Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Klima raz działa raz nie.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Klima raz działa raz nie.

    Zamieszczone przez Northeusz
    Zamieszczone przez Alonzo_
    Myślę, że ten temat można by zostawić jako "luźne" gadki mniej lub bardziej napięte.
    A powinien zostać założony nowy temat nawet pod tym samym tytułem ( z innym dopiskiem) ale gdzie pisać będą tylko osoby które sprzedały swoje TSI
    Dobry pomysł .
    Zamieszczone przez bishop
    Zostawmy ten jeden temat i mniej emocji
    To jak lejdis? Usuwać ten drugi co założyłem? Robimy burdel w jednym? Bo pewnie w tym drugim też inaczej się nie skończy :diabelski_usmiech
    Zdecydujcie się.

    Zamieszczone przez bishop
    ...i Alozno , krótsze posty , zacieśniaj ,zacieśniaj... 8)
    Już mi się nawet odechciało nieść ten kaganek prawdy :szeroki_usmiech .
    Pierdolę to. Piszta co chceta. Mam wyj..walone na to :wink:
    Ale nowemu 1,4 TSI kibicuję bo sam bym sobie takiego sprawił - jeśli O4 będzie lepiej zrobiona niż O3....

  • #2
    Klima raz działa raz nie.

    Witam wszystkich
    Chcąc uniknąć ingerencji niepowołanych rąk w mojej octavii, pytanie kieruje tutaj.
    Czy ktoś ze śląska okolice katowic lub bielska mógłby przejrzec moją klimatyzacje?
    Otóz w zeszlym roku gdy kupilem moja skode od razu pojechalem do nabicia klimatyzacji. Pan orzekl ze nie duzo brakowalo czynnika wiec uklad jest szczelny, a klima raz chlodzi raz nie chlodzi. (minute chlodzi, 5 minut nic sie nie dzieje.). Nie znam sie na tym zupelnie wiec pojechalbym do jakiegos warsztatu ktory sie pozadnie tym zajmie. Bardzo dziekuje za wszelka pomoc.
    Pozdrawiam
    Irek

    Komentarz


    • #3
      Sprawdź, czy swobodnie obraca się wentylator.
      Nie zasuwam ! Prędkość zabija ! Włącz myślenie.

      Komentarz


      • #4
        Re: Klima raz działa raz nie.

        Sprawdź sobie połączenia na kostce na akumulatorze. W OI to częsta przyczyna nie działania klimy.

        Komentarz


        • #5
          Witam,możesz podjechać do Bogucic na Zakopiańską 14 jest tam myjnia,wulkanizator,a właściciel serwisuje i naprawia klimatyzacje.Dzisiaj odebrałem o niego swoją Octę po wymianie sprężarki.Facet robi szybko i uczciwie choć warunki ma jakie ma.
          Pozdrawiam Janusz

          Komentarz


          • #6
            Powtórzę się zapewne ale u mnie takie objaw był przy lekko dmuchającej uszczelce pod głowicą (climatronic). Spece rozkładali ręce, kazali mi rozbierać deskę aby dojść do klap bo że nie domykają sie przez zanieczyszczenia i inne pomysły (na szczęście tego nie zrobiłem) . Po wymianie uszczelki problem zniknął od ręki.
            Raz chłodziła, raz przestawała i podobnie z grzaniem - zima nagle chłodziarka w aucie bo zimnym wali, czasami pomagało włączanie/wyłączanie klimy. Czasami w ogóle to nie skutkowało.
            Ale najpierw obadaj cała klimę czy tu wszystko jest OK.
            Pozdro

            Komentarz


            • #7
              Dzięki wszystkim za podpowiedz. Okazało się że spręzarka nie domaga. Znalazlem taka sprezarke ale nie wiem czy ten numer podejdzie do mojej skody. Czy moze mi ktos pomoc w ustaleniu tego numeru??
              nr sprezarki to 1K0 820 859 T z roku 2011 a moj samochod to Octavia II combi 1,9TDI 105km z roku 2008 (czarna) Bardzo bede wdzieczny za pomoc. Pozdrawiam

              Komentarz


              • #8
                U mnie było to samo. Poszukaj regenerowanej na alledrogo.pl Mnie udało się kupić za 350. Rózniła się co prawda kołem zamachowym i umieszczeniem sprzęgiełka ale chłodzi aż miło.

                Komentarz


                • #9
                  mam podobny problem, raz chłodzi super raz nic

                  zauważyłem że nie zawsze się załączy drugi bieg wentylatora

                  jak chodzi samochód na wolnych obrotach jest ok

                  jak przejadę kawałek z wyzszymi obrotami, wentylator chodzi tylko na pierwszym biegu

                  gdzie szukac przyczyny ?

                  Komentarz


                  • #10
                    koledzy, a może to ten sam problem co w tym temacie:

                    link

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez kadmar
                      koledzy, a może to ten sam problem co w tym temacie:

                      link
                      Super, dzięki wielkie Ja miałem właśnie ten problem i to rozwiązanie pomogło.
                      Blog o Volvo

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X