Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

DSG problem

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • DSG problem

    Podłączę się, u mnie grzeją obydwa, ale mam również wrażenie że jakoś słabo, na początku czuć ciepło a potem jakby coraz słabiej, poziom na maksa ustawiony, od czego zależy te pykanie przekaźnika i załączanie ogrzewania mat? jakiś czujnik temperatury gdzieś jest który pełni rolę termostatu i co chwila załącza. Czy tylko sam przekaźnik odpowiada za cykliczne załączanie?

  • #2
    DSG problem

    Witajcie mam Octavie II z 2005r z DSG i mam problem mianowicie przy odpalaniu jak jest zimny silnik gasnie od 3-5 razy! pozniej wskoczy na 1300-1500 obrotow szybko spadnie do 600 troche sie podusi i wskakuje juz na wolne ( 900okolo). I teraz w momencie zmiany biegu nie wazne ze stoi w miejscu i trzymam go na hamulcu caly czas dostaje kopa silnik , zmuli sie i gasnie. Po 2 przy ruszaniu z miejsca potrzebuje troche czasu zanim sie zastanowi jaki ma bieg i co ma zrobic co jest niebezpieczne zwlaszcza przy wlaczaniu sie do ruchu bo auto sie caly czas toczy a nie chce jechac i zebrac sie w ogole. Przy ruszaniu pod gorke to juz jest komedia bo w momencie puszczenia hamulca zaczyna sie toczyc pedal mozna trzymac do spodu nie wazne czy kick down , tiptronic czy normalny bieg nie chce jechac, czasem zanim ruszy zajmuje mu to nawet 10-15 sec. Oprocz tego szarpie przy redukcji biegow. Wymieniony olej w skrzyni filtr tez , w skodzie rozkladaja rece bo na komputerze zadnego bledu nie ma. Sprawdzony magnetronic jest ok. Jesli ktos jest w stanie pomoc to bardzo prosze bo juz lece totalnie w koszta a dalej problem nierozwiazany ;/

    Komentarz


    • #3
      zagerr, od jak dawna masz te problemy? czy wczesniej nie było jakiś niepokojących obajwów? z dnia na dzien sie zepsuło? problem ze skrzynią moim zdaniem moze wynikac z softu zlego, lub mechatronika moze szwankowac ewentualnie sprzęgła.
      OII 2.0TDI BKD+DSG Elegance

      Auto Detailing: Dream Car Studio
      (znajdź również na fb)

      Komentarz


      • #4
        auto mam od wrzesnia i to bylo od samego poczatku tylko liczylem na to ze to moze ten mechatronic albo wymiana oleju cos pomoze ale niestety nie ;/ wlasnie jeszcze jest opcja ze streownik cos szwankuje. A co do palenia to na poczatku mialem tak ze zimny palil bez problemu a z kolei cieply nie chcial, ale zostaly wgrane nowe mapy i bylo ok do czasu az sie nie ochlodzilo. Jeszcze sprobuje cos z tymi mapami zrobic moze jak dawke zmieni to choc palic bedzie

        Komentarz


        • #5
          zagerr, no ale skoro tak było od początku to czemu kupiłes niesprawne auto? ja bym zaczał od zmiany softu w skrzyni, a dalej to moze byc juz mechatronika lub sprzęgła. ale dobrze zebys podłączył kompa i przejechał sie z podłaczonym komputerem czy nie łapie jakiś błedów w czasie jazdy.
          Zamieszczone przez zagerr
          A co do palenia to na poczatku mialem tak ze zimny palil bez problemu a z kolei cieply nie chcial, ale zostaly wgrane nowe mapy i bylo ok do czasu az sie nie ochlodzilo. Jeszcze sprobuje cos z tymi mapami zrobic moze jak dawke zmieni to choc palic bedzie
          jak zmiana map nie pomogła to moze być jeszcze kwestia złego ustawienia kata rozrzadu, sprawdz to podłaczeniu kompa. musi być "0". nie zaszkodzi a własnie jak jest zle ustawiony to są problemy z odpalaniem, mogą też byc problemy z wtryskami.

          jaka historia tego auta?
          OII 2.0TDI BKD+DSG Elegance

          Auto Detailing: Dream Car Studio
          (znajdź również na fb)

          Komentarz


          • #6
            Humm kupujac auto nie wydawal sie to problem wiekszej tresci a to co sie dzieje ze skrzynia to nie jest problem przez ktory by sie jezdzic wgl nie dalo tylko trzeba uwazac przy wlaczaniu sie do ruchu no i drazni to jak szarpie. Moze sterownik jeszcze do sprawdzenia

            rozrzad robilem juz ja ze 2 miechy temu ale sprawdze i to ;D

            Historia w sensie bezwypadkowy , polski salon , wszystko robione bylo w serwisie.

            W skodzie byl wpinany w komputer i zadnego bledu nie ma.

            Komentarz


            • #7
              ja bym nie bagatelizował problemu skrzyni. bo moze skonczyc sie ze padnie na dobre i wtedy tylko wymiana ratuje
              OII 2.0TDI BKD+DSG Elegance

              Auto Detailing: Dream Car Studio
              (znajdź również na fb)

              Komentarz


              • #8
                Nie zamierzam wrecz przeciwnie wlasnie mam zamiar szukac do skutku az to bedzie zrobione tylko moze ktos mial cos podobnego albo slyszal i bedzie mogl podrzucic trop w jakim kierunku szukac ;D za kazda pomoc bardzo dziekuje

                Komentarz


                • #9
                  no to ja bym chyba zaczał od tego co wczesniej pisałem, moze wymiana softu pomoze i najtaniej, a później to juz ...
                  OII 2.0TDI BKD+DSG Elegance

                  Auto Detailing: Dream Car Studio
                  (znajdź również na fb)

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X