Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Uszczelka klapy bagażnika O2 Liftback

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Uszczelka klapy bagażnika O2 Liftback

  Witajcie,

  W naszej Skodzie od nowości były kłopoty z klapą. Przede wszystkim - z zamykaniem - trudno się zatrzaskiwała oraz z wodą "stojącą" w zagłębieniu na środku uszczelki przy dolnej krawędzi klapy.

  Przez 8 lat były robione różne kombinacje mające wyeliminować problemy i jest już całkiem dobrze ale nie idealnie.

  Zrobiona była chyba 3 razy regulacja klapy. Ostatecznie klapa zamyka się na swój sposób nawet sama z siebie bez trzaskania i jest ustawiona symetrycznie.

  Wymieniana była uszczelka klapy bagażnika kilka lat temu co wydatnie poprawiło problemy z nabieraniem się wody do uszczelki.

  Wymieniony był silniczek wycieraczki + uszczelka gdyż był tam przeciek zarówno płynu z wężyka jak i przeciek wody przez uszczelkę wycieraczki w szybie.

  Teoretycznie uszczelka klapy chyba przylega do klapy na dolnej krawędzi bo próbowałem wkładać kartkę między klapę a uszczelkę i nie da się tej kartki łatwo wyciągnąć - czyli przylega.

  Mimo to wczoraj po całym dniu ulew w tym rowku który jest w uszczelce było trochę wody jak również minimalna jej ilość nabrała się do niej do środka przez te otworki. Uszczelka na krawędzi styku z klapą była cała mokra. Jednocześnie suchy był zamek i na szczelnie między plastikowym wygłuszeniem klapy a właściwą klapą też nie było wody. Na plastiku progu bagażnika też wody nie było (ten problem wyeliminowało doszczelnienie wycieraczki).

  Czy to częsta przypadłość? Generalnie po większych deszczach od ponad 8 lat na tej uszczelce gromadzi się więcej lub mniej wody. Zanim wymieniono uszczelkę kilka lat temu potrafiło się wręcz nalać do uszczelki tak że sikało z niej przy naciskaniu. A może ta uszczelka nie musi być taka bardzo sucha, może zbyt wiele od niej oczekuję?

  Pomimo tych problemów nie pojawiła się żadna korozja.

 • #2
  Witam, przeczytałem kolegi post i mam podobny problem, w tylnej uszczelce po opadach gromadzi się woda a przy zamykaniu klapy sika z otworków oda prosto do bagażnika, sprawdzałem uszczelkę i nie wydaje się aby na górze była pęknięta, wiec skąd ta woda w uszczelce?
  Witam, jeżdżę skodą octavią 2 FL Mint 1.4 tsi Antracyt, pozdrawiam
  Była:
  Jest:
  1) Octavia 1,4 TSI

  jak sobie kupię jeszcze więcej aut to będę miał jeszcze dłuższy podpis

  Komentarz


  • #3
   Wynika to z ugniecenia się uszczelki zwłaszcza w narożnikach u góry przy lampach. Należy porządnie podregulować klapę jeśli gdzieś nie stykają odboję lub klapa stuka a potem wymienić uszczelkę na nową. Taka uszczelka układa się pod nowy kształt w 3-4 tygodnie więc cokolwiek ruszymy w regulacji klapy to ona będzie już nieszczelna. Jakoś mało sprężysta jest ta guma.

   Ja wymieniłem i może teraz nieźle lać i nie ma najmniejszego kłopotu. Koszt w ASO max do 300 zł z robotą. 20 minut się wymienia.

   Pozdrawiam

   Komentarz


   • #4
    Hej, a do wymiany trzeba chyba ściągnąć czarne półeczki, na których się trzyma półka bagażnika i niejako tapicerka jasna słupka C zgadza się? Ta półeczka jak jest przymocowana do jasnej ciasnej?! Już miałem problem z nią jak robiłem centralkę czujników tył ale obyło się bez demontażu. Teraz to mus?

    Btw ale odkop

    Komentarz


    • #5
     Okeej ogarnięte. Pod tapicerką są 2 śrubki które trzymają tą podpórkę półki, jedna spoko od strony klapy a druga trzyma pas bezpieczeństwa też. Dało rade tylko tą pierwszą odkręcić i poszło.

     Komentarz

     POWRÓT NA GÓRĘ
     Pracuję...
     X