Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2FL] Stukanie przy otwieraniu tylnej klapy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2FL] Stukanie przy otwieraniu tylnej klapy

    Zamieszczone przez thales
    Na co dzień auto stoi na 205/55/16.Czy mogę założyć 215/65/16?
    Zamieszczone przez lukasz0483r
    Kupiłem Octavię II na aluminiowych felgach z oponami 195/65/R15.
    Zostały mi po nissanie opony 175/65/R15.
    Czy kupując felgi stalowe 6Jx15 mogę wciągnąć na nie w/w opony ?
    generalnie ja rozumiem że można się nie znać ale ... :roll:
    :haha:

  • #2
    [O2FL] Stukanie przy otwieraniu tylnej klapy

    Witam,

    Podczas otwierania tylnej klapy słychać dźwięk obcierających plastików dochodzi gdzieś z okolic gumy łączącej karoserię z klapą. Po rozebraniu plastików klapy dźwięk nie występuje. Po ponownym złożeniu obcieranie powróciło. Nagrałem filmik można to usłyszeć w 9 sekundzie.

    Film

    Miał ktoś może już taki przypadek? Co może być przyczyną?

    Komentarz


    • #3
      Kolego moim zdaniem to jakiś element z wnętrza klapy który opada na obudowę plastikowa , zdejmij ją jeszcze raz wejdź do bagażnika i poproś kogoś żeby otwierał z zewnątrz powoli a Ty obserwuj - może jakąś wiązka kabli lub element mechanizmu wycieraczki

      Komentarz


      • #4
        Ja oglądając Twój filmik zwróciłem uwag na tą rurkę perforowaną. Jak słychać ten trzask to coś w niej się znajdujące jakby przesuwało się w niej. Spróbuj ją zdemontować i zobaczyć czy tam nie trzeba szukać rozwiązania.
        Pozdrawiam.
        Paweł
        Powoli ale do celu-"gdy się człowiek spieszy to się diabeł cieszy"

        Komentarz


        • #5
          Wydaje mi się, że ~pawel_breslau ma rację, również zwróciłem uwagę na tą rurkę. W momencie trzasku widać, że się porusza. Nie wiem jak zbudowany jest mechanizm wewnątrz tej rurki, ale podobne objawy bardzo często występują w Fiatach w drzwiach (najczęściej: u kierowcy). Problem polega na tym, że znajdują się tam 2 elementy metalowe połączone ze sobą na końcach czymś a'la nit (tworzą literę V). Jeden element przymocowany jest do drzwi, a drugi do auta. Gdy ten nit (tak to będę nazywał bo nie wiem co to do końca jest) się wyrobi połączenie elementów dostaje luz. W momencie otwierania/zamykania (najczęściej: otwierania) któryś z elementów po prostu delikatnie przeskakuje i stąd jest taki dźwięk. Strzelam, że u Ciebie będzie chodziło o to samo.

          PS: Poszukałem nieco w tematyce Fiatów i cały ten element to ogranicznik otwarcia drzwi, a ten niby nit to trzpień

          Komentarz


          • #6
            Coś udało się ruszyć w temacie?
            Usunąłeś awarię, co to było?
            Pozdrawiam.
            Paweł
            Powoli ale do celu-"gdy się człowiek spieszy to się diabeł cieszy"

            Komentarz


            • #7
              Wymontowałem ten element gumowy poruszałem wiązką która tam biegnie i jest tak, że raz jest stukanie przy otwieraniu a raz nie. Całej wiązki nie będę demontował raczej się przyzwyczaję to tego.

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X