Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Poduszka pod silnik 1K0199 555M

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Poduszka pod silnik 1K0199 555M

    Zamieszczone przez leonn
    A te stare ori sprężyny masz jeszcze?
    niestety - nie upomniałem się po wymianie i przepadły. mój błąd. chyba trzeba będzie się na forumie ogłosić, że kupię ori springi front do BGU/BSE/BCA

    coś czuję, że w ASO Audi cena podkładki ~= cena aftermarketowej sprężyny tył :lol:

    na tyle, na ile pozwoliła dziś pogoda, kucnąłem i próbowałem sfilmować tylne sprężyny - ale żadnych znaków na nich nie widać, możecie mnie pokierować gdzie szukać ew. śladów znaków producenta?

    co do pisania do lesjo - jak tylko się upewnie, że na pewno mam ich sprężyny z tyłu (HGW co tam warsztat zrobił skoro tylko u mnie wygląda tak pokracznie), to na pewno napiszę do nich z podpórką zdjęciową

    w ogóle to chodzi mi po głowie myśl, że najlepszym -czysto teoretycznie- setupem na wysokość autka będzie powrót do ori sprężyn z przodu i obecne springi + podkładki z audi z tyłu. przód powinien spaść ze 25-30mm, a tył podskoczyć o 15-20mm i będzie gites

  • #2
    Poduszka pod silnik 1K0199 555M

    Witam,
    Czy mógby mi ktoś potwierdzić czy poduszka pod silnik o nr katalogowym 1K0199 555 BB jest zamiennikiem 1k0199 555M? Obecnie mam w samochodzie Octavia II silnik 1.9 BKC zamontowaną poduche o końcówce M ale zamawiając nową w serwisie wyslali mi z końcówką BB. Napewno łapa od strony skrzyni wyglada inaczej ale nie mam pojęcia czy rozstaw srub bedzie pasował. Może ktoś ma mozliwośc sprawdzenia tego w jakimś programie? Z góry dzięki. Nie mam fizycznie w tej chwili samochodu przy sobie i nie moge tego sprawdzić.
    Dzieki wielkie za pomoc
    Może ktoś z Was ma wymiary 1K0199 555M

    Komentarz


    • #3
      Wg ETKI część 1K0 199 555 BB jest wycofana i powinieneś użyć zamiennika 1K0 199 555 M.

      Komentarz


      • #4
        No właśnie sprawa polega na tym, że w serwisie Skody sprzedali mi cześć o oznaczeniu BB. Dzis dzwoniłem i poinformowano mnie że jest to zamiennik i na 100% będzie pasował.
        W przyszłym tygodniu będę to wymieniał wiec się okaże.
        Dzieki wielkie za pomoc.

        Komentarz


        • #5
          No skoro zamiennik to musi pasować :wink:
          Jakie objawy auto trapiły skoro wymieniasz poduszkę?

          Komentarz


          • #6
            Pytasz o objawy hmmm
            Duże wibracje silnika podczas ruszania i cofania pod wzniesienie. Odkrecilem obudowę filtra powietrza, wyciągnąłem akumulator, odkrecilem podstawe akumulatora i stwierdzilem że ta poducha praktycznie już nie istnieje. Zobaczymy co będzie jak wstawię nową.

            [ Dodano: Czw 03 Mar, 16 13:40 ]
            Aktualizujac temat poducha oczywiscie pasowala zostala wymieniona na nowa. Pomoglo ale tylko czesciowo. Praktycznie mozna powiedziec ze ta poduszka pod skrzynia biegow jest bardzo "plywajaca". Nowa zachowywala sie praktycznie bardzo podobnie. Wymienilem w nastepnej kolejnosci poduszki pod silnikiem a dokladnie te dwie tuleje gumowe wprasowane w belke trzynajaca silnik od tylu lacznie z lacznikiem podobnym do "lizaka" i wibracje ustapily. Wiec problemem byly poduszki pod silnikiem te z umieszczone z tylu.
            Octavie sprzedalem i kupilem Golfa Plusa 1.6 TDI i teraz juz wiem dlaczego mowi sie ze Octavia aspiruje do klasy sredniej. Komfort w Octavii duzo wiekszy,wiecej miejsca, silnik 1.9 TDI BKC duzo bardziej dynamiczny niz 1.6 TDI CAYC pomimo niby tej samej mocy, spalanie w 1.9 nizsze niz w 1.6 TDI....
            Nie wspominajac o tym ze w 5 letnim VW zaczynaja sie juz problemy z powloka lakiernicza. 10 letnia octavia nie miala zadnych problemow z lakierem... A niby Skoda to tanszy VW. Chyba nie do konca
            Nastepne autko to bedzie chyba znow Octavia

            Komentarz


            • #7
              Witam! Nie wiem czy powinienem zalozyc nowy temat poniewaz mam problem z ta sama poduszka. Jesli powinenem to przepraszam z gory. Prosze ocene 2 filmow ktore wrzucilem. Czy ta poduszka jest do wymiany? Dodam, ze czesc gumowa nie jest uszkodzona.



              Komentarz


              • #8
                Witam. Poduszkę mozesz wymienić tylko w całości. Ja płaciłem za nowa w servisie skody ok 60 funtów bodajże. Sprawdź przy okazji sobie poduszki za silnikiem te tuleje gumowe na belce za silnikiem bo możliwe ze tez sa wywalone. Pozdrawiam

                Komentarz


                • #9
                  Mam problem z wibracjami silnika na wolnych obrotach. Wystepuja one co jakis czas, nie stale. Byc moze cos innego powoduje, ze silnik sie zatrzesie na kilka sekund i potem jest w porzadku. Myslalem, ze winna jest ta poduszka, ale nie wydaje mi sie, ze jest do wymiany. Te 2 gumowe tuleje juz mam wymienione.

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X