Woda w klapie i uszczelce bagażnika

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • robstar
    Classic
    • 2018
    • 6

    Woda w klapie i uszczelce bagażnika

    Witam wszystkich.
    Od ponad roku mam problem z wodą dostającą się do środka klapy bagażnika oraz do uszczelki. Obejrzałem już chyba wszystko, zdjąłem plastik z wewnątrz klapy, wykręcałem silnik wycieraczki, poprawiałem uszczelnienie osi wycieraczki (było podejrzanie, na plastiku duża rdzawa plama, dokładnie pod osią wycieraczki, miało to możliwość spływania do dołu klapy), obmacałem całą uszczelkę (niestety nie da się jej zdemontować i obejrzeć) i żadnych uszkodzeń. Woda nawet po krótkim deszczu pojawia się WEWNĄTRZ uszczelki i wypływa otworkiem, po naciśnięciu psika! Auto stoi pod domem minimalnie pochylone na lewo i po deszczu w klapie jest tyle wody, że otwierając bagażnik wylatuje ona przy gumowym odbojniku. Otwór na środku klapy jest drożny, wewnątrz nie ma syfu, sprawdzałem. O ile wodę w klapie mogę jakoś wytłumaczyć jednak możliwą nieszczelnością przy osi wycieraczki, o tyle za chińskiego boga nie wiem skąd ta woda w uszczelce???
    Miał ktoś może podobny problem? Bo mnie zaraz będzie szlag trafiał jak zaczną mi szyby od wewnątrz zamarzać, jak w zeszlą zimę :-).
  • demmsi
    Elegance
    • 2011
    • 966
    • Octavia II combi (1Z5)
    • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

    #2
    Są co najmniej 3 miejsca, które łatwo sprawdzić.
    Kupujesz sobie taśme bezbarwną klejącą i zaczynasz:
    1. miejsce nr 1 - trzecia lampa stop - zaklejasz brzegi i patrzysz
    2. uszczelka wycieraczki
    3. logo skody na klapie

    Mi woda dostawała się przez opcję 3 az do momentu gdy włącznik klapy zaczął żyć własnym życiem...

    Komentarz

    • robstar
      Classic
      • 2018
      • 6

      #3
      O trzeciej lampie nie pomyślałem. Uszczelkę wycieraczki teoretycznie poprawiłem, pod logo, od wewnątrz, od tych szpilek w dół niby delikatne rdzawe ślady są, ale to nie wygląda na aż takie lanie żeby po godzinie deszczu wewnątrz klapy było tyle wody. Choć mogę się mylić... Poza tym włącznik klapy żyje bezproblemowo.
      Natomiast przez te trzy miejsca, o których piszesz, woda chyba nie dostanie się do wewnątrz uszczelki babażnika? Ta woda z uszczelki wycieka przez otworek do wnętrza bagażnika, co jest strasznie irytujące.
      Popatrzę na tę lampę stopu, może faktycznie coś tam będzie...

      Komentarz

      Pracuję...