Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Skoda Oktavia 2

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Skoda Oktavia 2

    aldam, jakbym planował lecieć samolotem to nie zakładałbym tego tematu, dzięki za takie porady. Nie założyłem go też, żeby się dowiedzieć jak będzie tamiej, umiem sam liczyć.
    A skoro jadę tylko ja i żona to koszt samochodu spada na jeden budżet, więc wcale nie wyjdzie drastycznie taniej. A możliwość zapakowania wszystkiego na co ma się ochotę (np. rolki) wynagradza większe koszty.

  • #2
    Skoda Oktavia 2

    Witam serdecznie i mam takie pytanie posiadam samochód Skoda Oktavia 2 z silnikiem 1,6 benzyna FSI 85 kw teraz pytanie czy ten samochód posiada jakiś zewnętrzny czujnik temperatury ,kiedy włączam klimatyzacje bo nawet w zimie trzeba co jakiś czas uruchomić klimatyzacje to klimatyzacja się nie uruchamia nie ruszają wentylatory rurka od klimy zimna nie wzrasta na postoju delikatnie spalanie na komputerze temperatura zewnętrzna 3 stopnie pokrętło klimy na minimum czyli 16 stopni czy to normalne czy morze skończył sie czynnik albo coś jeszcze gorszego za wszelkie informacje będę wdzięczny ,bo w tych serwisach ASO to nic się człowiek nie dowie pozdrawiam serdecznie i proszę o informacje

    Komentarz


    • #3
      Maxim2, Witam po pierwsze zly dzial bo masz OII a nie OI

      Teoretycznie klima sie nie wlaczy jesli temp zewnetrzna wynosi ponizej +2 stopnie. Wez jednak na to poprawke o kilka stopni. Zaczekaj az sie ociepli ew sprawdz w jakims podziemnym garazu gdzie jest cieplej.

      Czujnik posiada bo jakbys wiedzial ile stopni na zewnatrz
      Obecnie -> Skoda OCTAVIA II 2.0 FSI
      Obecnie -> Seicento 900+LPG
      Bylo -> Renault LAGUNA II 1.8
      Bylo ->GOLF 3 1.8

      Octavia http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=87045

      Seicento http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...461776#1461776

      Komentarz


      • #4
        Parownik klimy ma czujnik który dba żeby jego temperatura nie spadła poniżej 4 C (żeby się nie oszronił). Jeśli spadnie rozłącza sprzęgło sprężarki klimy. Czyli klima się nie włączy jeśli temperatura na zewnątrz jest niższa i nie ma co schładzać. Graniczną temperaturą jest więc 4-5 C. Poniżej sprężarka się nie załączy.

        Komentarz


        • #5
          Maxim2, temperatura otoczenia musi być przynajmniej 2 stopnie na plusie aby klimatyzacja się uruchomiła. Tak pisze w instrukcji.
          SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
          ​​​
          Grzegorz

          Moja Ambitna Czarnula

          Komentarz


          • #6
            Witam serdecznie dzieki wszystkim za odpowiedzi próbowałem uruchomić klime kiedy na komputerze w samochodzie pokazywalo 4 i tez sie nie chciała uruchomić tzn nie wzrosło delikatnie spalanie na jałowym biegu ani nie ruszyły wentylatory pokrętło klimy na minimum tzn 16 martwię sie czy gdyby uciekl cały czynnik a wraz z nim olej do smarowania to czy nie trafiło sprężarki co o tym wszystkim myślicie troche sie martwię proszę o jakies sugestie pozdrawiam

            Komentarz


            • #7
              Maxim2,

              1. jak nie masz czynnika w ukladzie to AC sie nie wlaczy. (czujnik cisnienia)
              2. W dalszym ciagu Ci tlumacza ze 4 stopnie to jeszcze za niska temperatura.
              3. Nie obserwuj spalania itp tylko wentylatory a po drugie jesli wlaczy sie sprezarka to przy wlaczeniu bedziesz slyszal glosne cykniecie.
              4. Jesli masz Climatronic to pamietaj ze swiatelko pod ECON powinno sie nie swiecic jak chcesz zeby klima dzialala.
              Obecnie -> Skoda OCTAVIA II 2.0 FSI
              Obecnie -> Seicento 900+LPG
              Bylo -> Renault LAGUNA II 1.8
              Bylo ->GOLF 3 1.8

              Octavia http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=87045

              Seicento http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...461776#1461776

              Komentarz


              • #8
                jeżeli masz podobny silnik jak na zdjęciu to w kółeczku na czerwono masz zaznaczony zaworek do napełniania klimy zdejmij odkręć ten czarny kapturek i będzie zaworek taki sam jak w oponie weź jakiś mały śrubokręt lub pręcik i wciśnij jak będzie syk to gaz masz a nie to auto postaw w jakimś ciepłym garażu tak aby było więcej jak 10 ' i wtedy włącz klime
                Załączone pliki
                jakby co posiadam kabel vag

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez misza_zabrze
                  Maxim2, W dalszym ciagu Ci tlumacza ze 4 stopnie to jeszcze za niska temperatura.
                  Sprawdzone dzisiaj u mnie w O2 FL. Klimatyzacja (manualna) uruchamia się przy 2,5 stopnia na plusie.
                  SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
                  ​​​
                  Grzegorz

                  Moja Ambitna Czarnula

                  Komentarz


                  • #10
                    przeniesie ktoś ten temat?

                    Komentarz


                    • #11
                      Witam dzieki wszystkim za zainteresowanie tematem widac zdania podzielone jednym sie uruchamia klima troszkę powyżej 2 inni mówią ze musi byc przynajmniej 10 stopni wiadomo każdy ma inne zdanie .Podobna sytuacja z silnikami ja mam silnik Fsi 1.6 85 kw i ponoć te silniki są nie do zdarcia a te co teraz są montowane silniki benzynowe z turbodoładowaniem ponoć są nic nie warte poczekam jak się troszkę ociepli i wtedy sprawdzę pozdrawiam

                      Komentarz


                      • #12
                        W poprzednim auice nie wlaczala sie ponizej 7 stopni na zewnatrz. Takie zabezpieczenie ukladu.
                        Obecnie -> Skoda OCTAVIA II 2.0 FSI
                        Obecnie -> Seicento 900+LPG
                        Bylo -> Renault LAGUNA II 1.8
                        Bylo ->GOLF 3 1.8

                        Octavia http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=87045

                        Seicento http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...461776#1461776

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X