Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] szumy w tylnych drzwiach

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Zamieszczone przez czyzyk64
    cut
    Czym innym jest świst wiatru na niedokładnie wykonanej wklejanej szybce tylnej drzwi (przy pewnej prędkości pojawia się i następnie nasila - ale dźwięk jest dość znany i z trzeszczeniem bym go nie pomylił) a czym innym jest trzeszczenie np.drzwi...

    Jak trzeszczy to trzeba zlokalizować skąd to idzie - siadasz z tyłu i słuchasz gdzie dźwięk jest najdonośniejszy - jak trzeba otwórz siedzenie od środka i głowę do bagażnika :lol: (i żeby nie było że namawiam na jazdę w niebezpiecznych warunkach.... :twisted: ) bo przyczyn może być co niemiara - mogą być same uszczelki drzwi (może trzeba je przesmarowć wazeliną techniczną) może być uszczelka klapy tylnej (też przesmarować) może być zawieszenie ... nie da rady tak wskazać co się dzieje jak nie słychać samochodu ....

    Pozdrawiam

    [ Dodano: Wto 10 Lis, 09 09:29 ]
    Zamieszczone przez speede
    u Dziwne w marcu wymienialem, .....
    Co ja mogę :lol: - starałem się wskazać prawdopodobne przyczyny, ale zawsze coś może wyskoczyć extra....
    Shit happens ... :evil: - jak to kiedyś ktoś powiedział....
    p.s.
    Podjedź do mechanika niech sprawdzi łożysko .... będziesz miał jedną opcję z głowy...

    Pozdrawiam
    Jacek
    Mam, jeżdżę, cieszę sie (-:
    Zmiana na 1.4 TSI 140 HP.
    Niestety ta nowa to nie jest 4x4 ...

    Komentarz


    • #27
      Jacek G, z tym bagażnikiem to ci sie udało, :lol: , ale faktycznie , najtrudniej jest znależć przyczyne, potem to juz pikuś.

      Komentarz


      • #28
        Zamieszczone przez p690
        Podłącze się pod temat.

        Od kilku dni wyrażnie słychać jak (na nierównościach) pracują uszczelki w drzwiach. :x
        Co do szybki, u mnie lewa tylna tragicznie szumi. Co proponujecie w obu przypadkach ?

        Pozdrówka
        p690
        lewe tylne = szum mała szybka , zgłosiłem to na gwarancji i zrobili, jak odebralem auto tu czułem ocet ! wiec silikon z tubki pod zasadniczą uszczelkę małej szyby. Nastała cisza ... ale sposób średnio elegancki - za to bez wycinania szyby.
        pozdrawiam
        GrzegorzPL

        Komentarz


        • #29
          Wiem, że temat stary, ale problem nadal aktualny (z tego co czytałem nawet w OIIFL). A więc w mojej Octavii II w tylnych prawych drzwiach "był" ten sam problem, tzn. szumy jakby drzwi nie domknięte. Jako, że samochód dawno po gwarancji postanowiłem problem rozwiązać sam. Po prostu zgodnie z porada na forum napuściłem silikonu (czarny, uniwersalny) pomiędzy uszczelkę tylnej szybki i krawędź drzwi. Faktycznie nastała cisza, ale pojawił się nowy problem, tzn. z powodu odchylania uszczelki, a i być może zbyt dużej ilości silikonu zaczęła ona odstawać, co niestety wygląda bardzo nieestetycznie. Zdesperowany, zadzwoniłem więc do ASO w Zielonej Górze z pytaniem o koszt uszczelki i wklejenie. A tutaj zonk :cry: Trzeba zamówić uszczelkę razem z szybką, bo to komplet. Koszt prawie 300 zł + montaż, ale nawet gdybym koszt przebolał, to co z VIN-em na szybce? Wszystkie szyby oryginalne, a jedna nie. Przyszły kupiec powie "Panie bity z boku !!" :shock: Tak więc pytanie, czy ktoś przerabiał wycinanie i wklejanie szybki w serwisie, a może u szybiarza? Co z tym VIN-em? Czy jest inny sposób?
          P.S. Obecnie próbuję podkleić uszczelkę, ale jest problem, ponieważ pomimo odtłuszczenia acetonem silikon nie łapie uszczelki, taśma dwustronna puszcza po kilku godzinach. Ostatnia deska ratunku to klej do szyb (już zamówiony) tylko jak ja przytrzymam uszczelkę przez kilka godzin? :?: HELP.

