[O2] Migająca kontrolka świec żarowych i świecąca kontrolka okładzin klocków ham.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • b3liar
    Classic
    • 2011
    • 12

    [O2] Migająca kontrolka świec żarowych i świecąca kontrolka okładzin klocków ham.

    Witam,

    w mojej Octavii 2 1.9 TDI za każdym razem po uruchomieniu zaczyna mrugać kontrolka świec oraz stale świeci się kontrolka okładzin klocków. Samochód uruchamia się i hamuje normalnie a klocki są prawie nowe i z podłączonymi czujnikami. Sprawdzałem też poziom płynu oraz czy zapalają się wszystkie światła stop w momencie naciśnięcia pedału hamulca i jest ok. Moglibyście podpowiedzieć co jeszcze można sprawdzić, bo szczerze brakuje mi już pomysłów. Dodam, że samochód użytkuję już kilka lat i nie wystąpiło to wcześniej.

    Z góry dzięki za pomoc
  • Maicroft
    Moderator
    S_OCP MemberModeratorr
    • 2004
    • 25757
    • Audi

    #2
    Podlaczyc komputer i sprawdzic bledy w silniku ?? Jak sa, to nawet jak cos naprawisz, same nie znikna.
    Spritmonitor.de

    Komentarz

    • Octava4x4
      Ambiente
      • 2016
      • 120
      • Octavia II combi (1Z5)
      • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

      #3
      Akumulator masz sprawny bo u mnie na tych mrozach zaczeła świecić na czerwono kontrolka oleju ,z komunikatem niski stan płynu chłodzącego i błąd lewej żarówki. Podejrzewam akumulator bo ma 5 lat i miernikiem chwile po zgaszeniu pokazał napięcie 12,45 volta.Błędów zero.

      Komentarz

      • krzynol
        RS
        S_OCP Member
        • 2007
        • 10923
        • Superb II combi (3T5)
        • ASV 1.9 TDI VP 110 KM
        • CFHC 2.0 TDI CR 140 KM

        #4
        pewnie masz urwany przewód do wtyczki czujnika klocków (otwarty obwód) - standardowy przypadek, naprawa to rzeźbienie w qpie
        jw. podłączyć kompa, sprawdzić co w silniku się dzieje i od razu wykodować w liczniku te klocki coby nie wqrwiały
        ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
        ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
        poprzednie modele:
        ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
        ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
        O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

        Komentarz

        Pracuję...