Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2} SCOUT jak zamocowane są plastiki na nadkolach i progach

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2} SCOUT jak zamocowane są plastiki na nadkolach i progach

    Witam

    Ostatnio zobaczylam, ze pod plastikami w mojej Octavii II Scout 2011 (poliftowej) zaznaczonymi na zdjeciu znajduje sie rdza, i chcialem je zdjac, zeby zobaczyc czy dam sobie rade samemu z konserwacja czy auto musi isc na grubsza operacje do warsztatu i stad moje pytanie:

    JAK SĄ PRZYMOCOWANE PLASTIKI NA NADKOLACH I PROGACH? Czy sa one tylko klejone, czy klejone in na zaczepach?

    octavia.png

  • #2
    Kolega klarus wie co nieco na ten temat. To może podpowie.
    Pozdrawiam,


    Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez spj Zobacz wpis
      Kolega klarus wie co nieco na ten temat. To może podpowie.
      Prawdę mówiąc niewiele wiem, nigdy ich nie demontowałem, wszystko zawsze robił warsztat, a ja płaciłem i nie dociekałem czy są tam jakieś zaczepy...Wiem tylko że z listwami na nadkolach nigdy nie mieli żadnych problemów, natomiast gdy chciałem aby zajęli się purchelkami wychodzącymi spod listw na progach, stwierdzili że fabrycznie są one tak mocno klejone, że muszę być przygotowany że może im nie udać się ich "bezboleśnie" zdjąć i może tak być że będzie trzeba zamówić nowe listwy (koszt nowych listw progowych to ponad tysiąc zł za stronę).... Nie zdążyłem tego zrobić, więc nie wiem czy tak jest istotnie...

      Jedyne co mi przychodzi do głowy: wpisz w google "skoda octavia scout 2 listwy na błotniki/nadkola" i wejdź w Grafikę... może to coś pomoże...
      Chyba że ktoś znający się lepiej na rzeczy coś tu podpowie....
      ​​
      Ostatnio edytowany przez klarus; 28949.
      Maciek
      terminarz trójmiejskich spotów klubowych
      Zapraszamy....

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez klarus Zobacz wpis
        Prawdę mówiąc niewiele wiem, nigdy ich nie demontowałem, wszystko zawsze robił warsztat, a ja płaciłem i nie dociekałem czy są tam jakieś zaczepy...Wiem tylko że z listwami na nadkolach nigdy nie mieli żadnych problemów, natomiast gdy chciałem aby zajęli się purchelkami wychodzącymi spod listw na progach, stwierdzili że fabrycznie są one tak mocno klejone, że muszę być przygotowany że może im nie udać się ich "bezboleśnie" zdjąć i może tak być że będzie trzeba zamówić nowe listwy (koszt nowych listw progowych to ponad tysiąc zł za stronę).... Nie zdążyłem tego zrobić, więc nie wiem czy tak jest istotnie...
        ​​
        dziekuje za wskazowki i pozdrawiam.

        Komentarz


        • #5
          W passacie B7 alltrack są przyklejone na taśmę dwustronną. Trzeba podgrzać np. suszarką i można delikatnie odrywać. Jest duże prawdopodobieństwo to co pisał klarus, że coś pęknie itd.
          Załączone pliki

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X