Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Alarm, dwie diody?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Alarm, dwie diody?


  • #2
    Alarm, dwie diody?

    Witam. Mam pytanie odnośnie alarmu. Samochód to Octavia IIfl. Posiadam dwie diody sygnalizujące alarm jedna normalnie w drzwiach w miejscu rygla a druga koło włącznika świateł, mrugają w różnym tempie. Czy ktoś wie dlaczego one są dwie? czy każda octavia IIfl tak ma? Proszę o odpowiedz :wink:

    Komentarz


    • #3
      Re: Alarm, dwie diody?

      Zamieszczone przez krystek590
      Witam. Mam pytanie odnośnie alarmu. Samochód to Octavia IIfl. Posiadam dwie diody sygnalizujące alarm jedna normalnie w drzwiach w miejscu rygla a druga koło włącznika świateł, mrugają w różnym tempie. Czy ktoś wie dlaczego one są dwie? czy każda octavia IIfl tak ma? Proszę o odpowiedz :wink:
      Masz zamontowany alarm nie fabryczny, masz taką pastylkę przy włączniku świateł?
      czarna perła

      Komentarz


      • #4
        jest to led z małym kołnierzykiem. Alarm cały byłby niefabryczny?

        Komentarz


        • #5
          a myślisz, że tylko dioda jest niefabryczna?
          BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

          SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

          Komentarz


          • #6
            myśle że alarm jest fabryczny a jakiś dodatek dołożony, bo chyba led w drzwiach jest fabryczny? po czym rozpoznać fabraczny alarm? centralka jest na przednim pasie po otwarciu maski tylko jakiś jeden kabel jest jakby dokładany. Nie wiem jak jest oryginalnie w tym samochodzie dlatego pytam :lol:

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez krystek590
              myśle że alarm jest fabryczny a jakiś dodatek dołożony, bo chyba led w drzwiach jest fabryczny? po czym rozpoznać fabraczny alarm? centralka jest na przednim pasie po otwarciu maski tylko jakiś jeden kabel jest jakby dokładany. Nie wiem jak jest oryginalnie w tym samochodzie dlatego pytam :lol:
              masz na słupku przy fotelu kierowcy przycisk wyłaczenia czujki wewnętrznej?
              czarna perła

              Komentarz


              • #8
                na 99% nie, ale zaraz sprawdzę jedna z najlepszych wersji wyposażenia i nie byłoby alarmu w oryg? :shock:

                Komentarz


                • #9
                  Alarmu nie było w standardzie w żadnej wersji. Najczęściej dealer oferował gratis nie fabryczny alarm i większość ludzi taki brała zamiast płacić za fabryczny. Nie masz przycisku na słupku tzn że alarm jest dokładany.
                  BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                  SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                  Komentarz


                  • #10
                    jeżeli nie masz to nie jest alarm oryginalny, mam to samo, dioda w drzwiach a przy wyłączniku pastylka z przyciskiem i diodą LED. I mrugają każda sobie ;-). Coś Ci się dzieje nie tak że pytasz?
                    czarna perła

                    Komentarz


                    • #11
                      Więc jedna sprawa załatwiona, alarm dołożony. Tylko dlaczego ma 2 ledy? w jakim celu? może ktoś się z spotkał z podobnum przypadkiem no chyba ze wszystkie dokładane alarmy tak mają..

                      Wszystko wporządku tylko czysta ciekawość. Ja nie mam przycisku koło led przy właczniku świateł.

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez krystek590
                        Więc jedna sprawa załatwiona, alarm dołożony. Tylko dlaczego ma 2 ledy? w jakim celu? może ktoś się z spotkał z podobnum przypadkiem no chyba ze wszystkie dokładane alarmy tak mają..

                        Wszystko wporządku tylko czysta ciekawość. Ja nie mam przycisku koło led przy właczniku świateł.
                        Gdzie masz te 2 LEDy? Przy włączniku świateł?
                        czarna perła

                        Komentarz


                        • #13
                          jak napisałem wyżej pierwszy led jest w drzwiach, tam gdzie kiedys były unijne rygle a druga koło regulacji intensywności podświetlenia kkpitu

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez krystek590
                            jak napisałem wyżej pierwszy led jest w drzwiach, tam gdzie kiedys były unijne rygle a druga koło regulacji intensywności podświetlenia kkpitu
                            Mam podobnie, w drzwiach mam tam gdzie rygiel, a 2 dołożona koło przełącznika świateł. Widocznie masz taki typ alarmu, ale na pewno nie fabryczny.
                            U mnie oprócz dodatkowej diody LED jest przycisk do programowania alarmu (razem z LED, pastylka)
                            czarna perła

                            Komentarz


                            • #15
                              W drzwiach masz czerwoną diodę. Sygnalizuje ona zamknięcie centralnego zamka i zadziałanie immobilizera.
                              Druga dioda koło włącznika świateł to sygnalizacja uzbrojenia alarmu [akcesoryjnego]. Pełni ona również rolę przycisku do wyłączania lub przezbrajania alarmu [poprzez wstukanie odpowiedniego kodu].

                              W przypadku oryginalnego alarmu nie ma potrzeby montażu drugiej diody [przycisku], ponieważ przycisk wyłączający alarm jest umiejscowiony na dolnej części słupka B [po lewej stronie].

                              Komentarz


                              • #16
                                już myślałem że jest jakieś dodatkowe zabezpieczenie czy coś wszystko sie zgadza lecz nie mam przycisku tylko gołe ledy

                                Komentarz


                                • #17
                                  ja mam dokładnie tak samo.
                                  Zerknij dokładnie na tą diodę zamontowaną w okolicach pokrętła od jasności podświetlenia.
                                  Jest dokładnie tak jak napisał kolega NEDAR - jest tam przycisk to wbicia kodu.
                                  Czy masz kod do alarmu?

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Ja mam zamontowaną diodę z przyciskiem na środku nad radiem i jest to alarm firmy Mobitel

                                    Komentarz

                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                    Pracuję...
                                    X