Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] uszkodzone osłony podłogi

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] uszkodzone osłony podłogi

    dzięki za informacje, teraz tyko, poinformować żonę sponsora i po świętach cieszyć się zakupem

    [ Dodano: Pią 29 Lis, 13 09:30 ]
    a pytanko z innej beczki, moja octavka to podobno wersja niemiecka i ma podwójne dno w bagażniku, podpowiedzcie od jakiego modelu może pasować mata do bagażnika

  • #2
    [O2] uszkodzone osłony podłogi

    Witam,

    Mam pytanie do Koleżeństwa, o ewentualne numery części:

    pierwsza rzecz - auto które dopadła choroba to moje, opisane w profilu - elementy, których symboli poszukuję to panele ochronne podłogi, strona lewa oraz prawa.
    druga sprawa: na załączonej fotce zaznaczyłem fragment, który zasłonięty jest kawałkami plastiku - jakie te ustrojstwa mają symbole?

    Z góry dzięki za pomoc.
    Załączone pliki
    Pozdrawiam, Robreg.
    ----
    furmanka.blogspot.com fan ;-)

    Komentarz


    • #3
      osłona podłogi L - 1K0 825 201 M
      osłona podłogi P - 1K0 825 202 BG
      zaślepka podłogi L (P) - 1K0 825 961(2) B

      też mi się to powyrywało kiedyś
      ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
      ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
      poprzednie modele:
      ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
      ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
      O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

      Komentarz


      • #4
        Dziękować Krzynol! Bardzo, bardzo pomocna informacja!

        A takie być może naiwne pytanie: na alledrogo namierzyłem elementy podobne z oznaczeniami: 1K0 825 211 E i bodajże 1K0 825 212 L (Audi A3 chyba także z TDI, bo ma miejsce na chłodnicę paliwa) - czy to bardzo niepodobne do naszych plastików?

        Tak czy inaczej, ruszam szukać podanych przez Ciebie paneli!

        [ Dodano: Pon 11 Lut, 13 23:08 ]
        poziom kompetencji niektórych ludzi w tym kraju:

        Kod:
        [url="http://allegro.pl/golf-plus-lift-podloga-oslona-pod-auto-1k0825202bg-i2991157941.html"]Link[/url]
        
        [url="http://allegro.pl/oslona-dolna-lewa-vw-audi-1k0825202bg-i3012367590.html"]Link[/url]
        klnąć mam ochotę pod niebiosa na temat poziomu przygotowania aukcji przez tych sprzedawców :-/ ręce i cycki opadają.
        Pozdrawiam, Robreg.
        ----
        furmanka.blogspot.com fan ;-)

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez krzynol
          też mi się to powyrywało kiedyś
          ja nie mam prawej :roll:
          ciekawe ile to kosztuje

          Robert- tu masz lewą
          Link
          ten sam gość ma też prawą
          Link

          a tu zaślepki
          zamawiamy razem?
          Link
          przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

          wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez piotrek_gdy
            Zamieszczone przez krzynol
            też mi się to powyrywało kiedyś
            ja nie mam prawej :roll:
            ciekawe ile to kosztuje

            Robert- tu masz lewą
            Link
            ten sam gość ma też prawą
            Link

            a tu zaślepki
            zamawiamy razem?
            Link
            Adammmmm..... czemu nie wkleiłeś tych linków wczoraj - parę godzin temu zamówiłem płytę trochę droższą, ale rzekomo nową

            Zastanawiam się, czy w pieniądzach z Twoich ofert nie ściągnąć sobie kompletu. Mam jedną mentalną usterkę jako szofer - powinienem mieć T80, by móc spełniać swoje dziecięce fantazje, wtedy nic bym w nim nie uszkodził.

            Co do zaślepek, to dostałem odpowiedź z Auto Wimaru na Modlińskiej:
            1K0 825 961 B – zaślepka uzupełniająca panel osłony podłogi - 4,81 zl
            1K0 825 962 B – zaślepka uzupełniająca panel osłony podłogi - 4,81 zł
            tak więc oferta na alledrogo tym razem nie jest wcale atrakcyjna.

