Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

02FL 2009 +12v do wysterowania przekaznika.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • 02FL 2009 +12v do wysterowania przekaznika.

    Witam wszystkich szanownych uzytkownikow, dziekuje z gory za pochylenie sie nad moja sprawa.

    Chcialbym podlaczyc ladowarki dla dzieci usb.
    Prad pobiore z zapaniczki. Tam jest 12 nonstop.
    ​​​​​​Dlatego uzyje przekaznika, chcialbym zeby sterowanie zanikalo po wyjeciu kluczyka ze stacyjki lub otwarciu dzwi kierowcy. Nie po wylaczeniu zaplonu.
    Radio odpada mam tam caly czas 12v + sterowanie can.
    Pytanie brzmi gdzie moge faktycznie znalesc +12 zanikajace po wylciagnieciu kluczyka lub otwarciu drzwi.
    Dziekuje za wszelkie popldpowiedzi sprawdze wszelkie mozliwosci.
    Dziekuje I pozdrawiam.
    Michal.

  • #2
    Zaglądnij do bezpieczników i poszukaj który obwód zasila się po włączeniu stacyjki.
    Ja u siebie drugie gniazdo zapalniczki podłączyłem chyba do bezpiecznika tylnej wycieraczki, jest ona u mnie bardzo sporadycznie włączana tak więc idealnie nadawała się do dodatkowego gniazda. Nie trzeba nawet ingerować w oryginalne przewody, zakup sobie ( nazwy tego mogą być różne ) Przejściówka do skrzynki bezpieczników samochodowych
    Wpinasz to w miejsce bezpiecznika i gotowe.

    Komentarz


    • #3
      dziekuje, ale to nic nie wnosi do tematu. Tam znalazlem kilka obwodow +12 po wlaczeniu stacyjki.

      Chcialbym zeby zanikaly po wyciagnieciu kluczyka lub otwarciu drzwi. Nie po przekreceniu kluczyka w pozycje 0.

      ​​​​​​

      Komentarz


      • #4
        No dokładnie tak jest, gaśnie po wyjęciu kluczyk a włącza się po jego przekręceniu.

        Mogę zrobić zdjęcie pod który bezpiecznik to podłączyłem. Mam tam na stałe wpiętą ładowarkę do telefonu.
        Ostatnio edytowany przez petro_m; 9991883.

        Komentarz


        • #5
          Super poprosze mam nadzieje ze u mnie bedzie tak samo.

          Komentarz


          • #6
            Ja u siebie dałem tutaj.
            Załączone pliki

            Komentarz


            • #7
              Bardzo dziekuje za czas i zdjecia, jednak u mnie na tym zacisku napiecie zanika po przekreceniu kluczyka w pozycje 0.
              Jak znajde czego szukam podziele sie.

              Komentarz


              • #8
                Pobieżnie przeczytałem twoje pytanie i źle je zrozumiałem

                Raczej nie ma takiego obwodu który wyłączał by zasilanie po wyjęciu kluczyka lub otwarciu drzwi.


                W skodzie urządzenia takie jak np radio mają na stałe 12+ tylko przechodzą w stan uśpienia, nie ma tam " zaniku " 12v po wyjęciu kluczyka

                Komentarz


                • #9
                  Wiem dziekuje. Samo sterowanie natomiast jest.
                  Po wyciagnieciu kluczyka gasnie radio, poswietlenie zegarow, podswietlenie wlacznika wswiatel.
                  Jak cos wtmysle dam znac.
                  Pozdrawiam.

                  Komentarz


                  • #10
                    No tak jest ale komunikacja CAN, chyba że sie podepniesz w jakimś odbiorniku radia... pod jakąś diodę żarówkę ale to druciarstwo

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X