Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Cykanie wtryskiwaczy gazowych - ich wyciszenie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Cykanie wtryskiwaczy gazowych - ich wyciszenie

    blind_walker nie po drodze do sklepu,ale na drodze sie mijamy:P ostatnio nawet pare razy heh

  • #2
    [O2] Cykanie wtryskiwaczy gazowych - ich wyciszenie

    Jako, że denerwuje mnie to cykanie (wiem, wiem,,, są mega super hiper) wtryskiwaczy gazowych postanowiłem zasięgnąć porady u znajomego gazownika, czy da się coś z tym zrobić.

    Wyciszenie można uzyskać poprzez zastosowanie podkładek gumowych pod blachę na której zamontowane są wtryskiwacze (żółte kółka). Dziś po południu to ogarnę i dam znać, czy dźwięk niesie się mniej.


    Macie jakieś swoje sposoby na ich wyciszenie ?
    Załączone pliki
    Pozdrawiam
    Marek

    combi 1.9TDi BJB i 1.6 MPi BSE

    Komentarz


    • #3
      Czekam z niecierpliwością, bo też zaczyna mnie to powoli denerwować

      Komentarz


      • #4
        Za cicho radia słuchacie :wink: , jak ktoś mnie pyta, co tak pyka odowiaam, że to diesel przecie -większośc łyka opowiastkę :roll:

        Komentarz


        • #5
          Uszczelki silikonowe zakupione w castoramie (2,5pln / 5 szt.

          Efektów wyciszających raczej brak, przynajmniej ja ich zbytnio nie zauważyłem.


          Myślę co by wtryski owinąć jakąś matą wygłuszającą. Miejsca na taką operację tam jest dość.


          @dziadekk - dieslów to ja mam już dość.
          Załączone pliki
          Pozdrawiam
          Marek

          combi 1.9TDi BJB i 1.6 MPi BSE

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez Mynia
            Efektów wyciszających raczej brak, przynajmniej ja ich zbytnio nie zauważyłem.
            Pewnie że brak, co mają do głośnej pracy śruby stelaża. Wymień wtryski na lepszej firmy i problem zniknie.
            Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

            Komentarz


            • #7
              albo zmontuj daszek/obudowę np. z cienkiej blachy i wyklej od środka jakąś matą, to moim zdaniem powinno dać zauważalny efekt

              Komentarz


              • #8
                Ale naprawdę tak głośno jest od nich?
                Była Octavia Tour +
                jest O2 Tour , Bosso Burdello

                Komentarz


                • #9
                  Jop.

                  Niestety porównanie do diesla nie jest żartem. :?
                  Pozdrawiam
                  Marek

                  combi 1.9TDi BJB i 1.6 MPi BSE

                  Komentarz


                  • #10
                    wewnątrz przecież nie słychać ich tak bardzo, chyba że tak bardzo martwi Cię opinia publiczna ?

                    P.S. Cykanie najbardziej jest uciążliwe, podczas fazy przejściowej, między pracą na benzynie, a gotowości wtryskiwaczy gazu. Kiedy gaz się załączy cykanie jest mniej uciążliwe.

                    Przewrażliwieni jesteście
                    Była Octavia II Tour kombi (sprzedana)

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez OCPtaxi
                      Przewrażliwieni jesteście
                      Nie sadze..... moim skromnym zdaniem LR dało ciała z tymi wtryskami. Stojąc przy samochodzie wiekszosc osob moze pomyslec, ze to diesel.

                      Prosty przykład dobrych wtrysków ( jesli nie lepszych ) - to wtryskiwacze firmy Keihin.

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez yunior81
                        Nie sadze..... moim skromnym zdaniem LR dało ciała z tymi wtryskami. Stojąc przy samochodzie wiekszosc osob moze pomyslec, ze to diesel.
                        Coś w tym jest - ja już miałem taki przypadek na Shellu - podjeżdżam pod dystrybutor lpg, a pracownik stacji obsługujący pompę pyta się mnie jak ja chcę gaz do diesla nalać ...

                        P.S. Mnie ten dźwięk zbytnio nie przeszkadza - faktycznie słychać wtryski jak się stoi przy samochodzie, w środku są nie słyszalne - tylko ja mam wersję Ambiente - w OII Tourach podobno zaoszczędzono na matach wygłuszających i może stąd ten problem ...

                        Komentarz


                        • #13
                          Estetyczne opatulenie wtrysków np. watą mineralną (coś ala oslona akumulatora) powinno przynieśc dobry efekt, tylko, czy nie będą się grzac?

                          Komentarz


                          • #14
                            Nie radzę owijania wtryskiwaczy wełną ani żadnymi pakułami, które je odizoluja termicznie.
                            Cewki wtryskiwaczy (jak każda cewka elektromagnesu) zwyczajnie się nagrzewają.
                            A tak poza tym, to ktoś tu napisał, że LandiRenzo dało ciała z wtryskami. To nie jest ich wina,tylko firmy Bosch, bo to tej marki są wtryski. Jest z boku etykietka z numerem części i nazwą firmy.
                            Mnie osobiście cykanie nie przeszkadza. Gorzej jest z paskiem wielo-rowkowym, który (już drugi z kolei, kilka dni po wymianie buczy na wolnych obrotach,ale to inna bajka.
                            Kiedyś z ciekawości zapytałem krawata w serwisie, jak to jest z tymi wtryskami od LPG. Gość stwierdził,że są to jedne z najtrwalszych wtryskiwaczy budowanych obecnie i to mi w pełni rekompensuje ich "cykanie".... oby miał rację 8)

                            [ Dodano: Czw 15 Gru, 11 20:39 ]
                            Mynia, jak to jest że masz silnik 1,9 TDI na LPG? Coś mi tu nie pasuje........