            Będę tam chyba nawet dzisiaj, zamawiać dla Ciebie komplecik?
            Pozdrawiam, Robreg.
            ----
            furmanka.blogspot.com fan ;-)

            Komentarz


            • #7
              bo rano przeczytałem post ops:
              ja potrzebuję prawą
              zamawiaj też dla mnie i sie zdzwonimy jak odbierzesz :lol:

              ja już kilka razy się zdziwiłem, że używane Alledrogo jest droższe niż nowe z ASO :diabelski_usmiech

              [ Dodano: Wto 12 Lut, 13 09:36 ]
              Zamieszczone przez robreg
              T80
              nie czepiaj się
              taki też by ci wystarczył :diabelski_usmiech
              Link
              no i w razie odbioru osobistego nie jest daleko :P
              przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

              wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

              Komentarz


              • #8
                ściągnę też dla Ciebie i dam Ci znać co i jak!

                [ Dodano: Wto 12 Lut, 13 09:53 ]
                Zamieszczone przez piotrek_gdy
                Zamieszczone przez robreg
                T80
                nie czepiaj się
                taki też by ci wystarczył :diabelski_usmiech
                Link
                no i w razie odbioru osobistego nie jest daleko :P
                najlepszy byłby T34/85, wziąłbym jeszcze drugiego dla kumpla i byśmy se sami te wojne wygrali!

                [ Dodano: Wto 12 Lut, 13 09:56 ]
                wziąłem Ci komplet (plus dwa komplety dla mnie, jeden na już, drugi na zaś - w tych pieniądzach jechać do AWM generuje większe koszta), mam nadzieję, że nie będzie problemu
                Pozdrawiam, Robreg.
                ----
                furmanka.blogspot.com fan ;-)

                Komentarz


                • #9
                  robreg,
                  jasne że nie bedzie problemu
                  u mnie zawias wymusza ostrożną jadę :diabelski_usmiech
                  przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                  wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                  Komentarz


                  • #10
                    Link

                    Ktoś podpowie czy to jest ta zaślepka, która znajduje się zaraz za przednim kołem pod podłogą, taka z tego co pamiętam przesuwana? Ktoś podpowie jak to z tymi plastikami to wygląda.

                    Komentarz


                    • #11
                      greg44, tak to jest ta obracana
                      ta w ASO za niecałe 5 PLN :wink:
                      przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                      wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                      Komentarz


                      • #12
                        Forum - Octavia Club Polska

                        Tu jest lepiej pokazana.
                        Zamieszczone przez piotrek_gdy
                        ta w ASO za niecałe 5 PLN
                        Będziesz kupował, zamawiał na Modlińskiej? To zamów jeszcze jedną, bo bym u nich zakupił.
                        Również potrzebuję prawą, do OII przed FL. Zastanawia mnie, bo się dobrze nie przyjrzałem czy tam nie ma czegoś jeszcze urwanego.
                        1K0 825 962 B To ten numer, prawej będzie?

                        Unterbodenstopfen bekannt vom FST - Karosserie - Der Audi A3 3.2 quattro, das größte Audi A3 Forum des 250PS starken Audi A3 VR6 3.2 + S3/RS3

                        Tu widać, że zaślepka jest przyczepiona na wkręty do jeszcze takiego plastiku, który jest przykręcony do osłony plastikowej idącej wzdłuż podwozia, a ten plastik jaki ma numer części?

                        Komentarz


                        • #13
                          greg44, ja nie będę
                          robreg, będzie dla mnie zamawiał

                          one wszystkie są takie same czy do FL czy do preFL
                          przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                          wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                          Komentarz


                          • #14
                            poprawka, ja już zamówiłem. Na Modlińskiej są dostępne z dnia na dzień, więc moje i Adama będę odbierał najprawdopodobniej jutro (dziś z rana zostały zamówione).