          Komentarz


          • #30
            ja się również podłącze jaki spray ?? Marka nazwa ?? albo jaki najlepszy bo mi wiuuuuwaaaa prawa tylna strona ...
            Skoda Octavia II 2.0TDI 16V BKD v. Elegance.

            Komentarz


            • #31
              Spray to nie wiem czy tu pomoże, bo ewidentnie po zasilikonowaniu szpary pomiędzy uszczelką, a krawędzią drzwi w samochodzie cisza jak makiem zasiał. Ale silikonu też nie polecam. Teraz to bym użył kleju do szyb.

              Komentarz


              • #32
                akm97, Witam.
                Mam dokładnie taki sam problem jak Ty kolego, powyżej 70 km/h słychać szum w prawych tylnych drzwiach, tak jakby szyba była uchylona.
                Zastanawiam się czy podjechać do salonu skody czy zrobić zabieg we własnym zakresie. Mówisz, że lepiej użyć kleju do szyb.
                Możesz podesłać fotkę, w którym miejscu silikonowałeś? Byłbym wdzięczny.

                Pozdrawiam Marcin W.

                Komentarz


                • #33
                  Ja tak jak zdjęciu, oczywiście od wewnątrz. Trzeba jednak sprawdzić indywidualnie, gdyż miejsce może się różnić w zależności od samochodu. Przede wszystkim uważaj na uszczelkę, gdyż jej zbyt mocne wywinięcie powoduje, że nie chce wrócić dokładnie na swoje miejsce. Co do kleju do szyb. Jest OK, ale zachlapania lakieru bez specjalnych środków nie da się doczyścić.
                  ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl

                  Komentarz


                  • #34
                    Dzięki za pomoc.
                    Rozmawiałem z salonem SKODY, powiedzieli, że mieli podobne przypadki. Chyba wybiorę się do nich, powinienem mieć gwarancję na tą usługę.
                    pozdrawiam

                    Komentarz


                    • #35
                      Salon w Z.G. nie był "zainteresowany" taką usługą. gdybym się uparł to mogliby wymienić całą szybkę, ale koszt niemały (nie pamiętam już jakieś 300-400 zł, a i VIN inny). Z moich obserwacji wynika, że problemem nie jest wadliwe "zgrzanie" uszczelki z szybką jak by się mogło wydawać, ale raczej sam montaż szybki w drzwiach.
                      P.S. U mnie po zasilikonowaniu po niedługim czasie szum wrócił, a silikon dał się oderwać bez problemu, po złapaniu za jeden koniec szczypcami, ale to chyba z tego powodu, że silikon był uniwersalny.

                      Komentarz


                      • #36
                        Witam,chciałbym się podłączyc pod temat.Mam octavie II i mnie strasznie wkurza ten świst podczas jazdy.Czytałem wasze wypowiedzi i postanowiłem okleic taśmą tą małą szybkę i okazało sie że świst ucichł. Mam zamiar jakoś to uszczelnic ale jakby ktoś przesłał mi zdięcia jak to dokładnie zrobic byłbym wdzięczny. Niechciał bym czegoś uszkodzic.

                        Komentarz


                        • #37
                          W ASO robią tak jak na fotce poniżej.