                            [ Dodano: Czw 15 Gru, 11 20:44 ]
                            aaaa.... spoko, dwie skodzinki..... 8)

                            Komentarz


                            • #15
                              ja mam Ladi Renzo Medy białe i ze środka nie da się ich nijak usłyszeć, nawet jak się człowiek wsłuchuje,
                              więc podejrzewam, że opinie że LR jest głośne to raczej wadliwy montaż albo coś w tym stylu, no chyba, że moje są wyjątkowe,
                              przy otwartej masce cichutko cykają, ale ze środka nie ma szans tego usłyszeć

                              Komentarz


                              • #16
                                @paulob1 skoro wtryski to cewki elektromagnesu i się nagrzewają, to dlaczego montują je w niedużej odległości od najcieplejszego miejsca pod maską ?

                                Może wysokie temperatury im niestraszne, a może gdyby je zaizolować akustycznie (i termicznie też) to byłoby im za zimno? (za małe nagrzewanie "własne").


                                Przez ostatnie 6 lat jeździłem skodą dieslem ,,,no i jak odpalę jedno i drugie zaparkowane obok siebie, to szlag mnie trafia, że to cykanie w nowym aucie jest takie głośne! Na moje ucho, to z odległości 2 , 3m - przy odpalonym aucie - słychać TYLKO to cykanie. Nie słychać żadnych zaworów, pasków, ,,czegokolwiek,,,tylko CYk CYK CYK!!
                                Normalnie diesel.



                                I stąd moje pytanie , czy da się to wyciszyć.


                                @grzegorzp - nigdzie nie powiedziałem, że cykanie słychać w środku auta. I nie jest to wadliwy montaż. Po prostu będąc "nie w aucie" je słychać. I to aż zanadto.
                                Pozdrawiam
                                Marek

                                combi 1.9TDi BJB i 1.6 MPi BSE

                                Komentarz


                                • #17
                                  Mnie też za pierwszym razem zdziwiło te cykanie, w Punto II + STAG tego nie było, ale widzę że nie jestem sam.


                                  * MOJA CZARNA PERŁA *

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Żenua na maksa, żeby nowe auto w "benzynie" chodziło jak diesel.
                                    Pozdrawiam
                                    Marek

                                    combi 1.9TDi BJB i 1.6 MPi BSE

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      a ja miałem diesla i u mnie wtryski gazu nijak się mają do TDI, w LPG słychać leciutkie, ciche i nie drażniące ucha cykanie. ale piszę o swoim samochodzie, rozumiem, że u Ciebie klepią jak w TDI

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Mynia, chcesz, to je owijaj watą(możesz nawet cukrową). A co do wtryskiwaczy, to najlepiej zapytaj tutaj:

                                        LandiRenzo

                                        Odpowiadają szybko i fachowo.
                                        A to, dlaczego wtryskiwacze są blisko silnika, to chyba nie muszę nikomu tłumaczyć.
                                        Gdybyś je zamontował 40 cm lub więcej od kolektora dolotowego, to od momentu naciśnięcia pedału gazu do zebrania się auta w sobie czekałbyś kilka sekund, bo gaz wpada do silnika pod praktycznie minimalnym ciśnieniem.
                                        Zawsze można zmienić wtryski na inne jak to komuś przeszkadza.
                                        Zmieniasz tylko charakterystykę w programie od Landi.

                                        [ Dodano: Pią 16 Gru, 11 15:05 ]
                                        Dopiszę jeszcze, że ja mam już nalatane 46tys. km i mam wrażenie, jakby się nieco przyciszyły....albo zwyczajnie przestałem na to zwracać uwagę...

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez paulob1
                                          Kiedyś z ciekawości zapytałem krawata w serwisie, jak to jest z tymi wtryskami od LPG. Gość stwierdził,że są to jedne z najtrwalszych wtryskiwaczy budowanych obecnie
                                          ... dla mnie nie jest to zadne tłumaczenie - tez to słyszałem i słysze tez cykanie :diabelski_usmiech które, kiedy stoi sie przy samochodzie, irytuje i jak widac po temacie nie tylko mnie.....

                                          Skoro Keihiny ( które w/g mnie sa duzo lepszymi wtryskami ) moga nie cykac tzn. ze mozna zaprojektowac wtryski tak aby były i trwałe i pracowały "normalnie".....

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            W drugie święto była okazja posłuchać cykania wtryskiwaczy przy bliźniaczym aucie (szwagier odebrał identyko skodzinę tydzień przed świętami).

                                            U niego seria , u mnie podkładki silikonowe - i naprawdę jest różnica! Jest dużo ciszej!
                                            Dźwięk jest o wiele mniej metaliczny (o wiele mniej wysokich tonów).
                                            Pozdrawiam
                                            Marek

                                            combi 1.9TDi BJB i 1.6 MPi BSE

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Nie Kumam cykanie jest tylko jak chodzi na benzynie. Muszę się przyznać, że jestem czuły na takie dźwięki ale ich wyciszanie to jakaś przesada. Powinieneś posłuchać wcześniejszych radi włączać radio.

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Na zewnątrz niech sobie cyka ważne, że w środku jest cisza przynajmniej u mnie

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Jak cyka na benzynie, to nie jest kwestia ustawienia w sterowniku rozgrzewania wtryskiwaczy i tam sobie pyka, bo cewka pracuje stymulujac prace na LPG.

                                                  Druga sprawa ze te wtryski tak maja i pykaja
                                                  Spritmonitor.de

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X