                            z rysunku na stronie:
                            Kod:
                            [url="http://www.golfmkv.com/forums/attachment.php?attachmentid=57272&d=1263033921"]Link[/url]
                            wynika, że Greg najprawdopodobniej pisze o elementach oznaczonych numerem 13 (tj. 1K0 825 271 A oraz 1K0 825 272 A) - to nie jest integralna część całego panelu poszycia podwozia.
                            Pozdrawiam, Robreg.
                            ----
                            furmanka.blogspot.com fan ;-)

                            Komentarz


                            • #15
                              A czy robreg zamówi i dla mnie, nie koniecznie kupi sam mogę podjechać, chodzi mi aby był na sklepie? Czy razem z ta zaślepką jest jeszcze ten plastik który jest dokręcany do dużej osłony? Ten plastik jest widoczny na zdjęciu w pierwszym poście.

                              Teraz doczytałem, że zamówiliście, bliżej mi będzie na Połczyńską i tam zamówiłem telefonicznie. Faktycznie chodziło mi o te plastiki 1K0 825 271 A oraz 1K0 825 272 A (lewa i prawa) Sztuka kosztuje 18 zeta, nie dużo większa cześć a droższa. :? Dzięki za pomoc w ustaleniu numerów części.

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez greg44
                                Kod:
                                [url="http://www.a3quattro.de/index.php?page=Thread&threadID=7256"]Unterbodenstopfen bekannt vom FST  - Karosserie - Der Audi A3 3.2 quattro, das größte Audi A3 Forum des 250PS starken Audi A3 VR6 3.2 + S3/RS3[/url]
                                Tu widać, że zaślepka jest przyczepiona na wkręty do jeszcze takiego plastiku, który jest przykręcony do osłony plastikowej idącej wzdłuż podwozia, a ten plastik jaki ma numer części?
                                wydaje mi się, że to idzie tak:
                                1K0 825 201 M - panel poszycia podłogi (lewy)
                                1K0 825 271 A - prostokątna osłona prostokątna stanowiąca gniazdo okrągłej zaślepki. ta osłona jest wkrętami zamocowana do panelu poszycia podłogi
                                1K0 825 961 B - okrągła zaślepka, trzymająca się jedynie otworu w nadwoziu (czy to nie przypadkiem są dziury za które nadwozie trzymane jest na linii produkcyjnej podczas wędrówki ludów?)

                                [ Dodano: Wto 12 Lut, 13 17:25 ]
                                Zamieszczone przez greg44
                                A czy robreg zamówi i dla mnie, nie koniecznie kupi sam mogę podjechać, chodzi mi aby był na sklepie? Czy razem z ta zaślepką jest jeszcze ten plastik który jest dokręcany do dużej osłony? Ten plastik jest widoczny na zdjęciu w pierwszym poście.
                                Greg, jak już będziesz chciał do nich podjechać i będziesz wiedział kiedy możesz to zrobić, zadzwoń do nich dzień wcześniej i po prostu zamów. Sciągną, będzie na Ciebie czekało bez żadnych problemów czy dodatkowych opłat.

                                Ściągnąć mogą nawet plastik za 5 złotych, pod warunkiem, że będzie miał go kto odebrać. Z tego też powodu nie ma sensu, bym akurat ja Ci go zamawiał, ot tak, by na Ciebie czekał. Jak ja go zamówię i dla mnie on przyjdzie, nie sprzedadzą Ci go jak przyjedziesz do ASO - będzie w ASO, ale będzie czekał na mnie, bo ja go zamówiłem.
                                Pozdrawiam, Robreg.
                                ----
                                furmanka.blogspot.com fan ;-)

                                Komentarz


                                • #17
                                  Już zamówiłem, będzie na Połczyńskiej. Spoko

                                  [ Dodano: Wto 12 Lut, 13 17:44 ]
                                  Zamieszczone przez robreg
                                  Jak ja go zamówię i dla mnie on przyjdzie, nie sprzedadzą Ci go jak przyjedziesz do ASO - będzie w ASO, ale będzie czekał na mnie, bo ja go zamówiłem.
                                  Na Połczyńskiej nie pytali się o dane kto zamawia, imię, nazwisko, adres i kto będzie odbierał. Powiedzieli, że po prostu ma być na częściach zamiennych i tyle.

