Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Szumy powietrza w O2 - ponownie!!!

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Szumy powietrza w O2 - ponownie!!!

    tak tylko Karmel musi poczytać książkę "Nastolatki i Bon Ton"
    i przyswoić sobie co nieco :szeroki_usmiech. Bo na szewskiej mnie zabił :lol:

  • #2
    Szumy powietrza w O2 - ponownie!!!

    Witam kolegow. Wiem ze temat byl juz poruszany ale nigdy nikt nie znalazl na ten problem rozwiazania lub go znalazl ale zapomnial sie nim podzielic. Sprawa dotyczy szumow, ktore dochodza z okolic lusterka bocznego po przekroczeniu ok. 100km/h. Niechce mi sie wszystkiego rozbierac, szukac i uszczelniac po kolei. Moze ktos juz na to wpadl. Ja osoboscie zastanawiam sie czy wszystkiemu nie jest winnne lusterko a dokladnie jego mocowanie z drzwiami lub szpary w samym lusterku.
    Bede wdzieczny za wszelkie sugestie i rady.
    1,9 TDI Octavia II DSG

    Komentarz


    • #3
      u mnie taki szum pojawial sie powyzej 160 - nie sadze aby jakiekolwiek uszczelnianie cos zmienily. Ja bym sprawdzil uszczelki drzwi i czy szyba domyka sie do konca.
      nasza droga: www.wpzs.pl

      Komentarz


      • #4
        No moze faktycznie to przy troszke wiekszej predkosci niz 100 km/h (zalezy od pogody - wiatru) ale od 120 km/h to mam zawsze.
        1,9 TDI Octavia II DSG

        Komentarz


        • #5
          Ja też mam pytanie w tej kwestii. Ostatnio po stłuczce parkingowej miałem wymieniane na nowe drzwi kierowcy. I teraz od ok 60km/h zaczyna być słyszalny szum powietrza.
          Nie jest bardzo głośny, ale dość irytujący z uwagi na fakt, że przed wymianą go nie było (a przynajmniej nie zwracał mojej uwagi)

          Czy któryś z kolegów mógłby sprawdzić, czy przy prędkościach rzędu 60-70 km/h również słyszy taki szum?

          (OII w wersji Ambiente)

          Będę dźwięczny za info.
          Pozdr.
          Już nie skoda, ale grupa ta sama

          Komentarz


          • #6
            Ja mam taki sam case (nie mialem na poczatku, po zakupie), samo sie pojawilo, slysze szum powyzej 110-120 km/h po prawej stronie z okolic tylnych drzwi.
            W weekend zejde z tasma klejaca, i zakleje czesc uszczelek (jacznie z drzwiami), sprawdze w ten sposob, ktore miejsce jest za to odpowiedzialne. Dam znac oczywiscie po sprawdzeniu gdzie u mnie swiszczalo.
            Audi A7 3.0 TDI 313KM/653NM mocy dostarcza http://www.dynosoft.pl/ ;-)

            Komentarz


            • #7
              jesli mowisz ze z tylu to duza szansa ze sa to szybki trojkatne w tylnych drzwiach. Ktos juz opisywal ten problem.
              1,9 TDI Octavia II DSG

              Komentarz


              • #8
                U mnie też się to właśnie pojawiło ( przebieg 12,5 kkm ). Jak z tym wytrzymam nerwowo do przeglądu przy 15kkm to chłopaki w ASO będą mieli zajęcie :twisted: ...
                Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez kowal 2002
                  U mnie też się to właśnie pojawiło ( przebieg 12,5 kkm ). Jak z tym wytrzymam nerwowo do przeglądu przy 15kkm to chłopaki w ASO będą mieli zajęcie :twisted: ...
                  Ja zgłaszałem to w ASO (Sinclan na Grochowskiej) przy okazji przegladu ale panowie stwierdzili, że nie mogą tego zlokalizować tzn. nawet nie próbowali usprawiedliwiając się, ze nie nie mają gdzie i nie mogą jeżdzić ponad 100km/h

                  Komentarz


                  • #10
                    A ja mysle, ze jak my sami tego nie znajdziemy to serwis nam nie pomoze. Ja osobiscie poki co nie odpuszczam bo dla mnie to jest spore obnizenie komfortu podrozowania. Przeciez mogloby byc tak cicho :roll:
                    1,9 TDI Octavia II DSG

                    Komentarz


                    • #11
                      no wlasnie mialem napisac to samo co gima, chcecie koniecznie tracic czas i nerwy - zapraszam do ASO :?
                      saport techniczny baj DGW
                      była BKD+DSG '05 120kkm
                      była BXE '08 190kkm
                      no i nie ma :-)

                      Komentarz


                      • #12
                        szkoda, u ciebie szumi?

