Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

przewody w radiu stream mp3

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • przewody w radiu stream mp3

    jak już gadacie o ravenolu to ostatnio rzucił mi sie w oczy opis tego z normą 505.01: Link

    możliwe że to prawdziwy syntetyk z PAO czy tylko chwyt marketingowy?

  • #2
    przewody w radiu stream mp3

    witam wszystkich forumowiczów,
    wczoraj będąc na spocie kolega kecaj diagnozował mój samochód; wyszło parę błędów, ale nie o tym chciałem pisać;
    dziś rano zdemontowałem radio (stream mp3) bo myślałem, że skoro w menu odbiornika jest opcja aux to będę mógł tam przez mini jack podłączyć np. tel, żeby to z niego muzyczka leciała; niestety nie było tam takiego gniazda, ale znalazłem kilka innych niepokojących spraw:
    - odcięte przewody z kostki (żółty i niebieski), które wpięto gdzieś indziej we wiązkę,
    - jakaś dodatkowa niebieska kostka, do niczego nie podłączona,
    - czarny przewód, zwinięty i również wciśnięty za radio
    (zdjęcia poniżej)

    o co tu chodzi Panowie? podpowie ktoś?





    pozdrawiam
    Sebastian

    Szkolenia wstępne i okresowe z zakresu bhp dla Twoich pracowników -> szczegóły na www.bhpskania.pl
    Zniżka dla OCP!

    Komentarz


    • #3
      Ta niebieska kostka to jest wtyczka do której idzie AUX w starych radiach z wtyczkami ISO (może ktoś próbował podłączyć AUX, ale za późno się zorientował, że ta wyczka nie pasuje).
      BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

      SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

      Komentarz


      • #4
        ok, a co z czarnym przewodem? podobny mam do anteny gps przy zewnętrznej nawigacji;
        to jak mogę podłączyć aux do tego radia, skoro w menu jest taka opcja a naklejka na radio wygląda tak:



        mogę coś przekombinować z wyprowadzeniem małego jacka?

        [ Dodano: Pią 12 Lip, 13 19:23 ]
        (może ktoś próbował podłączyć AUX, ale za późno się zorientował, że ta wyczka nie pasuje)
        - przypomniało mi się: jak dzwoniłem do serwisu, to powiedziano mi, że w ASO w Suwałkach zakładali właśnie to radio do auta, czyli kiedyś było inne i stąd ta przeróbka
        pozdrawiam
        Sebastian

        Szkolenia wstępne i okresowe z zakresu bhp dla Twoich pracowników -> szczegóły na www.bhpskania.pl
        Zniżka dla OCP!

        Komentarz


        • #5
          Masz na radiu piny opisane AUX L, AUX R i AUX GND i do nich się trzeba podpiąć.
          BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

          SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

          Komentarz


          • #6
            shado, no dziękuję kolego
            a powiedz mi jeszcze, czy te dwa odcięte przewody (żółty i niebieski), które z opisu na obudowie podpięte były w miejsce TEL AF+ i TEL AF- mogą odpowiadać za brak sygnału w instalacji radiowej, jak ktoś do mnie dzwoni? bo mam podpięty i sparowany przez bt iphone 3gs, na centralnym wyświetlaczy wyświetla mi się kto dzwoni, mogę odebrać, rozłączyć, sprawdzić ost. połączenia, ale nawet jak odbiorę, to nigdzie nie słyszę mojego rozmówcy (on mnie też nie słyszy)?
            pozdrawiam
            Sebastian

            Szkolenia wstępne i okresowe z zakresu bhp dla Twoich pracowników -> szczegóły na www.bhpskania.pl
            Zniżka dla OCP!

            Komentarz


            • #7
              No tamtędy powinno iść audio z zestawu BT do radia. Wtedy słyszałbyś rozmówcę w głośniku. Ale jak rozmówca Ciebie też nie słyszy to albo jest nie podpięty mikrofon, albo zestaw kiepsko sobie radzi z iphonem. Zacznij od przetestowania jakiegoś w miarę normalnego telefonu
              BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

              SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

              Komentarz


              • #8
                no właśnie przetestowałem inny tel. - starą nokię 6310i, efekt był taki, że telefon wykrył zestaw skoda_uhv, numer wybrałem, rozmówca mnie słyszał, ja nic
                czy jest gdzieś jakaś lista telefonów obsługiwanych przez radio stream? co jeszcze mogę zmienić, żeby "odbierać" samochodem telefon?

                sprawdziłem 3 różne telefony, wszędzie ten sam objaw, mnie słychać, ja nic...
                jutro podłączę te 2 odcięte przewody, mam nadzieję, że tym razem będę słyszał

                [ Dodano: Nie 14 Lip, 13 16:02 ]
                myślę, że temat można zamknąć, podłączyłem odcięte przewody do kostki, zestaw samochodowy gra ładnie, mnie słychać i ja słyszę
                teraz jeszcze tylko aux podłączę i audio mam z głowy.
                pozdrawiam
                Sebastian

                Szkolenia wstępne i okresowe z zakresu bhp dla Twoich pracowników -> szczegóły na www.bhpskania.pl
                Zniżka dla OCP!

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X