Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] 2.0 DSG Wysokie spalanie?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] 2.0 DSG Wysokie spalanie?

    Felgi 19" Xtreme z Octavii III RS:
    Link

  • #2
    [O2] 2.0 DSG Wysokie spalanie?

    Witajcie
    Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem Octavi 2,0 TDI z DSG
    Chciałem się podpytać o wasze opinie odnośnie spalania
    Mi średnio wychodzi ok 8 litrów przy czym samochód porusza się 50 trasa/50 miasto bo mieszkam za miastem, komputer mi przekłamuje i podaje średnie spalanie na poziomie 12 litrów, na diagnostyce nie wskakują żadne błędy

    Termostat już wymieniłem, zauważyłem że samochód temperaturę roboczą uzyskuje po przejechaniu jakichś 5 km i tak jest to ok 70 stopni jk pokręce sie po mieście wkońcu dobije do 90.
    Jeżdzę normalnie, bez piłowania jakie powinno być srednie spalanie?

    Komentarz


    • #3
      Trochę masz duże to spalanie ale wszystko zależy ile km pokonujesz dziennie. Ja w jedną stronę do pracy mam ok 100km z czego 60 to trasie i spalanie mam na poziomie 5.0.
      Pozdr

      Komentarz


      • #4
        LUKASZ_diy, duże spalanie- o ile realne
        mi BKD z DSG palił po mieście ok 7-7,4 w zalezności od sezonu i załozonych opon- czy zimówki 15' czy letnie 17"

        w RSie mam podobne spalanie jak w BKD
        przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

        wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

        Komentarz


        • #5
          to spalanie 8 litrów to obliczałes sam tak? z pełnego zbiornika? bo to 12 litrów to mozna skorygowac podłaczając komputer do auta i zmienic w ustawieniach.
          Zamieszczone przez LUKASZ_diy
          Termostat już wymieniłem, zauważyłem że samochód temperaturę roboczą uzyskuje po przejechaniu jakichś 5 km i tak jest to ok 70 stopni jk pokręce sie po mieście wkońcu dobije do 90.
          normalne o tej porze roku w dieslu, tym bardziej ze po miescie jest to nie równa jazda, swiatła korki, odpalanie, gaszenie. przyjdą mrozy to moze sie to wydłużyć nawet. nie mówiać jak auto stoi pod chmurka cały czas. przez to spalanie tez moze byc większe bo motor nie rozgrzany do końca, podawana wieksza dawka paliwa, automat, korki w miescie.
          Zamieszczone przez LUKASZ_diy
          Jeżdzę normalnie, bez piłowania jakie powinno być srednie spalanie?
          zalezy od tego jak kto rozumie normalną jazde, ktos moze sobie jeździć 100 po miescie i dla niego nie bedzie pałowania a dla drugiego juz tak. ja od pazdziernika mam 80% przelotów po miescie, centrum korki, to po takim dniu komputer pokaze mi miedzy 7.7 a 8.1. zalezy jakie warunki.
          OII 2.0TDI BKD+DSG Elegance

          Auto Detailing: Dream Car Studio
          (znajdź również na fb)

          Komentarz


          • #6
            Zatankowane do pełna zrobiłem 100 km i znowu zatankowałem

            Do pracy mam ok 15 km z czego 10 po trasie jade 90-100 km/h, w mieście bez żadnych korków.
            Jeżdżę naprawdę bardzo spokojnie.

            Komentarz


            • #7
              przy takich warunkach nie jest to specjalnie duze spalanie według mnie, mysle ze połowe tej odległosci auto łapie temperature, później jak stoi pod chmurka w drodze powrtonej to samo. wielkiego odchyłu od normy nie ma
              OII 2.0TDI BKD+DSG Elegance

              Auto Detailing: Dream Car Studio
              (znajdź również na fb)

              Komentarz


              • #8
                Czy zasłonięcie chodnicy coś poprawi?

                Komentarz


                • #9
                  zasłonięcie chłodnicy nie powinno nic pomóc, chyba że masz walnięty termostat i od razu puszcza Ci duży obieg ale w takiej sytuacji lepiej wymienić termostat

                  Komentarz


                  • #10
                    termostat jest nówka

                    Komentarz


                    • #11
                      Hmm 8l, o 1l za duzo. Na samo miasto BKD bez problemu wciaga po 10l i nie jest to jazda w stylu gaz do dechy
                      Jaka masz srednia predkosc i spalanie z takiego przejazdu z domu do pracy i spowrotem.
                      Spritmonitor.de

                      Komentarz


                      • #12
                        Naazie zrobie z 400 km i wtedy zaleje do pełna bedzie bardziej obiektywny wynik

                        Komentarz


                        • #13
                          Moja jazda głównie po mieście (do pracy mam 14 km z czego 4 km poza miastem)to wg kompa 2 wychodzi teraz 7,5 a na kompie nr 1 potrafi dochodzić do 9,więc raczej problemu nie masz octavka z tym silnikiem w zimie w korkach może dochodzić do 10

                          Komentarz


                          • #14
                            Więc tak....
                            Pojeździłem, potankowałem, zawsze do pełna na tym samym dystrybutorze....
                            Moja codzienna trasa wygląda tak

                            Ok 20 km po trasie ze średnia prędkością 90-100km na h
                            ok 10-20 km po mieście tutaj juz zawsze rozgrzany silnik, mogę przyjąć iż samochód jeździ 50/50
                            Średnie spalanie wynosi dokładnie ok 7,0-7,5 l przy czym jeżdżę na tip tronicu obroty zmieniam 2000/2500 jazda normalna bez piłowania spod świateł

                            Nigdy nie jeździłem dizlem ale prosił bym osoby które śmigają takimi silnikami o opinie...
                            Moc pojawia się w zakresie ok 1500- 1800 obr/min czuć wyraźny jej wzrost do ok 3000-3500, potem silnik w zasadzie robi już hałas i jakoś nie czuć wyraźnego wzrostu mocy.

