Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Chłodnica Klimatyzacji Skoda Oktavia 2

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Chłodnica Klimatyzacji Skoda Oktavia 2

    Agamek12, podejrzewam, że jest jak w MII. działa na czujnik zmierzchu. jak robi się ciemno, to czujnik to wyczuwa i załącza światła mijania, bez konieczności włączania. jak wyłączysz, to musisz machać ręcznie jak ciemno. Może trzeba dłużej guzik przytrzymać "auto", tak jak jest w renówce, żeby pojawił się komunikat na desce w stylu "on" lub "off" . Dzienne nic do tego nie mają, tylko chodzi o włączanie świateł po zmroku auto/ręcznie. oblookaj, ale myslę, że o to chodzi jak w Renacie :P

  • #2
    Chłodnica Klimatyzacji Skoda Oktavia 2

    Witam serdecznie i mam takie pytanie mam Samochod Skoda Oktavia 2 silnik benzyna 1.6 Fsi 85 kw .Nawalila mi chlodnica klimatyzacji i znalazlem zamiennik odVw Golfa 5 czy on pasuje do oktavi 2 numer katalogowy 1K0820411F/G Bo jest wiele symboli jednej czesci nie wiem co oznacza na koncu F/G prosze o informacje znawcow tematu pozdrawiam

    Komentarz


    • #3
      Maxim2,

      to powinno Ci pomóc

      1K0820411E - SKODA
      1K0820411F - AUDI
      1K0820411F - VW
      1K0820411G - AUDI
      1K0820411G - SEAT
      1K0820411G - SKODA
      1K0820411G - VW
      1K0820411H - AUDI
      1K0820411H - SEAT
      1K0820411H - VW
      1K0820411P - AUDI
      1K0820411P - SEAT
      1K0820411P - SKODA
      1K0820411P - VW
      1K0820411Q - AUDI
      1K0820411Q - SEAT
      1K0820411Q - SKODA
      1K0820411Q - VW
      1K0820411F - VAG
      1K0820411G - VAG
      1K0820411D - AUDI
      1K0820411D - SEAT
      1K0820411D - SKODA
      1K0820411D - VW
      1K0820411E - AUDI
      1K0820411E - SEAT
      1K0820411E - VW
      1K0820411H - SKODA
      1K0820411N - AUDI
      1K0820411N - SEAT
      1K0820411N - SKODA
      1K0820411N - VW
      kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

      SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

      Komentarz


      • #4
        chłodnica klimatyzacji

        Zamieszczone przez LUKI
        Maxim2,

        to powinno Ci pomóc

        1K0820411E - SKODA
        1K0820411F - AUDI
        1K0820411F - VW
        1K0820411G - AUDI
        1K0820411G - SEAT
        1K0820411G - SKODA
        1K0820411G - VW
        1K0820411H - AUDI
        1K0820411H - SEAT
        1K0820411H - VW
        1K0820411P - AUDI
        1K0820411P - SEAT
        1K0820411P - SKODA
        1K0820411P - VW
        1K0820411Q - AUDI
        1K0820411Q - SEAT
        1K0820411Q - SKODA
        1K0820411Q - VW
        1K0820411F - VAG
        1K0820411G - VAG
        1K0820411D - AUDI
        1K0820411D - SEAT
        1K0820411D - SKODA
        1K0820411D - VW
        1K0820411E - AUDI
        1K0820411E - SEAT
        1K0820411E - VW
        1K0820411H - SKODA
        1K0820411N - AUDI
        1K0820411N - SEAT
        1K0820411N - SKODA
        1K0820411N - VW
        Witaj Luki teraz to już zgłupiałem i nie wiem czy mam dobrą część czy ten symbol będzie pasował 1K0820411F/G na stronie www skodaczęści jest numer katalogowy 1K0820411P/Z .Ale na allegro było taniej i gościu napisał ze ta część jest montowana do wielu modeli między innymi też pasuje do Golfa 5 jak i do Oktawii 2 tak to jest jak do wielu modeli grupy VW wkłada się te same części można zwariować pozdrawiam

        Komentarz


        • #5
          Witam,

          ja jestem świeżo po wymianie chłodnicy klimatyzacji (wprawdzie do 1.9 TDI) ale z tego co się orientowałem to do 1.6 jest raczej taka sama jak do 1.9. Zresztą w katalogu on-line np. Nissensa jest jeden model jako zamiennik do całej gamy 1K0820411D do 1K0820411Q, chociaż nie mam pojęcia czym się różnią poszczególne litery na końcu symbolu. Ja oryginalnie miałem 1K0820411E (Denso). A tak przy okazji to jakiej firmy sobie wybrałeś chłodnice??