                        bo sie zastanawiam czy ja qrwa gluchy nie jestem (co prawda czesciej slysze "daj" niz "masz" - ale to chyba inna choroba)
                        nasza droga: www.wpzs.pl

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez Jabar1975
                          szkoda, u ciebie szumi?
                          nie
                          saport techniczny baj DGW
                          była BKD+DSG '05 120kkm
                          była BXE '08 190kkm
                          no i nie ma :-)

                          Komentarz


                          • #14
                            Maly sukces juz jest. Dzis pozaklejalem wszystko tasma i jezdzilem. Wszystko wskazuje na lusterko. Jedno jest pewne nie ma zadnych szpar w drzwiach pomiedzy uszczelkami.
                            Teraz prosze kolegow o porade jak zdemontowac lusterko zeby czegos nie polamac.
                            1,9 TDI Octavia II DSG

                            Komentarz


                            • #15
                              nie nie panowie u mnie szumi tylne okienko i szum był juz od 70km teraz jest od 100km klica to jakims czarnym silikonem ja czekam na nowe dzwi ...wkoncu klejone FABRYCZNIE SILIKONEM Z TUBY NIE BYŁY -----taki problem to nie problem ....
                              2.0tdi(seria nie seria) E100..

                              Komentarz


                              • #16
                                Wczoraj z kolega PCet-em pojezdzilismy troszke swoimi autami celem porownania szumow. Generalnie mozna stwierdzic ze szumi nam tak samo. Chetnie przejade sie jeszcze inna O2 ( moze z salonu ) zeby upewnic sie ze ten typ tak ma, a inni mysla ze to normalne. Obydwoje myslimy ze wine za to ponosza lusterka. Tak czy owak ja jeszcze sie nie poddaje w tym temacie i licze na pomoc innych wrazliwych ......
                                1,9 TDI Octavia II DSG

                                Komentarz


                                • #17
                                  gima, ale właściwie to w czym jest problem, jak się jedzie szybciej autem to pojawiają się jakieś tam może szumy powietrza, ty masz to jakoś na pierwszy plan wysuniętę czy jak?
                                  a jak z innymi odgłosami auta na tych wszystkich dziurach, może należysz po prostu do tych "nerwowo słuchowców"?
                                  saport techniczny baj DGW
                                  była BKD+DSG '05 120kkm
                                  była BXE '08 190kkm
                                  no i nie ma :-)

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Mam jeszcze sluzbowe auto (focus), wczesniej mialem O1 i wiele innych z rodziny VW i w zadnych nic w okolicach lusterek nie szumialo!!!
                                    1,9 TDI Octavia II DSG

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      nie no chyba rozumiem, może to te wspaniałe "fałszejpy"
                                      saport techniczny baj DGW
                                      była BKD+DSG '05 120kkm
                                      była BXE '08 190kkm
                                      no i nie ma :-)

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Mam jeszcze sluzbowe auto (focus) ..............nic w okolicach lusterek nie szumialo
                                        bo focus jest Niemiecki :diabelski_usmiech

                                        szkoda, my to chyba glusi jestesmy
                                        nasza droga: www.wpzs.pl

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          gima, służę decybelomierzem :wink:
                                          Takie zwykłe Ambiente

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Witam,
                                            Ja mam podobne odczucia, jak Gima. Po wymianie przednich lewych drzwi mam wrażenie, że szum dochodzący z zewnątrz jest większy. Być może się czepiam, kto wie - wcześniej jakoś na to nie zwróciłem uwagi.

                                            Zamieszczone przez szkoda
                                            jak się jedzie szybciej autem to pojawiają się jakieś tam może szumy powietrza
                                            Wszystko zależy od tego, co rozumiemy pod pojęciem szybciej. 60-70km/h? :shock:
                                            No i ogólnej wrażliwości na takie upierdliwe drobiazgi

                                            Z drugiej strony też trudno się dziwić frustracji kolegi Gimy, który dał za auto ciężkich kilkadziesiąt tysięcy PLNów i musi doświadczać uperdliwych szumów nie spotkanych wcześniej w innych, tańszych autach.
                                            Już nie skoda, ale grupa ta sama

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez PCet
                                              No i ogólnej wrażliwości na takie upierdliwe drobiazgi
                                              otóż to, ale jak mówiłem, jestem w stanie to zrozumieć :idea:
                                              saport techniczny baj DGW
                                              była BKD+DSG '05 120kkm
                                              była BXE '08 190kkm
                                              no i nie ma :-)

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez PCet
                                                który dał za auto ciężkich kilkadziesiąt tysięcy PLNów i musi doświadczać uperdliwych szumów nie spotkanych wcześniej w innych, tańszych autach.
                                                nikt nie neguje jego doznan sluchowych - zwracamy tylko uwage na to ze nie jest to norma i wystepuje tylko w niektorych autach (choc nie powinno).

                                                A moze zainwestowac w wygluszenie drzwi?
                                                nasza droga: www.wpzs.pl

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  chorobcia , dzis posłucham ale według mnie mam naprawde cicho , a silnika przy 130 prawie nie słychać . ale mam dopiero 5 tyś km :? , może potem sie zacznie :?:
                                                  O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                                  GVI 1.4TSI
                                                  LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                                  tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X