Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Usuwanie oryg. stoperów

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Usuwanie oryg. stoperów

    Jako użytkownik Rapida liftback benzyna 1.2 105 KM jestem z niego w 100% zadowolony. Przesiadłem się z 13-letniej O1 i Rapid jest idealnym następcą. Spełnia podstawowe wymagania jakie miałem przed zakupem. Obecnie pokonałem tym autem ponad 4 tys. km i nadal podtrzymuje swoje pozytywne zdanie o Rapidzie. Auto jak każde inne ma swoje plusy i minusy (większość została opisana w tym topicu). Kwestie gustu każdy ma indywidualne i z tym się nie dyskutuje i nie zamierzam nikogo na siłę przekonywać że Rapid to wizualnie piękne auto. Samo przymierzenie się do auta w salonie lub przestudiowanie katalogów tego modelu nie oddaje rzeczywistości. Nawet krótka jazda próbna da o wiele więcej informacji o aucie niż sucha teoria. Oczywiście kwestie wizualne można ocenić na sucho ale nic poza tym.
    Auto jest z segmentu B-C i z tym się trzeba liczyć. Nie wymagajmy super techniki i wykonania po aucie z tego segmentu. Wszelkie info o cenie zakupu itp zawarłem w showroomie (link poniżej).
    Inne sprawy związane z modelem zawarte są tutaj Forum - Octavia Club Polska

  • #2
    Usuwanie oryg. stoperów

    Witam może ktoś wie jak usunąć oryg. zamontowane spinki do stoperów montowanych w dywanikach. Wykręcić się nie da, a chciałbym to zrobić żeby ich nie uszkodzić

    Komentarz


    • #3
      Spinki są wkręcane, przy końcu gwint się kończy dlatego wskakują w dywan i się okręcają. Musisz lekko ciągnąć do góry i wykręcać, wtedy gwint zaskoczy o dywan i wyjdzie.

      Komentarz


      • #4
        Też tak myślałem podważałem śrubokrętem z dużą siłą i wykręcałem kleszczami i za pierona nie chcą wyjść, ale jeszcze raz spróbuje. Mam zestaw stoperów dokupiony na alledrogo i te bolce są faktycznie wkręcane ale te oryginalnie montowane w wykładzinie wyglądają jakby były złożone z dwóch części, gdzie jedna w drugą wchodzi na zatrzask tak jak w przypadku tych elementów montowanych na dywaniku, ale może się mylę jutro drugie podejście.

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez mau74
          Też tak myślałem podważałem śrubokrętem z dużą siłą i wykręcałem kleszczami i za pierona nie chcą wyjść, ale jeszcze raz spróbuje.
          musi tą wykładzine tak jakby "załapać" - wiec tu za bardzo duża siła nie potrzebna....ale do góry trzeba z lekka podnosić.
          Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

          Komentarz


          • #6
            tak jak myślałem stopery oryginalnie montowane w wykładzinie składają się z dwóch elementów dolnego i górnego dysku złożonych na wcisk (nie są wkręcane), trzeba po prostu je rozerwać

            Komentarz


            • #7
              to chyba flkach coś nowego wymyślili, ja mam ori wkręcane bo je na zimę wykręcam przed założeniem gumowych dywanów

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez mau74
                tak jak myślałem stopery oryginalnie montowane w wykładzinie składają się z dwóch elementów dolnego i górnego dysku złożonych na wcisk (nie są wkręcane), trzeba po prostu je rozerwać
                hmmm to tak jakby były "zanitowane"?
                Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X