          Komentarz


          • #6
            Maxim2, tak pasuje to jest zamiennik dla P jaki masz w swoim samochodzie.
            Diagnostyka komputerowa samochodów - Poznań i okolice

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez Maxim2
              Witaj Luki teraz to już zgłupiałem i nie wiem czy mam dobrą część
              masz dobrą
              kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

              SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez LUKI
                Zamieszczone przez Maxim2
                Witaj Luki teraz to już zgłupiałem i nie wiem czy mam dobrą część
                masz dobrą
                Witaj luki dzięki za zainteresowanie moim tematem troszke mnie uspokoiłeś po świętach będę montowal mam nadzieje ze będzie dobra wszystkie numery sie zgadzają tylko końcówka F/G na koncu pozdrawiam serdecznie

                Komentarz


                • #9
                  @Maxim2
                  Upewnij się, że zamienna chłodnica (skraplacz) zawiera w zestawie filtr osuszacza. Ten filtr również musisz wymienić po rozszczelnieniu układu, a zresztą raz na parę lat jest to wskazane.

                  M.
                  666 4U

                  Komentarz


                  • #10
                    Wymiana chłodnicy klimatyzacji Oktavia2

                    Zamieszczone przez beaviso
                    @Maxim2
                    Upewnij się, że zamienna chłodnica (skraplacz) zawiera w zestawie filtr osuszacza. Ten filtr również musisz wymienić po rozszczelnieniu układu, a zresztą raz na parę lat jest to wskazane.

                    M.
                    Witaj zamiennik który kupiłem okazuje się że jest lepszej jakości niż oryginał i nic się tam nie wymienia na gorze jest kapturek który tworzy jedną całość mowa o osuszaczu,natomiast w oryginalnej części był na gorze osuszacza plastikowy korek z uszczelka pod spodem z pod której uciekał czynnik porąbane rozwiązanie .Myślałem ze się da ten korek plastikowy wykręcić i wymienić na nowy niestety nie ,jedynym rozwiązaniem było by obcięcie kawałek osuszacza i dospawanie na stałe metalowego korka tak jak jest w zamienniku wybrałem kupienie zamiennika


                    Witam serdecznie ponieważ nie chciałem zakładać nowego tematu czy zna ktoś dobry sprawdzony warsztat który by wymienił taka chłodnice w rozsądnych pieniądzach wiem ze jest przy tym troszkę rozkręcania bo trzeba przedni błotnik ściągnąć ale ci z autoryzowanych chyba na główkę upadli 500zl za sama wymianę to duza przesada szukam jakiegoś warsztatu we Wrocławiu oczywiście dobrego w rozsądnych pieniądzach ,morze ktoś wymieniał już taka klimatyzacje za informacje będę wdzięczny serdecznie pozdrawiam wszystkich i czekam na jakaś inform.

                    Komentarz


                    • #11
                      Re: Wymiana chłodnicy klimatyzacji Oktavia2

                      Zamieszczone przez Maxim2
                      Zamieszczone przez beaviso
                      @Maxim2
                      Upewnij się, że zamienna chłodnica (skraplacz) zawiera w zestawie filtr osuszacza. Ten filtr również musisz wymienić po rozszczelnieniu układu, a zresztą raz na parę lat jest to wskazane.

                      M.
                      Witaj zamiennik który kupiłem okazuje się że jest lepszej jakości niż oryginał i nic się tam nie wymienia na gorze jest kapturek który tworzy jedną całość mowa o osuszaczu,natomiast w oryginalnej części był na gorze osuszacza plastikowy korek z uszczelka pod spodem z pod której uciekał czynnik porąbane rozwiązanie .Myślałem ze się da ten korek plastikowy wykręcić i wymienić na nowy niestety nie ,jedynym rozwiązaniem było by obcięcie kawałek osuszacza i dospawanie na stałe metalowego korka tak jak jest w zamienniku wybrałem kupienie zamiennika