                            Komentarz


                            • #15
                              Wszystko jest dobrze, chciales miec spalanie 5litrow to trzeba bylo kupic cos na pompie z konca lat 90tych.
                              M47N2

                              Komentarz


                              • #16
                                Na tej trasie zanim silnik sie rozgrzeje przejezdzasz 8-15km, bo silnik leci bez obciazenia, wiec wolno sie rozgrzewa. Po tych 20km spalanie moze nie spadac czesto nawet ponizej 6,5l. 6l to min.

                                Po miescie to 8l to calkiem normalne spalanie jak na BKD z DSG
                                Spritmonitor.de

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez AndiT
                                  chciales miec spalanie 5litrow to trzeba bylo kupic cos na pompie z konca lat 90tych
                                  AndiT,

                                  LUKASZ_diy, niestety kolego- wszystko prawidlowo :lol:
                                  przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                                  wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Ale spalanie jest okej ja nie narzekam, liczyłem się z tym iż nie będzie spalania jak w Audi 80 1,9 TDI


                                    Mam jeszcze jeno pytano odnośnie skrzynki DSG nie będę zakładał nowego wątku
                                    Otóż jeżeli działa automat to zmiana biegów jest idealnie płynna, nic nie czuć, jeżeli zkolei jadę na tpie to przy zmianie z2-3 z 3-4 juz nie jest tak płynnie, czuć bardzo delikatne szarpniecie, zwłaszcza jak zmianiam bieg poniżej 2500 martwić się?
                                    Olej DSG wymieniony, filterek itd

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez LUKASZ_diy
                                      przy zmianie z2-3 z 3-4 juz nie jest tak płynnie, czuć bardzo delikatne szarpniecie
                                      LUKASZ_diy, jest o tym wątek (a raczej kilka)

                                      Forum - Octavia Club Polska
                                      Forum - Octavia Club Polska
                                      Forum - Octavia Club Polska


                                      ale w dużym skrócie - TTTM :wink:
                                      przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                                      wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Żadne z tych zagadnieni naie pasuje do mojego problemu

                                        Czy zużyte koło dwumasowe może powodować dziwne pukniecie przy zmianie biegu?

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Nic nie piszesz o przebiegu bolidu, a to dość ważne jest

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Samochod ma przelatane 250 tys, wszytko pracuje idealnie, nic nie gasnie, nie zwalnia, nie zacina sie, jedynie przy odpalaniu słychac grzechotanie i przy gaszeniu.

                                            Jak samochód jest zimny wtedy biegi 1,2,3,4 przełaczaja sie z lekkim szarpnieciem a przynajmniej wyczówalnie, biegi 5,6 wchodza idealnie.
                                            Jak autko sie nagrzeje to wszytko staje sie płynne czasmi czuc jak zmienai sie bieg z 2-3 lub z 3-4. nic sie nie slizga, skacze wszttko dzial plynnie ale czasmi bo na to tez nie ma reguły czuc mocniej jak zmienia sie bieg i

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez LUKASZ_diy
                                              jedynie przy odpalaniu słychac grzechotanie i przy gaszeniu.
                                              w jakich okolicach to słychac? moze to zapowiadać początek zuzywania się dwumasu.
                                              Zamieszczone przez LUKASZ_diy
                                              ak samochód jest zimny wtedy biegi 1,2,3,4 przełaczaja sie z lekkim szarpnieciem a przynajmniej wyczówalnie, biegi 5,6 wchodza idealnie.
                                              może to wynikac z nierozgrzanego oleju w skrzyni.
                                              Zamieszczone przez LUKASZ_diy
                                              2-3 lub z 3-4. nic sie nie slizga, skacze wszttko dzial plynnie ale czasmi bo na to tez nie ma reguły czuc mocniej jak zmienia sie bieg i
                                              róznie z tym bywa czasem jak skrzynia dostaje sygnał nagle zeby zredukować szybko bieg to cos takiego moze się przytrafić. poki nie ma permamentych zgrzytów hałasów, slizgów, stukania, pukania raczej nie ma sie co martwić
                                              OII 2.0TDI BKD+DSG Elegance

                                              Auto Detailing: Dream Car Studio
                                              (znajdź również na fb)

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Niesety haslas slychac z okolicy dwumasu i teraz pytanie ewentualna naprawa wymiana czy regeneracja?

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez LUKASZ_diy
                                                  naprawa wymiana czy regeneracja?
                                                  wymiana na nowy. ale jak wytrzymało 250 tys km to ładny wynik jezeli jeszcze na monotowanym w fabryce
                                                  OII 2.0TDI BKD+DSG Elegance

                                                  Auto Detailing: Dream Car Studio
                                                  (znajdź również na fb)

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X