Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[02] ogranicznik otwierania drzwi

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [02] ogranicznik otwierania drzwi

    Fajne, chociaz nie wiem czy pasuje do charakteru samochodu?

    Pozatym cos dzisiaj stałes zamyslony na pierwszego pod Bachusem Czy to z oboawy jak to zamontowac?? :szeroki_usmiech

  • #2
    [02] ogranicznik otwierania drzwi

    czy ktoś może mi podpowiedzieć , czy aby wymienic ten ogranicznik musze zdejmowac całe poszycie dzrwi, może ktoś juz to robił?
    Załączone pliki

    Komentarz


    • #3
      pytasz o ten mocowany na torx?
      przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

      wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

      Komentarz


      • #4
        tak, chodzi mi o ten długi , poprzeczny, który wchodzi w drzwi.
        Może ktoś mi podpowie na jaką on jest śrubę przykręcony, bo torx to nie pasuje.

        Komentarz


        • #5
          Panowie podepnę sie pod temat. Ogranicznik juz chyba sie trochę wyrobił i drzwi same mi się zamykają na postojach przy delikatnych przechyłach. Trochę mi to utrudnia życie i zastanawiam się nad wymianą na nowy. Przerabial ktoś ten temat ???

          [ Dodano: Sro 28 Sie, 13 17:42 ]
          Ps. no i temat dotyczący O2 w dziale O1 do przepiecia
          Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

          Spalanie - Motostat.pl

          Komentarz


          • #6
            w O2 trzeba zdejmować moim zdaniem tą blachę ... pod tapicerką drzwi.. wymieniałem kiedyś, serwis skasował 60zł więc pewnie musieli ściągać blachę
            service by Auto Tar

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez czyzyk64
              Może ktoś mi podpowie na jaką on jest śrubę przykręcony, bo torx to nie pasuje.
              SPLINE M8.

              ]"]Error 404 - Zapodaj.net


              Temat zmęczonego ogranicznika znany jest również w Fabii, tyle, że łatwiej go wymienić ale tylko z przodu.

              Niestety to nie tak jak w O1, Bora, Passat, Audi, Golf IV, gdzie ogranicznik jest po prostu wieczny.
              Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
              Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

              Komentarz


              • #8
                Witam,
                Czy sprawdzaliscie czy faktycznie trzeba sciagac ta blache pod tapicerka przy wymianie ogranicznika ?

                Komentarz


                • #9
                  lukasz921, Możesz zdjąć głośnik.
                  Następna będzie panamera....????
                  Bo trzeba leczyć przyczyny, a nie skutki...

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez boogoo
                    lukasz921, Możesz zdjąć głośnik.
                    Tylko w o2 jest głośnik z drugiej strony i też jest na nity, a będzie ciężko dobrać się do śrub ze względu na odległość.
                    Najlepiej zdjąć blachę, rozwiercamy nity, blacha ładnie schodzi. Odkręcamy ogranicznik 2 śruby. Zakładamy nowy. Blachę najlepiej ponownie zanitować, jeżeli nie mamy nitownicy można użyć wkrętów do blachy z dużymi łepkami i wkręcić się przy otworach po nitach.
                    TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
                    SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
                    SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

                    Komentarz


                    • #11
                      Że tak wtrącę swoje 3 grosze.
                      Dzisiaj "podklejałem" silikonem ta blachę gdyż pomału przelewała mi się woda pod tą właśnie blachą.
                      I z autopsji dzisiejszej nie wynika, że po przewierceniu aż 9-ciu nitów nie dostaniemy się do środka aby bez problemów operować w drzwiach, chyba że ja coś źle zrobiłem.
                      Ale, po przewierceniu tych nitów pozostają jeszcze te od szyny szyby ( z większymi główkami). Ja ich nie przewiercałem bo nie wiedziałem czy aby czegoś nie spier....lę i odpuściłem temat. Na tyle ile mi pozwalało odgięcie tej blachy zrobiłem swoje ale nie da jej się na tyle odgiąć aby operować bez problemu przy ograniczniku.
                      Chyba, że faktycznie coś robiłem nie tak jak trza.
                      Pozdrawiam.
                      Powoli ale do celu-"gdy się człowiek spieszy to się diabeł cieszy"

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez pawel_breslau
                        Że tak wtrącę swoje 3 grosze.
                        Dzisiaj "podklejałem" silikonem ta blachę gdyż pomału przelewała mi się woda pod tą właśnie blachą.
                        I z autopsji dzisiejszej nie wynika, że po przewierceniu aż 9-ciu nitów nie dostaniemy się do środka aby bez problemów operować w drzwiach, chyba że ja coś źle zrobiłem.
                        Ale, po przewierceniu tych nitów pozostają jeszcze te od szyny szyby ( z większymi główkami). Ja ich nie przewiercałem bo nie wiedziałem czy aby czegoś nie spier....lę i odpuściłem temat. Na tyle ile mi pozwalało odgięcie tej blachy zrobiłem swoje ale nie da jej się na tyle odgiąć aby operować bez problemu przy ograniczniku.
                        Chyba, że faktycznie coś robiłem nie tak jak trza.
                        Pozdrawiam.
                        Jak mocniej odegniesz/odepchniesz blachę, blacha zacznie opuszczać się razem z szybą. Nie trzeba roznitowywać prowadnic od szyb. jedyną przeszkodą będzie wiązka elektryczna, dobrze jest wyciągnąć kostkę z zamka i linkę od zamka trzeba trochę popchnąć do środka, bo blacha również może się na niej klinować. Jeszcze dobrze jest wypiąć szybę 2x bolce/tulejki (dobrze je psiknąć do poślizgu i broń Boże nie stukać tylko wypychać) i będzie blacha leżeć na glebie. Ale bez demontażu szyby i z tak odgięta blachą już od dołu będzie można wepchnąć rękę z kluczem.
                        TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
                        SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
                        SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

                        Komentarz


                        • #13
                          Hmm, to jednak ja dałem ciała
                          Ale już zrobiłem co miałem zrobić i mam nadzieję do tematu nie wracać.
                          Jeśli jednak będę zmuszony to będę mądrzejszy o tą poradę
                          Dzięki :lol:
                          Pozdrawiam.
                          Powoli ale do celu-"gdy się człowiek spieszy to się diabeł cieszy"

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X