                                  k

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Przy okazji wymiany uszkodzonego panelu podłogi zacząłem poszukiwania odpowiedzi na pytanie jak u licha bezpiecznie podnosić O2, bez każdorazowego produkowania nowych ognisk korozji. Przy tej okazji odkryłem dwie rzeczy:
                                    - w O2 to w brew pozorom nie jest prosta sprawa (cała płyta podłogi jest zasadniczo osłonięta panelami
                                    - zaślepki o symbolach 1K0 825 961 B oraz 1K0 825 962 B są właściwie niepotrzebne (lub innymi słowy, nie powinno się ich wykorzystywać w całości.

                                    na stronie
                                    Kod:
                                    [url="http://furmanka.blogspot.com/2006/06/10k-swonick.html"]- VAG Turbo Diesel -: 10k (Swonick)[/url]
                                    widać co powinno siedzieć zamiast zaślepek. Są to elementy o symbolach 8N0 804 583 i 8N0 803 855 - komplecik w każdą z czterech dziur.

                                    W zwązku z instalacją wspomnianych elementów z przodu trzeba byłoby zaślepkę o symbolu 1K0 825 961 B wyrównać do samego płaskiego elementu, a potem wykombinować tak, by na stałe połączyć ją z prostokątną pokrywą 1K0 825 271 A i wymyślić jakieś zaczepy by mozna było ten zespół zaczepiać po stronie panelu poszycia podłogi 1K0 825 201 M. Do podstawiania samochodu odkręcałoby się połączone elementy (1K0 825 271 A + 1K0 825 961 B) poprzez odkręcenie dwóch wkrętów i gotowe - można się podstawiać.

                                    Jak zrobię to u siebie umieszczę jakieś zdjęcia (o ile uda mi się je popełnić)

                                    [ Dodano: Nie 17 Lut, 13 20:53 ]
                                    Adam, w piątek byłem w Wimarze, ale w temacie zaślepek to przyszły trzy prawe i jedna lewa. Jako że w piątek w nocy uzbrajałem swoją podłogę w nową płytę, jedyną lewą zużyłem dla siebie Jutro, ponieważ chciałbym domówić gumowe odboje to jeszcze do Wimaru gonił nie będę, ale może uda mi się pojawić na spocie (choć niczego nie obiecuję - mój synek zaskakująco sprawnie weryfikuje jakiekolwiek moje plany na swoją korzyść).

                                    Jak mi się uda ściągnąć gumy, to może we wtorek podjadę do Wimaru, to będę miał dla Ciebie zaślepki. :-)
                                    Pozdrawiam, Robreg.
                                    ----
                                    furmanka.blogspot.com fan ;-)

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      robreg, nie ma pośpiechu
                                      czekam na sygnał
                                      przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                                      wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Panowie, pozwolę sobie odgrzać kotleta
                                        Doprowadzam swoją octavkę do ładu i składu. Też mam te plastikowe osłony w rozsypce. Swoje już wymieniliście? Czy podczas wymiany trzeba się przygotować na jakieś niespodziewanki? No i ile was to kosztowało?

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Podłączę się do tematu, znalazłem do VW Tourana i kosztują one grosze, natomiast jeżeli w aukcji jest napisane że do Octavii to cena jest już co najmniej X2, czy ktoś może na 100% potwierdzić czy takie osłony z Golfa lub Tourana będą pasowały do Octavii 2 fl ???

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            nie wydaje mi się
                                            ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                            ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                            poprzednie modele:
                                            ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                            ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                            O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Na aukcji z linku twierdzą że niby pasuje
                                              Link

                                              Komentarz

                                              POWRÓT NA GÓRĘ
                                              Pracuję...
                                              X