                      Witam serdecznie ponieważ nie chciałem zakładać nowego tematu czy zna ktoś dobry sprawdzony warsztat który by wymienił taka chłodnice w rozsądnych pieniądzach wiem ze jest przy tym troszkę rozkręcania bo trzeba przedni błotnik ściągnąć ale ci z autoryzowanych chyba na główkę upadli 500zl za sama wymianę to duza przesada szukam jakiegoś warsztatu we Wrocławiu oczywiście dobrego w rozsądnych pieniądzach ,morze ktoś wymieniał już taka klimatyzacje za informacje będę wdzięczny serdecznie pozdrawiam wszystkich i czekam na jakaś inform.
                      Tu masz tourital. Da się samemu zrobić

                      manual

                      Komentarz


                      • #12
                        Re: Wymiana chłodnicy klimatyzacji Oktavia2

                        Zamieszczone przez kowaltom99
                        Zamieszczone przez Maxim2
                        Zamieszczone przez beaviso
                        @Maxim2
                        Upewnij się, że zamienna chłodnica (skraplacz) zawiera w zestawie filtr osuszacza. Ten filtr również musisz wymienić po rozszczelnieniu układu, a zresztą raz na parę lat jest to wskazane.

                        M.
                        Witaj zamiennik który kupiłem okazuje się że jest lepszej jakości niż oryginał i nic się tam nie wymienia na gorze jest kapturek który tworzy jedną całość mowa o osuszaczu,natomiast w oryginalnej części był na gorze osuszacza plastikowy korek z uszczelka pod spodem z pod której uciekał czynnik porąbane rozwiązanie .Myślałem ze się da ten korek plastikowy wykręcić i wymienić na nowy niestety nie ,jedynym rozwiązaniem było by obcięcie kawałek osuszacza i dospawanie na stałe metalowego korka tak jak jest w zamienniku wybrałem kupienie zamiennika


                        Witam serdecznie ponieważ nie chciałem zakładać nowego tematu czy zna ktoś dobry sprawdzony warsztat który by wymienił taka chłodnice w rozsądnych pieniądzach wiem ze jest przy tym troszkę rozkręcania bo trzeba przedni błotnik ściągnąć ale ci z autoryzowanych chyba na główkę upadli 500zl za sama wymianę to duza przesada szukam jakiegoś warsztatu we Wrocławiu oczywiście dobrego w rozsądnych pieniądzach ,morze ktoś wymieniał już taka klimatyzacje za informacje będę wdzięczny serdecznie pozdrawiam wszystkich i czekam na jakaś inform.
                        Tu masz tourital. Da się samemu zrobić

                        manual
                        Witaj dzięki za informacje niby wszystko opisane ale coś nie mam zdolności mechanicznych coś będę szukał jakiegoś nie drogiego mechanika
                        pozdrawiam

                        Komentarz


                        • #13
                          Maxim2, kolega z DW poleca

                          Reg-Plast na Przedmiejskiej 1
                          kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                          SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez LUKI
                            Maxim2, kolega z DW poleca

                            Reg-Plast na Przedmiejskiej 1
                            ok dzieki sprawdze

                            Komentarz


                            • #15
                              Maxim2, tutaj masz wymianę chłodnicy krok po kroku, która sam wymieniałem u siebie

                              Forum - Octavia Club Polska
                              "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                              Komentarz


                              • #16
                                Biszczu

                                Maxim2, już wymienił
                                kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                                SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                                Komentarz


                                • #17
                                  LUKI, k nie doczytałem ops:
                                  "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Slabo dzialajaca klimatyzacja

                                    [quote"Biszczu"]LUKI, k nie doczytałem ops:[/quote

                                    Witam serdecznie nie chciałem zakładać nowego tematu wymieniłem chlodnice klimatyzacji uzupełniłem czynnik i mam wrażenie ze nie chłodzi tak jak dawniej co moze byc przyczyna kiedyś po jakims czasie dzialania klimy na przedniej szybie pojawialy sie takie zamrożone kulka teraz tego niema choć po włączeniu klimy spalanie lekko wzrasta to niby sprężarka działa .Mam jeszcze takie pytanie czy przy dobrze działającej klimie zaraz powlaczeniu klimy na zimnym silniku wentylatory od chlodzenia silnika powinny sie odrazu zalaczyc poprosze o znawców o oświecenie pozdrawiam

