.blogspot.com fan ;-)

          Komentarz


          • #30
            Wielkie dzięki

            Niestety wymieniam cały zespół nagrzewnicy, nie sam wymiennik ciepła, także roboty będzie huk. planuję w sobotę od rana zacząć działać, żeby mnie noc nie zastała. Deskę mam już wyjętą więc może pójdzie sprawnie

            Gdzie są te czujniki temperatury na twarze? Nie zwróciłem na to uwagi. W climatic też jest coś takiego? Można wykorzystać te, które są zamontowane teraz (jeśli są)?

            Jeśli wszystko się uda zamknę się w kosztach: (gdyby ktoś pytał o opłacalność moda)

            nagrzewnica kompletna - 180zł
            czujnik nasłonecznienia - 15zł
            panel climatronic z funkcją grzania dupska (kolejny mod przymusowy) - 30zł
            opróżnienie i napełnienie klimy - 0zł (szwagier)
            wymiana filtra kabinowego - 20zł

            przesyłek nie liczę bo wszystko kupowałem w jednym miejscu na pobliskim "szrocie"
            --------------------------------------------------------------------------------
            RAZEM: 245zł
            Alarmy, zabezpieczenia antykradzieżowe, GPS, zestawy BT, elektryka i elektronika TOYOTA, VAG, FIAT, OPEL

            Komentarz


            • #31
              W Climaticu masz jeden czujnik, w kanale nawiewu na ryjki mniej wiecej na wysokosci panelu fabrycznego radia. Masz go w kanale lewego nawiewu. W Climatronicu masz dwa, jeden mozesz uzyc stary, drugi trzeba dokupic.

              Zrob zdjecia ze swojej wymiany, jeslibmozna prosic, moze mi sie przydadza w drugim podejsciu :-)
              Pozdrawiam, Robreg.
              ----
              furmanka.blogspot.com fan ;-)

              Komentarz


              • #32
                Część fotek z demontażu deski już mam, zrobię fotorelację z opisem, ale nie obiecuję, że będzie to szybko
                Alarmy, zabezpieczenia antykradzieżowe, GPS, zestawy BT, elektryka i elektronika TOYOTA, VAG, FIAT, OPEL

                Komentarz


                • #33
                  low-raider jak Ci się uda to może się wybiore na zwiedzanie Warszawy ,a Tobie zostawie auto z kluczykami ?
                  ----> ! biała MurzyNka ! <----
                  ---->było 101km 260NM jest 136km 312NM<----
                  _________________
                  Sprzedam : Przyciski multifunkcji Skoda Octavia III ,Panel Sterowania Klimatyzacji, Kabelek pod kierownicę MLF.
                  _________________
                  Michał.

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X