                          Mają do tego "specjalne" uszczelniacze:

                          Sili Gasket II czarna KENT nr kat. 34337 YHK 506 752

                          Top Gasket czarna RETECH nr kat. TGK – 1 05.0002 YHC 506 752

                          uszczelka szyby WÜRTH nr kat. 890 100 043 YHB 502 447
                          Załączone pliki
                          Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                          Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                          Komentarz


                          • #38
                            Dzięki kowal 2002
                            Teraz muszę załatwic sobie uszczelniacz i do dzieła.
                            Dam znac co mi wyszło.

                            Komentarz


                            • #39
                              mariuszpolice,

                              Ja użyłem:
                              BOLL Poliuretanowa masa klejąco-uszczelniająca

                              Link
                              MECHANIKA # WULKANIZACJA # MYJNIA # SPRZEDAŻ NOWYCH OPON # PROSTOWANIE FELG #

                              Zapraszamy : http://ww.facebook.com/navigator.auto


                              # # # # # # # # # # #

                              Moja O2
                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=51159

                              Komentarz


                              • #40
                                Jeszcze jedno kowal 2002
                                gdzie taki uszczelniacz sobie sprezentowac?
                                niejestem zwolennikiem papractwa jakimiś sylikonami,gdzie po jakimś czasie sie wraca do temetu
                                jak zrobic to raz a porządnie

                                Komentarz


                                • #41
                                  kowal 2002, wybawco, skąd Ty bierzesz tak szczegółowe informacje? Jeśli u mnie po takim zabiegu problem zniknie, to... normalnie nie wiem, co

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    mariuszpolice, i WURTH i RETECH mają w PL przedstawicieli/sklepy więc nie powinno być problemów z kupnem. ASO też powinno mieć, ale pewnie będzie drożej.

                                    fernando, z internetu :diabelski_usmiech ...
                                    Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                                    Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      Zamieszczone przez kowal 2002
                                      W ASO robią tak jak na fotce poniżej.
                                      A wiesz może, czy nadmiar kleju łatwo usunąć z lakieru, czy potrzebne są inne specjalne środki? Pytam, bo np. klej montażowy do szyb, po lekkim przyschnięciu jest bardzo trudny do ruszenia...

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        akm97, nie bawiłem się tym, ale karta produktu Wurth-a pokazuje, że robione to jest na bazie benzyny lekkiej, więc teoretycznie powinno się dać zmywać np. benzyną ekstrakcyjną...
                                        Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                                        Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          Zamieszczone przez kowal 2002
                                          fernando, z internetu :diabelski_usmiech ...
                                          To masz zdolności i odrobinę czasu

                                          Komentarz


                                          • #46
                                            Dzięki koledzy za info
                                            Dzisiaj jade zakupic co trzeba i jak pogoda dopisze to zmierze się z tym problemem

                                            Komentarz


                                            • #47
                                              Dzięki za info przydatny temat pozdrawiam

                                              Komentarz


                                              • #48
                                                Jako że mnie też męczy świst wiatru, czy Waszym zdaniem można do uszczelnienia tylnego "trójkącika" użyć kleju do szyb samochodowych? Kupiłem całą tubę do montażu RLSa i zastanawiam się się, czy nie mógłbym go wykorzystać. Obawiam się tylko czy to dobry pomysł, gdyż klej do szyb chyba twardnieje, natomiast uszczelniacze mogą pozostawać plastyczne. Z drugiej jednak strony, klejem tym wkleja się też duże szyby przednie, gdzie karoseria pracuje (skręca się) chyba bardziej niż sztywna rama drzwi :roll: . Chętnie poznam Wasze zdanie.
                                                Pozdrawiam,
                                                Andys

                                                Komentarz


                                                • #49
                                                  Z czystym sumieniem mogę polecić do tego celu Sikaflex® - 221. Jest to uszczelniacz na bazie poliuretanu. Występuje w rożnych kolorach.
                                                  Tu karta charakterystyki:
                                                  403 Forbidden
                                                  Korzystałem wielokrotnie z tego produktu i jest naprawdę dobry. W końcu swiss made
                                                  @200KM

                                                  Komentarz


                                                  • #50
                                                    Silikon szklarski i u mnie po temacie.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X