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez Maxim2
                                      Mam jeszcze takie pytanie czy przy dobrze działającej klimie zaraz powlaczeniu klimy na zimnym silniku wentylatory od chlodzenia silnika powinny sie odrazu zalaczyc poprosze o znawców o oświecenie pozdrawiam
                                      Wentylatory włączą się jak ciśnienie czynnika osiągnie około 9-10bar i wyłączą się w okolicy 7 bar. W każdym razie jak uruchomisz klimę i ustawisz na max chłodzenie to powinny się włączyć w ciągu kilkunastu sekund ( nie mierzyłem stoperem, ale to trwało dość krótko.) W przypadku kiedy ustawisz klimę na 22°C i na zewnątrz jest dość chłodno , to może ten czas się trochę wydłużyć. To wszystko dotyczy sytuacji gdy auto stoi w miejscu.
                                      Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Witaj dzięki za zainteresowanie moim tematem wiadomo przyczyn jest wiele troszke gorzej funkcjonującej klimatyzacji samochod ma 8 wiosen pamietam ze pare latek do tylu jak dalem na minimum to jest 16 stopni to musialem zwiekszac temperature bo nieszlo wytrzymac .Fakt do pracy mam jakieś 20km liczyć korki to jadę jakieś 40 min to jak jest na dworze powiedzmy jak wracam na zewnatrz 27 i ustawie na minimum to przez caly ten czas spokojnie wytrzymuje siedzenie w krotkim rękawku. Wracajac do wentylatora jeżeli sie nie wlaczy powiedzmy po odpaleniu i ustawieniu na minimum oczywiście mowa po nocy to co by to oznaczało wiadomo sprężarka juz nie jest pierwszej mlodosci ale to chyba za wczesnie żeby asz tak spadla wydajność oczywiscie za wszelkie informacje będę wdzięczny pozdrawiam

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Maxim2, najlepiej podłączyć VCDSa i sprawdzić parametry jakie są. Tutaj masz więcej na ten temat Forum - Octavia Club Polska
                                          Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Maxim2, mój kolega z DW poleca (bardzo) też tych magików :!:

                                            404 strona nie istnieje

                                            podjedź i tyle
                                            kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                                            SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              [quote="AdamB"]
                                              Zamieszczone przez Maxim2
                                              Mam jeszcze takie pytanie czy przy dobrze działającej klimie zaraz powlaczeniu klimy na zimnym silniku wentylatory od chlodzenia silnika powinny sie odrazu zalaczyc poprosze o znawców o oświecenie pozdrawiam
                                              Wentylatory włączą się jak ciśnienie czynnika osiągnie około 9-10bar i wyłączą się w okolicy 7 bar. W każdym razie jak uruchomisz klimę i ustawisz na max chłodzenie to powinny się włączyć w ciągu kilkunastu sekund ( nie mierzyłem stoperem, ale to trwało dość krótko.) W przypadku kiedy ustawisz klimę na 22°C i na zewnątrz jest dość chłodno , to może ten czas się trochę wydłużyć. To wszystko dotyczy sytuacji gdy auto stoi w miejscu. [/quot

                                              Wlasnie zrobilem próbę praktycznie zaraz po włączeniu Klimy włączyły sie wentylatory wiem ze jest jakiś zawór który jak sie zawiesi to spada wydajność sprężarki jakie są tego objawy narazie pozdrawiam

                                              [ Dodano: Wto 27 Maj, 14 16:03 ]
                                              [quote="AdamB"]
                                              Zamieszczone przez Maxim2
                                              Mam jeszcze takie pytanie czy przy dobrze działającej klimie zaraz powlaczeniu klimy na zimnym silniku wentylatory od chlodzenia silnika powinny sie odrazu zalaczyc poprosze o znawców o oświecenie pozdrawiam
                                              Wentylatory włączą się jak ciśnienie czynnika osiągnie około 9-10bar i wyłączą się w okolicy 7 bar. W każdym razie jak uruchomisz klimę i ustawisz na max chłodzenie to powinny się włączyć w ciągu kilkunastu sekund ( nie mierzyłem stoperem, ale to trwało dość krótko.) W przypadku kiedy ustawisz klimę na 22°C i na zewnątrz jest dość chłodno , to może ten czas się trochę wydłużyć. To wszystko dotyczy sytuacji gdy auto stoi w miejscu. [/quot

                                              Wlasnie zrobilem próbę praktycznie zaraz po włączeniu Klimy włączyły sie wentylatory wiem ze jest jakiś zawór który jak sie zawiesi to spada wydajność sprężarki jakie są tego objawy narazie pozdrawiam

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zakładał ktoś może taki zamiennik? (AC Plus):
                                                Link
                                                Aktualne zużycie paliwa

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez majonezz
                                                  Zakładał ktoś może taki zamiennik? (AC Plus):
                                                  Link
                                                  W tych pieniądzach ogarniesz sobie NRFa, pamiętaj też o osuszaczu.

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X